Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy anyós kérdés! Mit tehetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy anyós kérdés! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Most lesz az esküvőnk ősszel. Kerül, amibe kerül, mi álljuk közösen (spórolt pénz, elég sok idő volt összegyűjteni) kb. a 80%-át. Az én szüleim, akik sokkal rosszabb anyagi körülmények között vannak állják (ajándékba) kb. 10%-át, mert azért mégis csak az egyszem lányuk esküszik. Nagyon szükségünk lenne a maradék 10-re, de a párom szülei nem hajlandóak beleadni... Ami nem is lenne baj (elég tehetősek, de egye fene, jó nekik :D), de a párom anyukája mindenbe beleszól (anyagiakba is) mit lehet tenni?
2010. máj. 28. 21:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%
Semmit, az ö pénzük, ha nem akarnak belefizetni, akkor nem fizetnek. Én se fizetnék, az ilyen nagy lakodalmakat csak pénzkidobásnak tartom meg flancolásnak.
2010. máj. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Anyagiak: pl.: meg se kérdezett, csak kijelentette, hogy mindenkinek csomagolunk süteményt (fejenként 5 szeletet), nem akartam veszekedni, de a mi pénzünk és mi nem szerettünk volna csomagolni, mert manapság a cukrászda (és a házi süti se) két fillér, és annak az ára átmehetne a nászútra. Hogy mondjam neki?
2010. máj. 28. 22:01
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell neki mondani,hogy aranyos,hogy segiteni akar,de akarjatok intezni a dolgaitokat,mert mar felnottek vagytok.Es ketten akartok donteni mindenben.Mert ez az elet rendje.Es sokat kell sirni,hogy hianyzik meg a penz,es hogy nem lesz szep lagzi.Amugy meg a parodnak kell vele beszelni,az o anyukaja.
2010. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
65 fő lesz. Értem, ez a véleményed nem pontozlak le.
2010. máj. 28. 22:02
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudsz vele mit csinálni, ha nem ad pénzt! :( De ne hagyjad, hogy beleugasson! Tudom nehéz, de ha most nem állsz a talpadra azt hiszi majd neki mindent szabad!

Tapasztalatból mondom!:(

2010. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
100%
Hát szerintem udvariasság ide vagy oda ha nem képes beleadni pedig tudna akkor ne szóljon bele és ezt meg kell mondani csókolom.
2010. máj. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Az anyagiak inkább csak "fáj", ez van, csak a beleszólás a nagyon-nagyon zavaró. A párom inkább ráhagyja, mert azt mondta, hogy mindig ilyen volt, nem fog megváltozni. Amúgy tiszetelem az anyósomat olyan szempontból, hogy 25 éve házasok apósommal, csak hát van ez a "kis" baj.
2010. máj. 28. 22:05
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

22.02-essel egyetértek. Most kell tisztázni a játékszabályokat!

Mivel a Ti pénzetekből megy, ezért ne szóljon bele. Mondd meg, nem tervezitek, hogy pl. sütit csomagoltok (legalábbis nem kértek e célból a szükségesnél sokkal többet), mert nincs rá keret. Punktum. Ha neki áll vitatkozni, ismételd el neki még egyszer. És azért szerintem elvárható lenne, hogy párod melléd álljon az ügyben, mert hiába volt mindig is ilyen az anyukája, attól még nem lesz a plussz kiadásokra keret...

2010. máj. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy belevauzik abba amibe 1 fillért sem adott?Mi az hogy ő eldönti ezt helyettetek?Ne haragudj de hirtelen haragú vagyok és engem nagyon felháborított ez a dolog.Asszem adnék én anyósomnak olyat ha ilyet csinálna....Én mindig egyenesen a szemébe megmondom h mi nem tetszik.Ő meg azt mondta h ez így korrekt.Szal mond meg neki h ne szóljon bele mert ő 1 lukas pénz érmét nem adott bele és nem az ő pénze.Ha ad bele esetleg beszélhettek róla.de még akkor sem vagy köteles azt csinálni amit ő mond.Persze ezt 1 kicsit kedvesebb hangnembe h ne legyen vita.sok sikert.
2010. máj. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor van joga beleszólni, ha fizet, ha nem fizet, akkor csak javasolhat dolgokat.


Ezt mondd meg neki. Csak finomabban, mert ahogy én írtam az kissé nyers...

2010. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!