Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi egy tanú feladata?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi egy tanú feladata?

Figyelt kérdés

Sógornőmék felkértek, hogy én és a párom (tesója) legyünk az ő tanújuk. Ez hogy működik? Részletesen leírná valaki? Csak ugye a házasságkötő teremben van szerepünk a templomban nincs? Ilyenkor a pár után kell menni meg melléjük ülni?


Jujjj tisztára be vagyok parázva :S


19/L


2010. máj. 6. 07:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi extra. Polgári esküvőn ott álltok/ültök mellettük/mögöttük, az ifjú pár aláírása után ti is aláírjátok az anyakönyvet. Nálunk menet volt, utánunk jöttek a koszorúspárok, mögöttük pedig a tanúink. Ilyenkor a tanúk is viselnek kitűzőt, esetleg neked lehetne helyette karkötőd virágból (bár ezt az ifjú pár dönti el általában, amúgy nálunk az örömanyák kaptak virágkarkötőt).

Asztalnál pedig a következő az általam ismert hivatalos forma:


Menyasszony, mellette a tanúja+párja

Vőlegény, mellett a tanúja+párja


Menyasszony és vőlegény természetesen szintén egymás mellett ülnek :)


Egyébként fel lehet kérni a tanúkat az esküvő szervezésében kisebb-nagyobb feladatokra is.

2010. máj. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nah akkor jól gondoltam én, hogy a pár mellett ül a tanú, mert én kérdeztem hogy hát kinek is leszek a tanúja, de hát a válasz az volt hogy mindkettőjüknek. Mondom olyan nincs. Mert az egyik mellé kell ülni. És úgy szólítják ki, hogy most jöjjön a menyasszony tanúja aláírni vagy hogy?
2010. máj. 6. 07:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondoltad, csak az egyiké vagy/leszel. :) Igen, így mondják. "És most kérem a menyasszony/vőlegény tanúját, írja alá az anyakönyvet" vagy vmi ilyesmi, de hidd el, egyértelmű lesz:)

Ja! Mindenképpen vigyétek magatokkal a személyiteket és a lakcímkártyát, mert a szertartás előtt be kell írniuk az adataitokat.

2010. máj. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

És lesz-e vmi próba szerű?, hogy ki után megy be, meg ilyenek?

2010. máj. 6. 07:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A templomban is ugyan az a helyzet. Próba pedig csak akkor van,ha az ifjú pár nagy felhajtást csinál az esküvőből. Nálunk a legtöbb helyen sem a tanuknak,sem az örömszülőknek nincs semmilyen dísz a ruhájukon. De manapság már regeteg a külsőség a "menő",pénzes esküvőkön.
2010. máj. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Csak egy embernek lehetsz tanúja. Polgárin általában a mellett ülsz le, akinek a tanúja vagy. Akkor kell cselekedned, amikor az anyakönyvvezető felkér, hogy a tanuk írjanak alá. A "tanúzás" nem kötelezettség, nem béklyó, ott van a neved a nagykönyvben , mint tanú és kész.

Nem nagyon van próba, esetleg ilyen 300 fő feletti esküvőknél, de az már nem az átlag polgár esküvője....

2010. máj. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs próba. A többi úgy van, ahogy leírták.

Nekem a templomban még a mikrofont kellett tartani a menyasszonynak.


Az esküvőn pedig a tanúk őrzik a menyasszonyt, hogy ne "szöktetssék meg", különben nekik kell megkeresni és "kiváltani" (általában pénzzel, amit az ifjú pár kap). Nálunk monjuk senki nem akarta megszöktetni, úgyhogy én felajánlottam, hogy lépjünk le, de mondták, hogy nem lehet, mert én őrzöm. :)

2010. máj. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2010. máj. 6. 10:17
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok segitséget, információt kaptál, hogy hogyan zajlik le egy esküvői ceremónia a tanu szemszögéből. Ne izgulj, lazits, jön minden magától, hisz az anyakönyvezető szólit fel mindenre. Érezd jól magad!
2010. máj. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!