Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ebben az esetben automatikusan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben automatikusan jár a dr. Előtag?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kiss Erika vagyok, a leendő férjem dr. Nagy Mihály.

Amikor kérdezte az anyakőnyvvezetò, hogy hogy szeretném viselni a nevem a házasságkötés után, azt mondam, hogy Nagyné Kiss Erika szeretnék lenni. Ő nem szólt semmit.

Viszont most agyalok rajta, hogy habár sose használjuk a dr. előtagot a férjem bemutatásánál/bemutatkozásánál, hivatos formában dr. Nagyné Kiss Erika szeretnék lenni, ugyanis én dr. Nagy Mihály felesége leszek, nem Nagy Mihályé.

Ilyenkor automatikusan jár a dr. előtag? Neten találtam ezt is, azt is, van valakinek személyes tapasztalata?


2016. szept. 5. 23:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
Nem, nem jár.
2016. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%
Még a férjednek is meg kell védenie a sajátját rendszeresen, ha "olyan típusú" doktorija van. Neked meg nem jár természetesen. Ezt ki kell érdemelni, a hosszú, fájdalmas úton.
2016. szept. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom az első 2 válaszoló mi alapján válaszolt, de ilyen formában kötelező felvenned. ;)

Nincs is választásod. Abban az esetben nem.vehetnéd fel, ha nem -né-s formát választasz.

Idén esküdtünk, automatikusan megkaptam én is. :)

Ès nem, nem a doktori címet kaptam meg, hanem a férjem nevét, mivel a -né-s formátumnak köszönhetően egyértelmű, hogy a férjemet illeti a titulus. :)

2016. szept. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nem járna ha a vezetéknevét szertetnéd felvenni pl Dr. Nagy Erika viszont úgy hogy Dr. Nagyné Kiss Erika úgy lehet simán mert ebből látszik hogy nem te vagy dr hanem a ferjed
2016. szept. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
17%

#3


Ez így elég tisztességten a VALÓDI dr.-okkal szemben, hogy valaki csak így megkapja, hogy nem tett érte semmit...

2016. szept. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem doktori fokozatot szerez az, aki dr-hoz megy férjhez, hanem felveszi a férje nevét...
2016. szept. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
dr. Nagyné Kiss Erika szeretne lenne, nem pedig Nagyné dr. Kiss Erika. Utóbbit valóban csak hosszú évek alatt szerezheti meg az ember.
2016. szept. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
a tanáromnak is dr. volt előtte csak azért mert a férje egy dr.
2016. szept. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

#5:


Senki nem kapja meg. Teljesen egyértelmű, hogy ilyen esetekben a férj a doktor.

Ha a feleség lenne a doktor, akkor ílyen verziók lehetnek, pl.hogy: Tóth Jánosné dr, Tóthné dr. Kovács Katalin.


Vagy ha mindketten doktotrok, akkor akár: dr. Tóth Jánosné dr. Kovács Katalin


Kérdező:

Ha -né-ként veszed fel a neved, akkor nem is választhatsz, automatice negy hozzá a dr akármilyenné verzió.

2016. szept. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%

Nekem is fura, hogy ennyire kihangsúlyozod, hogy DR! Akárki felesége leszel, nem Akárkié. Gondolom a házasság presztízs kérdés, illetve hogy DR. legyen a férj.

Mindegy.


Az meg természetesen mindenkinek sima ügy, hogy ki dr. a családban, és ki nem, már a név alapján is. Ha valaki sokat dobálózik vele, hogy ő doktorné, az inkább ciki, mint tiszteletreméltó. Egy művelt, okos nő nem tesz ilyet, többnyire a szakmunkást végzett prolik szoktak ezzel ékeskedni. Mint pl. a háziorvosom neje. 40 éve úgy asszisztens, hogy egy mondatot nem tud helyesen leírni, van a dokinak egy asszisztense, aki dolgozik is, de 40 éve páváskodik, hogy ő dr. S. I-né, mintha ettől ő diplomás orvos lenne. Mindenki utálja.

Innen van bennem is előítélet ezzel a nagy dr-ozással kapcsolatban.


Illetve ha nekem mondaná ilyet a menyasszonyom, hogy dr. Nagy Mihály felesége akar lenni, nem Nagy Mihályé, akkor elgondolkodok a házasságon. Otthon a feleségemnek ugyanis én nem dr. Nagy Mihály akarok lenni, hanem Misikém. Ha nem engem szeret, csak jó parti vagyok, akkor ne erőltessük.

2016. szept. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!