Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szűk családon belül két...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szűk családon belül két esküvő egymáshoz nagyon közeli időpontban. Ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Az esküvő előtt több, mint másfél évvel mondtuk a családnak, hogy mikor lesz. (2017 szeptember)

Most nyáron a mostohanővéremnek megkérték a kezét, ők is jövőre akarják tartani. Ráadásul nemrég olyat is mondott, hogy esélyes, hogy az övék is szeptemberben lesz. És hogy talán csak 1 hét különbséggel.

Nem mutattam, de engem ez baromira zavar.

Ti mit szólnátok hozzá? Zavarna?


2016. szept. 11. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha a családnak belefér a dolog, akkor nem.

Inkább itt az jelenthet problémát, hogy nászajándék, stb. szempontjából a legtöbb embernek nem mindegy, mert azért nem kis összegekről van szó.


Ilyen esetben a nővérednek kellene tekintettel lennie rád, és későbbre datálni a dolgot, hiszen a tietek már jóformán fix.


(Ismerősi körben ezt pl. úgy oldották meg, hogy azt mondta a későbbi házasuló, hogy ő nem akar ezért várni, mert a húga is akkor ment férjhez, de nem akar kitolni senki mással sem, így csináltak egy kéttanús kis esküvőt, és ennyi volt.)

2016. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kissé furán veszi ki magát, megértem, hogy zavar. Próbálj meg beszélni vele. Én pl három hét különbséggel már ki lennék békülve, de ez az egy hét tényleg csak arra jó, hogy aztán a rokonság majd hasonlítgassa az esküvőket.


Meg násznép tagjaként sem örlnék, hogy két egymásutáni hétvégém is elfoglalja.

2016. szept. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem különösebben érdekelne, ha ettől még a miénkre ugyanúgy eljönne a násznép. Márpedig eljönnének, mert nem látszat kapcsolataink vannak a rokonokkal.
2016. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Engem is bosszantana, hisz a násznép fele gyakorlatilag ugyanaz lesz, akiknek nagyon nem mindegy, hogy ilyen közel egymáshoz két esküvő is lesz. És itt nem is csak a nászajándékba szánt pénzről van szó, hanem arról is hogy nem fogják annyira várni, nem mulatnak úgy stb. Főleg ha ők meg előttetek egy héttel tartják és nem utána.
2016. szept. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagy bunkóság amit csinálnak.
2016. szept. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem násznép-tagként lenne piszkosul megerőltető anyagilag.


Nem is a ruha, mert az mellékes, de az ajándék, menyatáncpénz, stb.

2016. szept. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Baráti körben ugyanígy kicseszett egy testvér a másikkal. Ráadásul ők beelőztek. Le volt szervezve előző év október-novemberében egy júliusi esküvő (a barátainké), a vőlegény húga pedig ripsz-ropsz februárban leütött egy májusi esküvőt.

Hát elmondom mi volt.

A szülők tönkrementek, a rokonság baromira fel volt háborodva és a barátaink (az ő esküvőjük volt a későbbi, de előbb leszervezett) arányaiban baromi kevés pénzt kaptak. Nyilván nem azért rendezel esküvőt, hogy pénzt keress, de én sajnáltam őket annyira kevés pénz folyt be. Gyakorlatilag a baráti körtől többet kaptak, pedig nem ez szokott lenni az arány.

Szerintem ne palástold, hogy zavar. A barátaink sem palástolták, de sajnos megoldás nem született, viszont azóta sem beszél egymással a két pár....

2016. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Zavarna, mert bunkóságnak tartanám. Én azt mondanám, minimum két hónappal utánatok illene tartani.
2016. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Családtagként nem örülnék mint meghívott baromi megterhelő lenne (anyagilag mert ajándék + tánc és esetleg odaút, szállás megoldás ha úgy van) mert nincs köze fizu, plusz van aki két hétvégét nem tud kilőni erre egymás után... Sőt van aki nem is akar. Szeptember amúgy is sok embernek iskolakezdés miatt gyengébb.

Idén nyáron nekünk volt 2 ilyen esküvő, 2 hét különbséggel... Mit ne mondjak az elsőn rendesen buliztunk aztán a második nyűg volt inkább, nem volt kedvünk se nagyon, nem tudunk annyi pénzt adni, még az izomláz épphogy elmúlt és ment az összehasonlítás azoknál akik az előzőn is voltak, elég nagy volt a fedés. Hamarabb besült a dolog, lazábban vette a banda, fáradtabbak is voltak.

Egy hónapot hagyjanak legalább, ha akarnak pénzt kapni normálisan és bulizni is jót akarnak.

2016. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ha mindkét pár pénzt vár ajándékba, akkor esélyes, hogy egyikre nem mennék el. Vagy ha nagyon muszáj lenne szerintem egy esküvőre szánt pénzt osztanam ketté. Ha ezen valaki megsertodik, így járt, nekem egyszerűen nem fér bele anyagilag.
2016. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!