Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy vegyem fel a nevét?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyem fel a nevét? (csak türelmes embereknek szól a kérdés)

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hónapok óta... Az én nevem hosszú, félig más nemzetiség vagyok, így idegen hangzású, és a keresztnevemből csak egy van az országban, amiért megküzdöttem, de ez most nem ide tartozik. A lényeg ebből, hogy nekem fontos a nevem és mindenben nehezen döntök, így ennek eldöntése másoknak könnyű (irigylem is Őket), nekem komoly feladat. Már kezdek a saját agyamra menni, kérlek adjatok tanácsot.

Példa neveket írok, nem az eredetit, de nagyon hasonlót. A párom vezetékneve egy magyar keresztnév becézve, az enyém pedig hosszú, külföldi.

Tehát kb. így néznek ki a lehetőségek:

1) Daniné Popova Svetlana Léna

2) Dani-Popova Svetlana Léna

3) A férjem is felvenné az enyémet kötőjellel, tehát Ő Dani-Popova Milán lenne én pedig Dani-Popova Svetlana Léna

A problémáim:

1) Attól tartok hogy a hivatalokban "Daniné-nek" hívnának, ez a gyakorlatban nem tudom mennyire valós, nehezen gondolok bele mennyire gyakori, mennyire zavarna. Akinek így van, örülök, ha megosztja tapasztalatát! Kisebb gond, de azért jelen van, hogy ez a vezetékneve egy nem kedves ismerősömnek is, akit nem szívlelek.

2) Nem derül ki egyértelműen, hogy feleség vagyok. Hangzásra a 2 vezetéknév elkülönül a 2 keresztnévtől, ettől kicsit fura nekem.

3) A gyerekek is kötő jellel kapják, így ez tetszene, Ő vállalná, de mivel neki magyar vezetékneve és magyar keresztneve van, nagyon elütne a kettő közé beékelt külföldi nevem.

Szóval, aki tudta követni, és komolyan tudja venni az én bagatellnek tűnő problémámat, mire szavaz? Érveknek, tapasztalatoknak nagyon örülnék, hátha billenne valamerre a mérleg. Nagyon szorít az idő. Köszönöm!


2017. máj. 4. 10:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem derül ki egyértelműen, hogy feleség vagyok. - és?


én nem veszem fel. egyszerű a képlet: párom nem ragaszkodik hozzá, gyerek valszeg kötőjelesen kapja majd, én meg szeretem a nevem. aki ismer tudja, hogy házas leszek, aki nem, annak meg mondom, ha nagyon érdekli

2017. máj. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem jó a kötőjeles. A dani pedig akármilyen szó lehet, itt speciel magyart, de bosnyák nyelven nap-ot jelent. :)
2017. máj. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

En azt tudom leirni, hogy en hogyan csinalnam, mert vannak kozos pontjai a helyzetunknek. Az en nevem is hasonloan egyedi (tehat a csaladnevem is ritka, akik vannak, azok mindig rokonok :D plusz emelle tarsul egy ritka keresztnev is, szoval en is szeretem amugy a nevemet, es tenyleg csak az "enyem), plusz parom kulfoldi, egy kevesbe ritka, a hazajaban eleg jellegzetes nevvel. En ebben a helyzetben ugy jarnek el, hogy en kotojellel felveszem az ovet, a gyerekek pedig az ovet kapnak (naluk nincs lehetoseg a ferfiaknak igy cserelgetni ilyen esetben, de ha lenne sem cserelgetnenk szerintem). Igy lesz egy csaladnevunk, de nekem is megmarad a sajatom :).

A hivatalok nem tudom miert fontos szempont, gondolom nem jarsz oda olyan sokat, meg ha igy is emlegetnenek (amit max. Fuzesalsonancsason tudok elkepzelni), akkor te ugyse hallanad :D.

Annyi meg, hogy a leendo babanak en semmikepp nem adnek kotojeles vezeteknevet plane ebben a helyzetben. De ez csak en vagyok.

2017. máj. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Ne bonyolítsd!

Az 1-es lehetőség megfelel minden kritériumodnak.

Kiderül belőle, hogy házas vagy (mert neked ez fontos), a gyerekeid is ezt a nevet fogják viselni, azzal pedig ne törődj, hogy mást is hívnak Daninénak, akit nem szívlelsz.

