Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért volt divat régen, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért volt divat régen, hogy esküvő után levágatták a nők a hajukat?

Figyelt kérdés

A nagyszüleimnél még így volt, anyukám viszont csak negyven felett vágatta le vállig, addig neki is derékig érő haja volt.


Van, ahol még máig ezt teszik? Mi az oka?


2017. nov. 13. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez hasonló lehet, mint a párta meg a kendő kérdése.

Én sosem vágatnám le a hajamat, amúgy is szereti a barátom, hogy szép hosszú.


22/N

2017. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát a "fej bekötése" hosszú hajjal biztosan nehezebb...
2017. nov. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám hivatalos forrásnak magam, de úgy emlékszem, hogy egyrészt ezzel (is) jelezték, hogy ők már foglaltak, ne közeledjen hozzájuk férfi, másrészt a “vonzóság csökkentése” miatt, ami ha belegondolunk, szépen össze is függ az első okkal; kevésbé vonzó nő=kevesebb udvarlójelölt.
2017. nov. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert mar ne akarjon tetszeni senkinek, ferjnel van, es a no "legszebb disze" a hosszu haja. Illett levagatni, mert kulonben a szajara vette a falu, hogy xy-nak akar tetszeni, meg ez meg az "pitykezi" (ahogy nagymamam mondana).
2017. nov. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez olyan idegesìtő. Mondjuk èn is levàgattam. 😀De csak vàllig èrőre. Màr egy ideje tervben volt, de úgy voltam vele, hogy az esküvőt mèg megvàrom, mert amit kinèztem frizuràt ahhoz kellett a hosszú haj. Viszont ha valaki azèrt vàgatja le a mai vilàgban mert úgy szokàs, az nem normàlis. Szerintem sokan vannak mèg úgy, mint èn. Olyat is sokszor làtok, hogy az esküvő miatt növeszti meg valaki. Gondolom ő is a frizura miatt.
2017. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Manapság az lehet az oka tényleg, hogy mire egy nő házasodik, sokkal praktikusabb a rövid haj. Munka, háztartás, gyerekek mellett nem lehet nagyon időigényes frizurákat tartani. Viszont sokan megvárják az esküvőt, a nagy hercegnőpillanatot, és utána vágatnak, mert nagy kontyot akarnak.
2017. nov. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, sok gond van a hosszu hajjal, meg kell mosni neha meg reggel megfesulni. Ezt ugyanugy meg kell csinalni ocsifrizuraval is.
2017. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 12:38

Volt nagyon hosszú és teljesen rövid hajam is. Hidd el, tudom miről beszélek. Persze, meg kell mosni, meg kell fésülni. Egy hajmosás hosszú hajjal 1-1,5 óra, mert megfésülöm, megmosom, megint megfésülöm vizesen, megszárítom és ismét megfésülöm, majd befonom. Azért kell ennyiszer fésülni, mert máshogy nem lehet, könnyen kócolódik. Reggel is 15-20 perc amíg megfésülöm, neadjisten csinálok is vele valamit a "hagyom lógni' opción kívül, mert lógó hajjal nem lehet dolgozni, tanulni, takarítani, főzni, mosogatni, mert nem praktikus.

A rövid hajamat megmosom 20 perc alatt szárítással együtt, nem kell belőni mert jól vágta a fodrász, kétszer végighúzom rajta a fésűt és kész van.

2017. nov. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez leginkább sztem egy régi szokás / hiedelem bebetonozódása. Régen úgy voltak a nőkkel, hogy amint megházasodnak, dobjanak el magukról minden olyat, ami miatt nőiesek külsőre, mert akkor már ne próbáljanak más férfiaknak tetszeni, és legyenek elsősorban FELESÉGEK és majd később ANYUKÁK (plusz válni ciki, akkor is, ha ezek után apuci végigkúrja a falu összes erkölcstelen 16 éves cafkáját). Ebből sokaknak az maradt meg, hogy 40 felett, gyerekszületés után stb-stb. egy nőnek nem illik hosszú hajat viselnie.

Félig-meddig meg lehetnek praktikus okai is. Egy rövid hajat könnyebb, gyorsabb megmosni, megszárítani, kifésülni. Ez mondjuk főleg gyerekes szülőknél sokat tud segíteni, ha pl. problémás a gyerek, és már az is siker, ha anyu a gyerek és a háztartás mellett heti 1x nyugiban meg tudja mosni a haját. Sok embernek vagy kor miatt, vagy gyerekszületés miatt elkezd hullani a haja, és ha nem akar póthajat rakatni, akkor bizony a levágatás a jobb opció, mert rövid hajon, főleg dauerolton, kevésbé feltűnő, ha a fele kihullott. Plusz a gyerekek hajlamosak a hosszú hajat tépni, húzkodni.

2017. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!