Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nászajándék= egy tetszőleges...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nászajándék= egy tetszőleges civil állatvédő szervezet támogatása?

Figyelt kérdés
Sziasztok, jövőre esküvőnk lesz, azt szeretnénk, ha nászajándék helyett aki szeretne ajándékozni, keressen egy civil szervezetet és küldjön nekik zsét. Hogyan kösszük ezt össze magunkkal, hogy valamilyen hozzánk kapcsolódó értelme is legyen?
2017. szept. 20. 16:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
49%
Ha már ragaszkodtok ahhoz, hogy civil szervezetet támogassanak (már aki megteszi), legalább azt ne szabjátok meg, milyen irányultságú szervezetet segítsenek. Szép az állatvédelem, magam is aktív részese vagyok ideiglenes befogadóként, tápot is viszek két kisebb, alig ismert szervezetenek rendszeresen. Ezzel együtt sem venném jó néven, ha erre felszólítanának, szép gesztus, de hadd döntsem el én. Voltam nemrég egy barátommal aki terápiás kutyákkal dolgozik, egy speciális iskolában. Tolószékesek kerülgették az aulában a vödröket és a pocsolyákat, mert beáztott a tető és ez volt a legkisebb gond. Borzalmas körülmények vannak és erről a területről veszik el a legtöbb pénzt. Ha valaki jótékonykodik, hadd legyen már szíve joga eldönteni kiknek a munkáját segíti. Fogyatékkal élő gyermekeket, rákbetegeket, vagy akár mélyszegénységben élő családokat támogatni semmivel sem kevésbé nemes cselekedet, nem igaz? Jómagam arra figyelek ilyenkor mindig, hogy biztosan célbaérjen a felajánlás, így nagy szervezeteket, agyonkampányolt alapítványokat nem támogatok sosem, mert a befolyt összeg töredéke jut csak el a rászorulókig. Rengeteg apró, elkötelezett, vért verítéket nem kímélő civil szervezet végez erején felüli munkát, bármelyiket is támogatja az ember, már rengeteget segített, avval a kevéssel is. Amikor anno sokáig feküdt a fiam a Madarász kórházban, egyértelmű volt, hogy a következő pár évi adó 1 %-om nekik utaltam. Mindig van ebben valami személyes kötődés és megértem, hogy a tiéd az állatvédelem, másoké lehet nem az. Igaz, ez a Te nagy napod, de biztosan nem vennéd zokon, ha valki teszem azt vak és gyengénlátó gyerekeket támogató alapítványnak utalná azt a pár tízezrest, vagy amennyit szán. Ha viszont ténylegesen szívügyed, hogy adakozzanak és igenis állatvédőknek, akkor nemes egyszerűséggel kérj szimplán pénzt és add annak a szervezetnek, akinek te magad akarod. Utólag meg majd közzéteheted, ha akarod, hogy mi lett a nászajándék sorsa. Ami pedig azt a gondolatot illeti, hogy hozzátok köthető legyen, hát nem tudom. Az adománynak szerintem pont az a lényege, hogy segít, ha anonim, pont olyan értékes, hisz aki azért ad, mert ténylegesen segíteni akar, annak nem fontos, hogy tudja bárki,nopláne a nagyközönség, hogy tőle származik a felajánlás, elég neki annyi, hogy belül mosolyog a lelke, amiért egy picikét segíthetett.
2017. szept. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!