Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem hívtak meg az esküvőre,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem hívtak meg az esküvőre, most megsértődjünk?

Figyelt kérdés
Unokatesóm nősül június végén. Jó vele a kapcsolatom, de sokat nem beszélünk, inkább az édesanyjával (vagyis tehát a nagynénémmel) úgy 2hetente beszélgetünk mailben, telefonon. Nem kaptunk meghívást az esküvőre, amit nem tudom, hogy hogyan kezeljünk. Az igaz, hogy 200kmre lakunk, és a lányunk is csak másfél éves, de ez indok lehet, amikor annyira nem is nagy a család? Rosszul esik, ez tény, mert néném egyfolytában az előkészületekről beszél. Érdemes szóvátenni vagy inkább nyeljük le a béke érdekében?
2010. máj. 11. 07:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
MEkkora esküvő lesz? Ha egész pici, szűk családnak, akkor persze, hogy nem hívtak meg. Ha más unokatesók kaptak meghívást, ti meg nem, akkor elég fura a helyzet. Még ha a babára tekintettel is, én küldtem volna meghívót, max számolok azzal, hogy a baba meg a táv miatt nem tudtok eljönni. Szóval, ha nagy esküvő, összes rokonnak, de ti nem vagytok hivatalosak, akkor én szép lassan hanyagolnám ezt a családot. Ha jól értem, a nagynénéd valamelyik szülődnek a testvére ugye? Szóval elég közeli rokonság.
2010. máj. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá nyugodtan. Nem érdemes találgatni mi az oka. LEhet hogy a postán "eltévedt" a meghívó
2010. máj. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy a család vagy ha szolid esküvőt akarnak akkor egyáltalán ne tegyétek szóvá...viszont ha kis család nagy esküvő mindenféleképpen húzzátok fel magatokat...az nem lenne fer.
2010. máj. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet, hogy csak kis esküvő lesz, nem? Vagy mekkora létszámról tudsz? Én akkor sértődnék meg, ha engem nem, de ugyanolyan fokú rokont viszont meghívnának. Lehet, hogy csak szülők, testvérek, esetleg a szülők testvérei kaptak meghívást. Szüleid mennek? Mifelénk szokás a kisebb esküvőknél, hogy csak nőtlen/hajadon unokatesókat hívják meg. Tehát, ha van egy nőtlen/hajadon testvéred, ő megy, mert még az "eredeti" családba tartozik, titeket viszont nem hívnak, mert már "külön" család vagytok. Mikor lesz a lagzi?

Egyébként a 200 km és a kislány kora nem indok arra, h ne hívjanak, hiszen max. nem mentek el.

2010. máj. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Minket unokatesómék azért nem hívtak a "nagy"lagziba, mert mi sem hívtuk őket. Mi voltunk az esküvőn összesen 6-an-még étterembe sem mentünk utána, ők 140-en (ő családjuk viszont eleve 11! fő). Nálunk tényleg szűk családi kör volt, náluk olyan is volt, akivel 1x dolgoztak együtt és kész-azok családja+barát,barátnő stb... :-S

De nem haragszom, rosszul esett igaz, mert más unokatesőmékat meghívták, de ez az ő esküvőjük volt és azt hívtak meg rá,akit akartak. Ha nekem lesz nagy lagzim egyszer, én is azt hívok, akit akarok-hiszen ez az én napom! :D

2010. máj. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok:

-mi is hallgattuk az előkészületeket heteken át,mi 10km-re lakunk, sőt !, előtte-utána is megkérték a férjem, hogy próbáljuk meg a menyasszonyt (ő a rokon) férjem cégéhez "berakni"...

2010. máj. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés: tudjátok, hogy mekkora esküvő lesz? Nem lehet, hogy csak nagyon szűk körű? Mert akkor nem jogos a sértődés. Egyébként meg azt javaslom, hogy ha tudjátok, hogy nagy esküvő lesz, mégsem hívtak meg Titeket, akkor először is mondjátok meg nekik, hogy ez rosszul esett, nem kell rögtön megsértődni. Lehet,hogy tényleg a fenti ok miatt nem hívtak, bár azt hozzáteszem, legalább akkor is illett volna egy meghívót adni, ha tudják, hogy úgysem mentek el.
2010. máj. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

Mit takar, hogy "annyira" nem nagy a család? Mekkora esküvőt terveznek?


Amúgy megjegyzem, én ezért nem tervezek esküvőt. Mert mindig lesz olyan, akinek vmi nem tetszik, meg aki besértődik.

2010. máj. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én unokatesóm a szomszédunkban lakott amikor megnősült Egyszerűen megmondták hogy nem hívnak meg mert nincsenek olyan anyagi helyzetben hogy nagy bulit csapjanak csak kicsi rendezvény lesz Természetesen nem sértődtünk meg (sőt örültem hogy nem kell egy vagyont kiadnom )
2010. máj. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Talán kis esküvő lesz. Valahol van egy létszámhatár. Nem mindenkit tudunk meghívni, akit szeretnénk.
2010. máj. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!