Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van olyan, hogy valakit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, hogy valakit "illik" meghívni az esküvőre?

Figyelt kérdés

A párommal beszélgettünk erről, de csak úgy "elméleti" szinten, még nincs kilátásban esküvő. Elkezdte sorolni, hogy ő kiket hívna meg, közte olyan ismerősöket is, akikrő én a közel 3 éves kapcsolat alatt nem is hallottam, vagy akivel egyszer összefutttunk az utcán. Azt mondta, őket illik meghívni, mert mondjuk az egyik jó barátjának a gyerekkori barátja, és régről ismeri, és anno ő is meg volt hívva az ő esküvőjükre.

Hát én pont lesz.rom, hogy kit illik meghívni, én olyanokat szeretnék meghívni a saját esküvőmre, akiket szeretném, hogy ott legyenek. Férjhez megy idén vmi sokadik unokatesóm, meghívott, a tesói eskövőjén is ott voltunk, csak különben soha nem találkozunk, nem tartjuk a kapcsolatot. Fel sem merült bennem, hogy meghívjam őket, nem arról szól ez szerintem, hogy boldog-boldogtalant meghívjak, csak hogy minél többen legyünk.

Tudom, ezt a párommal kell megbeszélnem, de tényleg ebben is van "illem"?


2017. máj. 29. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Aki mereven meg akar felelni a társadalomnak, azoknál van. Akik meg képesek a saját esküvőjükön csak magukra koncentrálni, helyesen, azoknál nincs.
2017. máj. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Én Veled értek egyet, ezek nem szívből szóló meghívások, annak meg semmi értelme. Ráadásul nem is olcsó dolog... Egyébként az én esküvőmön pont az olyan emberek okoztak problémát, akiket a párom szerint illett meghívni. Kettő ilyen is lemondta két nappal az esküvő előtt (holott tudtak róla időben) teljesen nonszensz indokkal. Jó, nem is hiányoztak, csak újracsinálhattuk az utolsóü pillanatban az egész ülésrendet emiatt. Jó, persze ez is általánosítás, de valahol azt gondolom, hogy akinek igazán számítunk, az nem lép meg ilyet.
2017. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Szülő, testvér, nagyszülő. Őket illik meghívni.

Mindenféle harmadunokatestvért, akit utoljára egy nyolc évvel ezelőtti esküvőn láttál: nem kell.

2017. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Oké, hogy azt hívtok akit akartok, node "pont leszrod". Lehet, hogy ők meg a párodnak fontosak, csak így fejezte ezt ki, rokoni kapcsolat hiányában.

30/f

2017. máj. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs!Van olyan, hogy valakit tisztelni kell, csak a neve, rangja, satöbbije miatt?Ezt ki lehet érdemelni, de előírni nem lehet.Sokan megcsinálják azt, hogy csak ők ketten vannak+ pap/hivatalos személy, oszt csá!Mindenki más azt gondol, amit csak akar.Én most már így csinálnám.A saját esküvőmön olyan embereket kerülgettem, hogy fogalmam se volt kicsodák. És k@rva sokba kerültek.Ők jól szórakoztak, és kínlódtam és még fizettem is érte nem keveset.
2017. máj. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs. Már csak azért sem, mert lehet, hogy van, aki világraszóló lakodalmat akar 200 vendéggel, neki "beleférhet" a szinte sosem látott ötödunokatestvér, de olyan is van, aki eleve szűk körben szeretne/tud ünnepelni, és akár a saját barátai közül is szelektálnia kell a legközelebbieket.

Én is voltam olyan unokatestvérem esküvőjén, akit tíz év alatt az esküvőn kívül egyszer láttam, de nem fogom meghívni. Én úgy vagyok vele, hogy azokat szeretném ott látni, akik amúgy is az életem részei, és mondjuk nem akkor tudják meg, hogy egyáltalán van valakim, amikor kézbekapják a meghívót.

2017. máj. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4-esnek: Nem, ő maga is úgy fogalmazott, hogy szíve szerint ő se hívná meg őket, mert nincsenek olyanban, csak hát illik.

Megkönnyebbültem, hogy nem az én egyedi dilim ez :)

2017. máj. 29. 11:48
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

nekünk is lett volna, pl párom apjának testvérei... őket muszáj, de annyira bunkók meg egyebek

de megoldottuk :) ketten megszöktünk és kész

2017. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Akkor meg végképp felesleges ilyeneken kattognotok, nem kell olyat meghívni, akit nem láttok szívesen, ilyen egyszerű. Nyilván ha az egyik félnek nagyon fontos minden ismerősét meghívni, kompromisszumot kell kötni, de ha ő sem látná ott szívesen, minek szívatnátok magatokat?
2017. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, hogy kit "illik" meghívni esküvőre, de manapság már sztem nem annyira élnek ezek a szabályok, főleg mióta nem anyu-apu meg a pereputty fizeti az esküvőt és a lakodalmat.


Ez pont ilyenkor szokott ciki lenni, amikor vkit már meghívtak egy esküvőre, akkor sokan vannak, akik szerint illik visszahívni. Én inkább úgy vagyok vele, hogy szeretnék csak olyanokat látni az esküvőn, akivel jó kapcsolatban van a párom, vagy én, vagy legjobb, ha mind a ketten, függetlenül attól, hogy kit mikor hova hívtak meg.

2017. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!