Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Evangélikus esküvőhöz mi kell?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Evangélikus esküvőhöz mi kell?

Figyelt kérdés
A párom evangélikus(konfirmált,minden papirja meg van) ,én katolikus vagyok viszont se elsőáldozó se bérmált,csak keresztelve lettem.a kèrdésem az lenne hogy evangélikus templomba összeadnak e minket?csak mert katolikus templomba legalább elsőáldozónak kell lennem

2017. febr. 28. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján a katolikus esküvő az nem jöhet össze.

Ha úgy döntötök hogy evangélikus templomban esküsztök meg semmi akadálya ennek, a párod konfirmált stb. Keressétek fel az evangélikus papot és beszéljétek ezt meg vele. Ő tudna több infót adni erről de én úgy tudom hogy ez lehetséges így.

2017. febr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Katolikus templomban is bőven elég ha az EGYIK FÉL meg lett KERESZTELVE.

Tudomásom szerint az evangélikusoknál sem kell ennél több, ott ha jól tudom (de javítsatok ki ha nem) nem is igazán összeadásról van szó, csak a már megkötött házasságra adnak áldást. (Ezért is kell előbb polgárilag megkötni a házasságot, míg a katolikus esküvőnél nincs ilyen időrendi előírás)

2017. febr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Katolikus is lehetne, mert elég, hogy az egyik fél katolikusnak legyen keresztelve.

De az evangélikus is ugyanígy lehet. Sőt ma már van ökumenikus is, amikor "vegyítik" a kettőt.

2017. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2017. febr. 28. 19:28
 5/5 anonim válasza:
Sok sör.
ápr. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!