Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik adni nászajándékba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő: egy barátnőm meghívott a párommal együtt az esküvőjükre (lagzira is), de utoljára mindketten kisgyerekként voltunk esküvőn, nem tudjuk mit illik.


Nagy és elegáns esküvő lesz, ajándékba pedig pénzt kérnek. Nincs szükségük semmire, jómódúak, van saját lakás, ház, autó, minden. Tiszta sor. Viszont én még csak most nemrég kezdtem dolgozni, párom sem keres túl jól és hát nem állunk annyira fényesen. Arról nem is beszélve, hogy az esküvő derült égből villámcsapás, egy hónappal előtte szóltak (váratlanul jön a baba, egy hét alatt szervezték le gyorsan) szóval esélyünk sem volt arra, hogy szép apránként félre tegyünk erre is. Ettől függetlenül nem akarunk potyalesőnek tűnni, meg nem azért megyünk oda, hogy ingyen együnk-igyunk, szóval mindenképp adunk pénzt, csak hát nem tudom, hogy mennyit kéne, mennyit várnak el ilyenkor?


Menyecsketánc meg ilyesmi az teljesen külön lesz, arra sorsjegyet meg aprót "kell" majd bedobálni, szóval most kifejezetten a nászajándék a kérdésem: szerintetek mennyit illik adnunk?



2017. júl. 1. 12:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Azt adsz amit akarsz. Ha nem akarsz pénzt adni ne adjál.
2017. júl. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem egy tízezres bőven elég, itt nem is az a lényeg, hogy mennyit adsz, hanem hogy adsz. Végén úgy se azt fogják nézni, hogy kitől mennyit kaptak, maximum ha valakitől kifejezetten sokat, hanem azt, hogy mennyi az összeg.


Ha meg leszólnak a pénz miatt amit adsz, legyen az akármennyi, akkor az őket minősíti. Másrészről viszont legkevésbé erről szól egy esküvő szerintem, egy ilyen párnál ahogy leírtad az anyagiakat.:)

2017. júl. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Azt szokták mondani, hogy ha nem vagy nagyon közeli családtag, akkor kb annyit, amennyi a fogyasztásotok.


Én 2 emberre egy 20-25 között szoktam adni, attól függően, hogy milyen a viszony.

2017. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
16%

Ha ketten mentek, akkor egy olyan 50 ezer Ft illik.

Ez tartalmazza az ott elfogyasztott ételt, meg a bérleti díj nem tudom 1/100ad részét, a virágok árát, stb. ( 30 ropi)

Plusz van benne 20 ezer Ft ajándék pénz.


Ennél kevesebbel nem illik.

Ha tehetősek volnátok, akkor 100-200ezret illene. De mivel nem álltok mos úgy anyagilag, ez az 50 ezer volna hozzátok illő.

2017. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Én nem vagyok átlagos fizetésből élő.

A környezetem is jobban él az átlagtól.Mivel te azt kérdezted mi illik ilyenkor, mindenki a saját példájával tud segíteni, aztán majd kihámozod azt amit jónak látsz.

Én 2 hét maldív-szigeteki nyaralást ajándékoztam egyik közeli rokonomnak, mikor a legutóbb lagziban voltam,.

Nem ez volt a nászutuk, mert dominikára,costa ricára és a karib-tenger más szigeteire mentek.

2017. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Én 20 ezret adnék.
2017. júl. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem rokonom orronként 20k, ha rokon orronként 40k- szoktam.

30/f

2017. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
20-30 körül. Szerintem hüly...ég, az, hogy 50ezer, mert a díszítés meg stb. Nem Ti kértétek a díszítést, vendégek vagytok... nem a vendégeknek kell összedobni a lahgzi árát.Ha a barátnőd, amúgy is tudja kb. milyen anyagi helyzetben vagytok,biztos nem vár 100 ezreket csak úgy ajándékba!
2017. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

Az én pofám égne 20ezressel odaállni.

De a kedves kérdező csak illemet kérdezte meg. nem azt hogy TI mennyit adnátok, mint földönfutók

Az hogy te kedves utolsó, és többiek, nem gondoltok az illembe bele, és hogy hogyan szokás, a ti egyéni dolgotok :)

2017. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha nagyon le vagytok égve, 15-20 ezer fejenként.


Nekem is égne a fejem, ha a fogyasztásom sem fedezné az összeg. Tök mindegy egyébként, mennyit eszel, fejadag van.


Talán még úgy adnék, hogy a plusz egy fő csak a fogyasztást, te, mint barátnő a fogyasztáson felül egy 10est ajándékba. Ígyis kb 40 a kettő..

2017. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!