A nevünket sajnos nem csak szimpatikus emberek viselik, egyes esetekben akár milliószámra.


Amellett ne csessz ki a gyerekekkel, hogy baromi hosszú nevet kelljen mindenhova skribálniuk, pl.

Dani-Popova Alexandra Jezábel, vagy Dani-Popova Kristóf Ottokár

Mennyivel egyszerűbb ha Dani Ádám, Vagy Dani Réka a gyerek!

2017. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a második az jobb, de az ennyire hosszú nevek, pláne, hogy neked 2 keresztneved van, akármennyire is nem szép ezt kijelenteni, megkeserítik az ember életét. Ügyintézésnél, hivatalokban, bárhol, nagyon nagy belőle a szívás. Én tudom, mivel hasonló nevem van, mint ez a kitalált: Nagyszentmártoni-Juhász Barnabás Benedek. Átkozom a napot, amikor ezt a szüleim kitalálták. Most már elé megy egy dr. is, és komolyan mondom agyhalál, amikor minden egyes hivatalos aláíráson (amiből van napi 30) végig ki kéne írnom, de hát nyilván kamuzok pár vonással és kész. Lényeg a lényeg, ha nem muszáj ne szívasd meg magad ennyire baromi hosszú névvel.
2017. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Legyen a kotojeles, amit kölcsönösen felvesztek, vagy tartsd meg a sajátos.


Apropó, minek kinek kiderülne, hogy férjnél vagy? Nem értem.

2017. máj. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A hivatallal az a bajom, hogy karrier építésben vagyok, a területemen sikerre törekszem és nem szeretném, hogy ezen a néven forogjak a szakmában. Nem ismerek elismert "né-ket". Hogy az orvosi rendelőbe így hívnak be, hát túlélem.

A gyerekek biztosan kötőjelesen kapják, mert nálunk kihaltak a férfiak és szeretném, ha tovább vinnék.

2017. máj. 4. 10:36
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Né ne legyél. Rettentő középkori és megalázó.
2017. máj. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Daniné Popova Svetlana Léna


Én is kicsit hülye helyzetben voltam. Az én vezetéknevem is ritka, szintén csak a családom viseli. Pl. Farkas-Sztojov Tímea. A férjem orvos, ő dr. Péter István László.

Nekem fontos volt, hogy felvegyem a férjem nevét, mert nekem ez egyfajta jelképes dolog, amolyan tisztelet vagy nem tudom. Mint az is, hogy az édesapámtól kapott nevet ne dobjam el.

Kötőjelesen csak 2 nevet lehet összekapcsolni, nem akartam eldobni az "egyik" születéskori vezetéknevemet és hozzácsapni a férjem nevét. Úgy éreztem volna, nem én vagyok. Én dr. Péterné Farkas-Sztojov Tímea lettem házasságkötés után. Rá egy évre befejeztem az egyetemet, így én is dr. lettem, azóta dr. Péterné dr. Farkas-Sztojov Tímea vagyok. Sokan összepusmognak a hátam mögött, hogy flancolok a hosszú nevemmel, meg a 2 dr-ival, pedig semmi köze ennek ahhoz Ha Kis Irén lennék, a férjem meg Nagy Pál, akkor is ebben a formában vettem volna fel, Nagyné Kis Irén. Nem tehetek róla, hogy alapból hosszú volt a vezetéknevem, meg az sem volt tervben, hogy a férjem is orvos lesz.


Amúgy több helyen szólítanak a lánykori nevemen, mint Péternének. De engem az se zavar, ha Péterné vagyok, az se, hogy kibeszélnek a hosszú nevem miatt, meg az se, hogy valóban hosszú a nevem. Azért nem szoktam minden nap 30 db hivatalos papírt aláírni. :)

2017. máj. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nehéz tanácsot adni, mert abszolút egyénfüggő, hogy kinek mi tetszik.

Ha a jelen példából indulunk ki, akkor én Dani Istvánné Popova Svetlana lennék. Függetlenül attól, hogy mik a nevek, nekem ez a verzió tetszik a legjobban. De gondolom nem sokat segítettem, mert az emberek 90%-át a hideg is kirázza ilyen hosszú névtől.

A "karrierépítés" meg nem hiszem, hogy sokat jelentene: sok magasabb pozícióban levő nőt ismerek, akik -nék. Nehogy már ez döntse el, hogy ki milyen szakmailag...

2017. máj. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!