Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ilyen esetben mennyi pénzt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben mennyi pénzt adnátok testvérnek?

Figyelt kérdés

Bátyámnak lesz esküvője. Ő 30 éves, nettó 500.000 körül van a fizetése, programozó, már van szép nagy házuk, két kocsijuk, évente többször külfüldi utazás, menyasszonya is jól keres... szóval, van pénzük bőven.


Én ezzel szemben 23 éves egyetemista vagyok, a suli mellett dolgozom, de így is a jobb hónapokban csak kb. 60 ezret tudok összeszedni. Kollégiumban lakom, mert albérletre nincs pénz (szüleim nem tudnak támogatni), félretenni se nagyon tudok, elég szűkösen jövök ki, de azért van egy kis tartalékom.


Szóval ti ilyen helyzetben mennyit adnátok testvérnek esküvőre? Vagy valami tárgyi ajándékot? Az a baj, hogy ötletem sincs, mit lehetne, mindenük megvan. Ha utalványt vennék valahova, az is kicsit hülyén jönne ki, mikor tudom hogy annyi pénzük van, hogy utalvány nélkül is bármikor kényelmesen bevásárolnak azokban a boltokban.


Persze valamit mindenképpen adok nekik, szóval szerintetek mi a jó megoldás ilyenkor?


2017. márc. 25. 09:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi penz mellett nem várhat el ajandekot a tesod ugy hogy egyetemista vagy.
2017. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

az biztos, hogy pénz nem nagyon kell neki

én a helyedben inkább valamit vennék neki ami hasznos lehet

akár dekorációs célra!


24F

2017. márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Inkább vegyél nekik valami személyes névre szóló ajándékot. Egèsz biztosan örülne neki és megértené a bátyád hogy nem tudsz pénzt adni nekik. Ezek szerint nincs is rá szükségük.
2017. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Testvérről van szó, ilyen helyzetben megkérdezném őszintén, hogy mit szeretne, hogy adjak neki, valószínű, ha normális felfogású, nem vár tőled nagy dolgot, mert tudja, milyen az egyetemista élet :)
2017. márc. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

4. vagyok: én semmiképp nem pénzt adnék, úgysem tudnék annyit gyűjteni, hogy az nekik releváns legyen. Inkább vennék pl egy olyan nagy, fali képkeretet, amibe több fotó tehető és abba tennék róluk közös képeket.

Vagy ajánlom, nézz körül a Pinterest nevű oldalon, nagyon sok marha jó ötlet van rajta.

22/L

2017. márc. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit ...

De vennek egy A0 vagy nagyobb lapot es lemoshato tintat es minden vendeg ranyomna az ujlenyomatat aki eljon :-) [link]

Na ijet :-)

Szerintem.ez jo otlet es akar ki is tehetik a falra

2017. márc. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Saját készítésű ajándék, lehetőleg hasznos. Pl. Menj el a made by you-ba, és fess nekik 2 bögrét, azt kiégetik. Vagy köss 2 sálat. Vagy pl. Valami több részből álló dolgot csomagolj be külön, és álneveken rakd az ajàndékok közé, ha olyan van, aztán kibontáskor rakják össze, mint a puzzlet. Varhatsz nekik 2 díszpárnahuzatot, esetleg hímzett idézettel, ahhoz nagy gyakorlat sem kell. Légy kreatív!
2017. márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Én egy képet adtam tesómékbak esküvőre, amit egy régi osztálytársam rajzolt róluk. Jól sikerült.
2017. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Portrérajzolást én is vállalok. Ugyan nem tanultam, de több megrendelésem volt már.
2017. márc. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nálunk majdnem fordított a helyzet, én vagyok a fiatalabb és "szegényebb", és nekem lesz most az esküvőm nemsokára, bátyám kb ugyanannyit keres, mint a te testvéred, lakás meg hasonlók, én mégsem várok el tőle semennyi pénzt. Örülnék neki, ha valami személyesebbel lepne meg minket. Nyilván, ha anyagilag támogat, az hasznos lenne, de ne már, hogy a testvérem, a családból az az ember, aki gyakorlatilag a legközelebb áll hozzám, pénzt adjon az esküvőre... Milyen személytelen ez már. Szóval, szerintem ha valami személyes aprósággal kedveskedsz nekik, biztos nem lesz sértődés. Az is jó, ha megkérdezed, mit szeretnének, minek örülnének. Biztos van valami.
2017. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!