Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Megsérült az esküvői ruha?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megsérült az esküvői ruha?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég házasodott az egyik ismerősöm, akinek a menyasszonyi ruha kölcsönzőben azt mondták, hogyha a ruha megsérül "kár történik vele" akkor azt ki kell fizetni.

Ez mit jelent. Szerencsére neki nem volt ilyen, de érdekelne, hogy mit jelenthet a komoly kár?



2017. ápr. 11. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Bármit, amit egy mosás nem hoz rendbe.
2017. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Pl. foltos lesz a kajáktól, vagy valaki tapossa az alját, ilyenek, egyéb már foltok is számítanak, így csak óvatosan vele.
2017. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

és ez mit jelent. Felteszem elkerülhetetlen, hogy a ruha ne legyen kicsit tortás.

Ilyenkor a ruha valahanyadát kell kifizetni vagy valamilyen javítási költséget?

2017. ápr. 11. 15:52
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Kell azért figyelni. Viszont láttam már olyan esetet is, amikor az ifjú pár megoldotta úgy, hogy az ölükbe egy-egy nagyobb fehér (esztétikus), vastagabb konyharuha félét tettek, így a foltok is arra mentek kaja közben.

Szerződéstől függ, hogy mennyit. Mikor a ruhát kölcsönzöd, akkor biztos van egy írásos megállapodás több részletről is.

2017. ápr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván szerződést kötsz amikor elhozod és abban mindez le van írva. Valószínűleg egy-két apróbb a ruha alján található foltért nem fogják kifizettetni veled a ruha teljes árát de ha komolyabban levörösborozod, tehát ha a ruha javíthatatlanul olyan állapotba kerül, hogy azt utána már Te sem viselnéd jó szívvel akkor ki kell majd fizetned. Ha az aki előtted bérli, csinál vele valamit Te elfogadod a ruhát foltosan,pecsétesen, szakadtan?Mi az a kár amit ha az előző bérlő okoz benne, Te még kifizeted a teljes árát?Na, ugyanaz. :)
2017. ápr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Az, hogy füves vagy sáros lesz az alja, esetleg letortázod az nem károkozás, attól még visszakopod a kauciót. Azért ha valaki leönti vörösborral az már baj lehet. De itt inkább arra gondolnak, hogy valaki leveszi a cipőjét és lelóg az alja, valaki rálép és leszakad. Ezért mondják a kölcsönzőbe, hogy olyan cipőt kell választani amiben kibírod végig, mert ahhoz igazítják a ruhát. Nem kell ettől annyira berezelni.
2017. ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
2# ne haragudj de ez baromság. Egy uszályos ruha óhatatlanul is sáros /füves lesz. Normális helyeken az nem károkozás kategória.
2017. ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 50 e kauciót kellett fizetni, amit aztán visszakaptam. Ha leszakítottam volna a ruha alját akkor azt nem kapom vissza ennyi. Egyik ismerősöm igy járt, de neki sem kellett kifizetni a ruhát, csak a kauciót nem kapta vissza. De ahhoz hogy teljesen tönkre tegyél egy ruhát, ritka balf.asznak kell lenni. Én is sokszor bénázok, de a menyasszonyi ruhám se boros, se tortás se semmilyen nem lett, pedig nagy buli volt. Ezen ne izgulj.
2017. ápr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Nekem azt mondták, hogy koszos lehet, foltos lehet, simán kitisztítják, csak ne szakadjon, mert azt az egyet nem tudják rendbe hozni.
2017. ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Nekem a szalagavatós ruhám bérlésekor azt mondták hogy csak viasz ne kerüljön a tüllre, minden mást meg tudnak csinálni és nem kell "kártérítést" fizetni. Pedig ez nem egy lepukkant szalon volt.
2017. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!