Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Rég nem voltam esküvőn....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rég nem voltam esküvőn. Mostanában mit és mennyit illik adni esküvői ajándéknak?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem lánya megy férjhez, de laza a kapcsolatunk, utoljára 10 évvel ezelőtt, a ballagásán láttuk a lányt. Tudom, hogy csak azért hívnak meg bennünket az esküvőre, hogy nászajándékot adjunk. Mit adnátok?
2017. aug. 8. 05:49
 1/5 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok: az esküvőre nem tudunk elmenni, tehát a vacsorát nem esszük meg, sajnos 24 órás ápolást igénylő családtagunk van, akit senki nem vállal be éjszakára.
2017. aug. 8. 05:51
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez ennyire egyértelmű (hogy a nászajándékra mennek), el sem mennék... pláne ha nem is esztek semmit. Ugyanis az íratlan "szabály" szerint a nászajándék minimum összege kb. a vacsi költségeit fedezi (~15-20 ezer forint).
2017. aug. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy csak azért hívnának meg. Egy lakodalom fejenkénti költsége étel, ital, desszertek, egyszóval a fogyasztás viszonylatában 15-20.000 Ft és ennyit ritkán adnak távolabbi családtagok, nem hiszem, hogy azzal számolnak, hogy Ti ezt a keretet átlépve, mondjuk négyen 100.000 Ft felett adtok. Egyébként ha nem tudtok elmenni a lagzira, akkor szerintem nem kell adni semmit. Jelképesen csináltathattok mondjuk valami gravírozott ajándékot a nevükkel, meg tehettek mellé 5-10e Ft-ot, de ennyi.
2017. aug. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Nem biztos, hogy csak ezért hívtak meg. De ha tényleg úgy érzed, akkor inkább ne menj el.

Mivel nem túl közeli rokon, ezért én úgy 15-20 ezer körül adnék, persze függ az anyagi helyzetetektől is. Van, akinek 15-20 ezer elég sok és gyűjtögetni kell rá, más meg kifizeti mellényzsebből és távoli ismerősnek is többet szokott adni.

2017. aug. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ismerősnek/barátnak fejenként 20k-t, rokonnak fejenként 40k-t szoktam.

31/f

2017. aug. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!