Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért adnak ki esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért adnak ki esküvőre emberek több mint egy milliót amikor pár szét ezerből is szép esküvőt lehet csinálni, nem a szeretet egybekötés a lényeg ilyenkor hanem a felhajtás pompa?

Figyelt kérdés
2017. nov. 18. 11:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy régebben (pl. 20-25 éve) a lagzi árát az befolyásolta leginkább, hogy hány meghívott van. Tehát nagyon a létszámtól függött.

Most meg valahogy nem is kell ahhoz százan lenni, most jobban az elegancia határozza meg az árat. Úgy értem, hogy adott szinten belül már nem dob az áron akkorát, hogy 20 vendég van vagy 50 mondjuk.

Én úgy vagyok, hogy a ruhámat, fodrászomat, fotóst, bérelt autót, éttermi dekorációt nem a meghívottakkal akarom megfizettetni, ezért sem lesz tánc (mert nem szeretünk táncolni), de menyasszonyánc se lesz. Egy olyanban kimondottan rosszul éreznénk magunkat a vőlegényemmel, mert nem bulizunk, táncolunk máskor sem.

Viszont két tanú + szülők, annál pedig azért többet szeretnénk. Szóval a mienk, ha az anyagit nézzük, pont a "nem megtérülős" kategória, de így szeretnénk, és vállaljuk, szerencsére nem keresünk rosszul, a magyarországi átlaghoz képest.

2017. nov. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, hány személyt hívnak meg, hol van az esküvő (és most reális kívánalmakról beszélek, nem a Seychelle-szigetekről), min tudnak vagy nem tudnak spórolni.


Egyes helyeken nagyon durván el vannak szállva az esküvői szolgáltatások árai. Láttam olyan esküvőt, ami több, minr 1 millába került, és semmi rongyrázás nem volt. Csak épp az egyetlen étterem, ahol volt még szabad időpont a környéken, nagyon drága volt, és az dobta fel az árakat.


A másik az, hogy milyen stílusú esküvőt szeretne vki. Biztos ki lehet hozni egy Jucika szerint szép esküvőt, úgy, hogy Józsi papa kertjében esszük a bográcsgulyást, de lássuk be, ez nem mindenkinek tetszetős megoldás. Ha már vki étteremben szeretne enni és nem SK barkácsolni a dekort, az már drágább lesz. Pedig itt még szó sincsen 600 díszes asztali futóról, arannyal bevont székszoknyáról meg csokiszökőkútról. Mást az ízlése miatt megszólni... nem szép dolog, na.


Plusz azért az sem mindegy, hány meghívott van. Aki kifejezetten közvetlen, barátkozós természet, annak nem lesz megoldás egy olyan esküvő, hogy "jaj, minden részről csak anyu, apu, tesók, nagypapi-nagymami". Egyszerűen a személyiségükhöz sem illik. Nem a pompa miatt, hanem mert rengeteg emberrel vannak jó viszonyban, és amúgy is szeretik a társaságot. Ha csak egy sima éttermet nézünk, hát azért simán megdobja a költségeket, ha nem 20 meghívott van, hanem 100-150.


Meg van olyan dolog, amire az ember inkább ad ki többet, csak minőségi legyen. Én pl. dolgoztam művészeti szcénában, hát ált. az "ismerősünk ismerőse most kezdett el fotózni" meg a profik között ég és föld a különbség a fotók minőségét illetően. Van, aki ha már megesküszik, tényleg minőségi képeket akar... van, akinek ehhez nincs szeme, vagy nem annyira érdekli, annak akár jó az is, ahogy Józsi barátunk iPhone-nal fotóz.

2017. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

12. vagyok


Azt azért hozzátenném, hogy a rongyrázás, az ízléstelen giccs meg minden olyan költés, ami csak arra jó, hogy sztárolják a házasulandókat, mint vmi királyokat (trón, hintó, tiara, vörös szőnyeg, jégszobor stb.) az nekem sem szimpatikus. Az meg főleg nem, amikor látszik, hogy minden luxus, csak épp a vendégeken spórolnak (szar gagyi kaja, de közben ott van a jégszobor, a Pnina Tournai ruha meg a meghívott énekes sztárvendég).

2017. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a szép...
2017. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!