Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok ha két teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok ha két teljesen más felekezetű ember kíván összeházasodni?

Figyelt kérdés

Nos, a lány katolikus, meg van keresztelve, bár nem gyakorolja a vallást. A fiú baptista, nem rendszeresen de gyakorolja a vallást (nem mindig megy el az istentiszteletekre).

Olvastam az úgynevezett ökomenikus esküvőről, viszont ott általában a református, katolikus, evangélikus egyházak ellentétét vázolják fel.

Egy katolikus és egy baptista ember megesküdhet az ökomenikus esküvő szabályai szerint?

Mit gondoltok? Mi a véleményetek, találkoztatok már ilyen esettel? Gondolom ebben az esetben sok tolerancia szükséges.



2016. aug. 17. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Nos felénk a fiu vallása a mérvadó. Vagy azé aki vallásosabb. Szóval babtista miért nem jó? Bár azt a vallást nem ismerem, azt tudom bemerikezés van ami kereszteléssel egyenértékü, tehát keresztelt keresztelttel házasodik, katolikus egyháznál jó lenne így. Jegyes oktatásra kell járni.
2016. aug. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, egyik vallást sem bírálom, sőt, semmi bajom nincs a baptistákkal! Nagyon kedvesek, legalábbis, akiket én megismertem. :)

1. válaszolónak köszi a reagálást.

2016. aug. 17. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:

"Egy katolikus és egy baptista ember megesküdhet az ökomenikus esküvő szabályai szerint? "

Igen, esküdhetnek így. Lehet bármelyik felekezet templomában, csak ilyenkor ott van a kat. pap is és a baptista lelkész is.


"Mi a véleményetek, találkoztatok már ilyen esettel? Gondolom ebben az esetben sok tolerancia szükséges."

Attól függ, hogy mennyire fontos a két félnek a saját hite.

2016. aug. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2016. aug. 18. 17:30
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Lagzi lessz?? Mert babtista-katolikus lagzi egyszer majdnem botrànyba fulladt. Babtistàk nem mulatnak...katolikusok meg ettek de fòleg ittak és jött a party hangulat amit nem toleràltak a babtistàk erre a kapatos katolikusok bebeszóltak nekik...
2016. aug. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nem lenne probléma a lagzi. Nem gondolnám hogy a baptisták nem szórakoznának és mulatnának. Én vidám embernek gondolom őket, szerintem meg tud békélni a 2 társaság. :)

Honnan halottál te olyat hogy egy illyen lagzi botrányba fulladt?

2016. aug. 19. 05:24
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Baptistak nem isznak alkoholt nem tancolnak csak dicsoitenek a lagzin is.

Szornyu lagzin voltunk tancolni akartam a ferjemmel szoltak nem szabad

Alkoholt nem iszunk de egy pohar radler jol esett volna

Doglott lagzi volt sajnalom hogy elmentunk es egesz ejjel szolt a halllelujjja

2016. aug. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5ös vagyok arról beszéltem amiről a 7es is. Csak màs mentalitàs talàlta meg egymàst....
2016. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
59%

Szia :) szerintem beszéljétek meg a két pappal, ha ök hajlandóak összeadni titeket, akkor megoldást is fogtok találni. annak bizos nem lenne akadálya, hogy a baptista lelkész megáldjon titeket a katolikus szertartáson :)

a lagzi miatt ne aggódj... minden felekezetnél találsz olyanokat akik konzervatívabbak és nem buliznak, isznak stb... szerintem ez nem kifejezetten baptista sajátosság. sok boldogságot!

2016. aug. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm a kedves válaszodat. :) Remélem, hogy kérdésre megfelelő megoldást fogunk találni a párommal. Még fiatalok vagyunk, és nem most lenne a dolog, de vele képzelem el ezt az egészet. A vallások meg nem állhatnak az utunkba. Minden ember más, más hangulattal megáldva, de egy nap erejéig mindenki félre tudja tenni rigolyáit, ha van. :)
2016. aug. 25. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!