Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Külföldi esküvő, anyagiak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldi esküvő, anyagiak?

Figyelt kérdés

Párommal és szüleivel hamarosan elutazunk egy külföldi esküvőre.


Párom anyukájànak a rokona a menyasszony.


Nem tudom, hogy nekem szükséges-e adni az esküvőre a házaspàrnak pénzt mint naszajándékot? Sajnos én nem vagyok anyagilag eleresztve egyáltalán, a másik az, hogy kell a szállás részem fizetni + nyilván kell egy minimális költőpénz mert 3 napig leszünk ott. A harmadik pedig, hogy még sohasem láttam személyesen sem a menyasszonyt, sem a vőlegényt, nem ismerem őket, ahogy ők sem engem, ezért az esküvő előtt fogunk bemutatkozni egymásnak.


Illik ebben az esetben nekem is beleadnom a nászajándékba pénzt? Ki mit gondol? Párom mondta, hogy nem kell, de a szülei erősködnek hogy de igen kell, főleg az anyukája.


Huszonévesek vagyunk egyébként párommal, több éve együtt, ő már dolgozik, én csak suli mellett dolgozgatok.


2017. aug. 15. 09:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem írtam bele, de az ifjú pár pénzt kért naszajándékként, nem konkrét ajándékot. Remèlem így már tiszta :) Ebből lett a konfliktus.
2017. aug. 15. 09:21
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
El sem mennék erre az esküvőre a helyedben. Felesleges pénzkidobás az egész egy olyan emberért, akit nem is ismersz és valószínű utána se lesztek semmilyen kapcsolatban a párral. Én tuti nem mennék el ebben biztos vagyok, nem hogy még pénzt adjak nekik.
2017. aug. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
El se mennék.
2017. aug. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem mennék el és nem áldoznék ennyi pénzt egy ismeretlen pár esküvőjére. Anyuka nem tudom mit pattog, pont elég megterhelő neked anyagilag hogy kimenj, tudhatná hogy nem teljes állásban dolgozol vagyis nagyon nincs honnan adnod. Vagy elmész a párod miatt, de nem adsz bele vagy nem mész el és megbeszéled a pároddal hogy neked ez anyagilag sok. Anyukát meg hagyd ki a képből, gyanítom hogy amúgy sem lehetsz a szíve csücske.
2017. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Mindazoknak, akiknek illik elmenni,

akiket várnak, sőt szeretettel elvárnak

illik ingyen szállást biztosítani......

Mivel Te említetted, hogy be kellene szállnod a szállás költségeibe,

ebből egyértelműen kiderül, hogy Neked oda korántsem kötelező elmenni, sőt ezzel céloznak arra, hogy ők sem várnak.

Csak az anyósod erőlteti, mert nyilván ő (is!) kíváncsi, de nem szeretne egyedül utazni.

Ezeket átgondolva én sem költenék erre az utazásra, pláne ajándékra nem.

2017. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék el, minek, semmi közöm hozzájuk :)
2017. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eszembe se jutna elmenni.
2017. aug. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Együtt éltek, akkor a pároddal úgy is közösen adtok ajándékot. A párod anyukája külön. Ha a párodnak megfelel úgy, hogy ő finanszírozza, akkor a párnak azt nem kell tudni, hogy nem közös pénz.
2017. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!