Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy zajlik Nemetorszagban a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy zajlik Nemetorszagban a polgari hazassagkotes?

Figyelt kérdés

Szisztok! Szeretnenk meghazasodni a parommal. Az a helyzet hogy mi Nemetorszagban elunk,es en magyar vagyok,o pedig olasz. Sajnos nincs itt az anyakonyvi kivonatunk egyikunknek sem,es en nem tudok hazautazni Budapestre,es o sem akar Olaszorszagba most. Mit tehetnenk? Van ennek valami nem tul bonyolult utja??

Koszi a valaszokat,remelem jo kategoriaban irtam ki.


2017. jan. 27. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Amennyiben Nemetorszagban akartok hazassagot kotni, akkor a nemet szabalyok szerint kell eljarni.


Anyakonyvi kivonat valoszinuleg kelleni fog, hivatalos forditassal egyutt. Valamint egy olyan papir is kelleni fog, ami igazolja, hogy egyikotok sem hazas, es a sajat orszagotok torvenyei szerint hazassagot kothettek.


Azt javaslom, hogy nezzetek ki az anyakonyvi hivatalt, ahol hazassagot szeretnetek kotni, es ott erdeklodjetek. Az ottani anyakonyvvezeto el fogja tudni mondani, hogy mi kell Magyarorszagbol, es mi kell Olaszorszagbol, mert attol fuggoen, hogy az orszagok kozott milyen megallapodasok vannak ervenyben, mas papirokra, hitelesitesekre lehet szukseg.

2017. jan. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tehat,mindenkepp kelleni fog az anyakonyvi kivonatunk?

Koszonom

Majd megoldjuk valahogy.

2017. jan. 27. 16:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg igen. De nem csak az, hanem csaladi allapot igazolas, apostille hitelesites. Ezeket is nagy valoszinuseggel szemelyesen kell majd intezni Magyarorszagon /hacsak nem rugalmasak, es elkuldik postan, de nem hiszem/.
2017. jan. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 schamuelson ***** válasza:
Szerintem sem úszod meg a hazautazást, de nem az eredeti születési anyakönyvi kivonatot kellene lefordíttatnod, hanem egy újat - nemzetközit - kell kérned (A4 méretű). Attól az okmányirodától, ahol az eredetit is kiállították számodra. Ez kb 2 ezer forint körül volt 2-3 éve. Aztán ezzel az új papírral mehetsz - húú ha jól emlékszem - a Külügyminsiztérium valamelyik osztályára, ahol hitelesítik - aláírás meg nagypecsét. Nah, az már kb négyszer ennyibe fog kerülni, és másnap mehetsz érte.
2017. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem problema a penz!

Csak nem tudunk most ennyit utazni. En Kaposvaron szulettem,de Budapesten nottem fel,ott is vegeztem az egyetemet. Ugy hogy nekem Kaposvarra kellene eredetileg mennem,az meg kb.1500km-re van tolem most,es Budapest is kb.950 ugy hogy most nem fer bele ez a big trip,valahogy megkene oldani mashogy alternativ modszerekkel. Olvastam,hogy meglehet kerni postai uton irasban is. Nem? Volegenyeme nem olyan bonyolult,csak 3,5 max 4 orara van Milano oda el tudunk menni.:)

2017. jan. 27. 20:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia mi is hasonlóan vagyunk, nagyon bonyolult az esküvő ezért átmegyünk Dániába. Vannak közvetítők is és az egyik (Karina agentur asszem a neve) olyat is kínál h 24 órán belül csak személyivel is össze adnak. Nézz utána külföldiek mind oda mennek innen mert sokkal egyszerűbb
2017. jan. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Csak szemelyivel?de mindenkepp Daniaba kell akkor mennunk?

Az nem baj,meg tudjuk oldani.

Koszonom szepen. Puszi :*:)

2017. jan. 29. 19:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy olvastam h van három anyakönyvi hivatal ahol mar csak személyit kérnek. Ezt a Karina oldalán olvastam asszem. Igaz drága ha velük mész de intezhetitek magatoknak is feltéve ha kideríted melyik ez a három hivatal. Sok boldogságot
2017. jan. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és meg annyi h én eddig arrra jutottam h azt a családi állapot igazolást vágya mt amúgy is a központi hivatalban kene kikérni Pesten ha külföldre kell (angol) de ez nem 100%
2017. jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megoldjuk majd valahogy. De tok jo hogy ilyen alternativ lehetoseg is van. Az oldal nemetul,es angolul van,nem kell hozza sok dokumentacio,de ha hianyzik valamelyik mint pl.nnekunk az anyakonyvi kivonat,igy kicsit dragabb lesz:( de nem baj:)

Meg nem sikerult kinyomoznunk hogy melyek azok,vagyis melyik hivatal van a legkozelebb hozzank. De ez mar igy is nagy segitseg

Koszonjuk szeoen,viszont kivanjuk!

2017. jan. 29. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!