Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mostanában hogy szokás vendégk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mostanában hogy szokás vendégként az esküvőre, lagzira öltözni?

Figyelt kérdés
Régen voltam már nagyon lagziban, de régebben úgy volt, hogy volt egy elegánsabb ruha, amiben a templomi, polgári szertartáson voltunk, majd utána a vacsorára, lagzira pedig átöltöztünk egy kényelmesebb ruhába. Most is megvan még ez a szokás, szóval nem gáz, ha viszek magammal egy kényelmesebb, rövid rucit, amit a szertartások után átveszek? (Persze az is elegáns, és oda illő.) 28/L

2017. júl. 30. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem sok olyan esküvőn voltam, ahol átöltöztek a vendégek, sőt egyen sem. Inkább az volt a jellemző, hogy mindenkinek volt valami visszafogott felsője amit rávett a ruhára a templomi alat, aztán utána levette.
2017. júl. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy neked kényelmesebb...


Egy hotel éttermében volt a vacsora és a lagzi.


Nálunk, akiknek nem volt szoba külön bérelve, (mert nem akartak, vagy közel laktak)...pont az ilyen esetekre, hogy aki esetleg rosszul lesz a melegtől, vagy csak szeretne felfrissülni, átöltözni, az megtehesse.


Sokan éltek a lehetőséggel, főleg a meleg miatt is.

2017. júl. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Legutóbb ebben voltam egy esküvőn:

[link]


Teljesen beleillettem a felhozatalban elegenciát nézve. Plusz majdnem felröhögtem mikor néztem a násznépet, mert jó páran innen vettek ruhát és legalább 2 ruhát néztem, ami még tetszett, mindkettő visszaköszönt. Még szerencse, hogy ennél a ruhánál maradtam, így "egyedi" voltam.

2017. júl. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

3-Ez a ruha 18-korig max utána jó alakon is röhejes....


Kérdező alakodtól és stílusodtól függ,-valami egyszínű elegáns egyberuha.-Kérdés ,hogy milyen vagy,szereted e a kiegészítőket,magassarkút,minőségi táskát stb....

2017. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Hű, megyek és szólok az Orsaynek, hogy elbaszták a célkorosztályukat és kidobálom a szekrényem egy részét, és gyorsan a stílustanácsadóknak is jelzem, hogy az A vonalú ruhák gyerekesek, nehogy merjék valakinek is ajánlani, aki elmúlt 18 vagy nem tökéletes alakú. Bár az A vonalú és a harangruhák lényege a szélesebb csípő elrejtése.


Meg így belegondolva az ismerőseim egy jelentős része rossz ruhákban jelenik meg esküvőn, mert kb ezt a fazont viselik. Sőt, van aki irodába is blézerrel.

2017. júl. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt aki átöltözött. Ahogy neked kényelmes.
2017. júl. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Helyszíntől is függ, meg persze a menyasszony ruhájától. A menyasszonyt túlöltözni nem illik. Tehát, ha neki egy kis, egyszerű ruhája lesz vagy kosztümje, akkor nem illik nagyestélyiben menni. Egyébként általában egy koktélruhával nem lehet mellélőni.

Mifelénk nem szoktak átöltözni, de lehet, hogy van, ahol szokás.

2017. júl. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Legutóbb olyan esküvőn voltam, ahol, ahogy írod, a társaság nagy része átöltözött a lagzi előtt. Nekem ez furcsa. Öltözködjön a menyasszony, az ő dolga, nem az enyém. :)

Én a kényelmes-de-elegáns ruhát pártolom az esküvőn és a lagzin is.


Viszont konkrét kérdésre válaszolva: a szokás megvan, szóval nem vagy ufó, ha át akarsz öltözni, de esküvője válogatja. Az elmúlt két évben két esküvőn voltam, az egyik öltözős volt, ahogy írtam, a másikon senkinek eszébe sem jutott volna.

(Nem tudom, ez számít-e, de a vidéki "hagyományos" esküvő volt az átöltözős.)

2017. júl. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez család / közösség függő, hogy mennyire szokás átöltözni. Én egy olyan esküvőn sem voltam eddig, ahol szokás lett volna vendégnek (bp.-i vagyok). Máshol meg szokás. Max. olyan esküvőre, ami elég "lájtos", és mondjuk tudható, hogy az ifjú pár csóró, nem csinálnék ilyet, mert azt hinné a násznép, hogy direkt puccolsz és mutogatod a 2féle ruhádat.


Ami meg a ruha eleganciáját illeti... az az esküvőtől magától függ. Nyilván ha templomba megy az ember, ott fedett váll, nem túl rövid szoknya az alap. A többi az esküvő stílusától függ, vagy ha kiküldtek vmi dresscode-t. Manapság egy sima koktélruhát javasolnék egy olyan esküvőhöz, amiről nem lehet tudni, hogy kisestélyis puccparádé vagy farmeres buli, azzal nem lehet mellélőni.

2017. aug. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!