Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi szertartásra (nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi szertartásra (nem lagziba! ) ha 2 kollégát hívok csak el a 7-ből, az bunkóság? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Főnökkel együtt 7-en vannak. Senkivel nem járok össze munkán kívül, de a kolléganőmet, akivel egy irodában vagyok, meghívnám, mert én is voltam az ő esküvőjén, meg mégis egy szobában vagyunk nspi 8 órát, meg kedvelem is, bár nem vayunk barátok. Illetve még kollégát szívesen elhívnék. A többiekkel nincs bajom, de nem igazán vagyunk olyan viszonyban. Vannak köztük kimondottan vallásellenesek, fura is lenne egy nászmisére elhívni őket. De bunkó sem akarok lenni. A költségek nem számítanak, mivel csak szertartásról van szó. Mit javasoltok?

2017. jan. 27. 20:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy csoportban dolgoztok irodán többen, akkor ott illik meghívni mindenkit, vagy senkit.


Legalább is felénk ez a szokás, hogy a lagziba nem is, de a szertartásokra meghívjuk őket. Ha valakivel közelebbi kapcsolatban állunk (esetedben a főnök és a kolléga), akkor őket meghívjuk a lagziba is.

2017. jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

hívj meg mindenkit, nem számít. Aki akar eljön, aki nem, nem. Te gesztust tettél, s Neked fontos a szertartási rész is.

Miért ne hívnád meg?

A lagzi más!

2017. jan. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Félreértettél, kedves 1.: főnökkel nem közelebbi a kapcsolat! Egy kolléganőmről, akivel egy irodában vagyok, meg egy kedves férfi kollégámról. Velük se járok össze, de kedvelem őket. Többiekkel semleges viszony.


Köszi a választ amúgy. Nagyon zárkózott vagyok, nem szoktam a magánéletemről beszélni. Olyan fura lenne meghívni őket. De igazad van, tényleg kollekríven kellene vagy sehogy.

2017. jan. 27. 20:47
 4/16 A kérdező kommentje:
Másik topikban írták, hogy szokás kitenni közös meghívót faliújságra. Nálunk nincs faliújság. Hívjam me őket kör-e-mailben? Tök hülyének néznének, hogy miért hívom meg őket, mikor nem vayunk olyan viszonyban, közös kcsmázásra is egy évben egyszer megyek el kb.
2017. jan. 27. 20:51
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja és lagzi nem lesz, legfeljebb vacsora szülőkkel, tsókkal, de ez sem biztos. A nászmisén van a hangsúly, tágabb kört oda hívunk. Rokonokat, barátokat is csak a templomba.
2017. jan. 27. 20:53
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Valóban félreolvastam, ne haragudj...


Ez esetben akkor nem hívnék meg kollégát, nekem fura lenne...


De sok boldogságot kívánok nektek és jó szervezést! :)


#1-es

2017. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem bunkóság. Ha nem vagytok bizalmas viszonyban, akkor úgysem várja el a többi kollégád és nem is fogják hiányolni.
2017. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Késő van, csak a vastagra írom, a saját esküvődre azt hívsz akit akarsz. Engem is hívhatsz, ha úgy tartja kedved.
2017. jan. 28. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtam hívj meg mindenkit a templomba. Mifelénk szokás, hogy a kollégákat és a távolabbi ismerősöket csak a szertartásra hívjuk. Mikor meghívod, akkor jelezd, hogy mivel nászmise lesz, ezért hosszabb lesz, aztán majd eldönti, hogy eljön-e vagy sem.
2017. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%
Esküvőről szokás mindenkit értesíteni, aztán ha akar elmegy, ha nem, akkor nem. Külön csak a szertartásra nem szokás meghívni vendéget. Ha már meghívod, akkor szertartásra és lakodalomra is hívd.
2017. jan. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!