Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szokott olyan lenni, hogy két...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szokott olyan lenni, hogy két tanu van egy esküvőn egy félnek? Úgy értem, hogy pl. a vőlegénynek két tanuja, és a menyasszonynak is.

Figyelt kérdés
ismerősöm azt mesélte, de szerintem ilyen nincs. Egy ember kell letanuzza úgymond, nem?
2017. nov. 13. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyet még èn sem hallottam, viszont egyházin és polgári más és más volt olyat sokat.
2017. nov. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az anyakönyvet is csak egy-egy tanú írja alá, ezért nincs értelme a menyasszonynak két tanú.

Viszont olyan lehet, hogy más a tanú a polgárin és más az egyházin.

2017. nov. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2017. nov. 17. 12:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Romániában, igaz nem tanúnak hívjuk őket, hanem násznagyoknak, szokás szerint egy nagyon közel álló házas/férjes rokont, barátot, vagy a keresztszülőket kérnek fel. Ez kritérium, hogy házas legyen... Erdélyben elterjedt, hogy mindkét fél felkér egy párt, és ezt itt még a román egyház is engedélyezi. Így az anyakönyvvezetőhöz, illetve a templomban az oltárhoz is sokszor 6-an állnak ki (ifjú pár + mindkét félről egy-egy násznagypár). Klasszikus, falusi magyar esküvőn is így láttam, szerintem ez terjedhetett el mindenkinél Erdélyben. A polgárin az anyakönyvet tudtommal csak ketten kell aláírják, de ezek amúgy is lehetnek mások is, nem sok jelentőségük van. Ha ide valósi az ismerős, simán elképzelhető. Szerintem azért furcsa neked, mert a tanú és násznagy fogalma nagyon összetapadt.
2017. dec. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!