Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Névváltoztatás módjai? Túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névváltoztatás módjai? Túl hosszú lenne az új nevem, milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Pontosabban a lehetséges nevekkel tisztában vagyok. Inkább az a problémám, hogy a "rövidebb" név érdekében a családnevemről mondjak le, vagy az utónevemről? Egyáltalán ilyenkor lehet kérni az utónév elhagyását? Ha mindet megtartom, 29 betűs lenne az új név. :(
2017. márc. 6. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Legyél baromi stílusoss és valami J.R.R. Tolkiennel rukkolj elő. Biztos szignózhatod a neved egy részét.

30/f

2017. márc. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon egyszerű. Ne vedd fel a férjed nevét, hagyd úgy ahogy van. Sosem értettem más nők miért akarjàk minden áron felvenni a fèrjük nevét.
2017. márc. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Én nem hagynám el a keresztnevem.

A vőlegényem nagyon szeretné, ha a vezeték és keresztnevét is viselném, és azzal érvel, hogy úgy is a keresztnevemen szólítanak a hétköznapokban, szóval igazán megtehetném :)


de ha minden igaz még dr címem is lesz, amihez kéne a saját nevem is, szóval 12 szótagos leszek :D


Egyébként nekem az is tetszett volna, ha felveszem a családnevét né nélkül, akkor csak 6 szótag lenne, fele olyan hosszú, de ő ragaszkodik a néhez, hogy mindenki tudja.

2017. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

szerintem nem probléma a hosszú név.

- Aláírásod akkor is maradhat egy firkantás

- csak hivatalos papírokon kell kiírnod a teljes nevedet

- A legtöbb helyen maradhatsz Kis Virágnak

- Meg lehet "Csányi-Kis R. Virág" is

2017. márc. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Az nem opció, hogy simán megtartod a saját neved?
2017. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem 23 betűs lett, csak hivatalos ügyeknél kell kiírni, de a legtöbb helyen ma már nyomtatják és csak alá kell írni. Nem gond, az aláírás pedig lehet nagyon rövid.


Én Istvánné nem lennék, magam se szeretem ha valaki bemutatkozik és nem tudom meg az ő nevét hanem a férjét max és kérdezni kell.. pl telefonon mamámat is: kedves Jánosné azért hívom.. tehát a keresztnevem maradt és Férjem vezetékneve+né és régi vezetéknév+keresztnév lett.


Hivatalosan semmilyen rövidítés nem lehetséges hogy Kiss Istvánné R Katalin - nincs. Az életben megteheted ezt.

Kötőjelesen pl Kiss-Nagy Katalin?

2017. márc. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a leghosszabb, 4 neves verziót választottam: Iksz Ipszilonné Kiss Kata. Hivatalos iratokon így van. Nem érdekel, hogy hosszú, de ez jelzi teljes mértékben azt, hogy ki vagyok és azt is, hogy kihez tartozom.

Aláírást rövidítem.

2017. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül döntöttem. Soha nem tetszett az ilyesmi, de az egyszerűség kedvéért párom családnevét veszem fel, né nélkül - a sajátom elhagyásával.
2017. márc. 10. 14:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha túl hosszú, nem illenek össze a vezetéknevek, akkor a vezetéknévcsere a legjobb szerintem.:) Nekem csak azért nem az lett hanem kötőjeles, mert rövidek és illenek egymáshoz a vezetékneveink. Né soha az életben nem lettem volna, és a keresztnevemet sem hagytam volna el soha (bár nem szeretem), de nő vagyok, és nem lennék sem Andrásné, sem más né. Azt a nevet kell választani ami neked tetszik, mert te fogsz vele élni, nem a férjed. Ezt arra írom, ha ragaszkodik valamelyik változathoz ami neked nem tetszik.
2017. márc. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem tudom, nekem ez érthetetlen, hogy inkább a szüleid által adott nevet feladod, sőt még keresztnevet is feladnád és pasi miatt? Akinek most majd elvileg a felesége leszel, és ki tudja meddig ugye?

Minek? Szüleidnek az hogyan esne, hogy a keresztneved is elhagynád?

2017. márc. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!