Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem viselhetek gyöngy ékszert?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem viselhetek gyöngy ékszert?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy csodaszép gyönygysor nyakláncot,hozzá tartozó fülbevalóval karkötővel.

Erre most mondja egyik ismerősöm,hogy a menyasszony nem hordhat a nagy napon gyöngy ékszert mert a gyöngy a könnycseppeket jelképezi és azt hogy sokat fog sírni az ara a házassága alatt. Ti hallottatok már erről? Mit gondoltok róla?


2017. dec. 1. 12:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
57%

Én annyira rühellem ezeket az esküvői megszokásokat meg elvárásokat, hogy legszívesbben, ha valaha lenne nekem ilyen (nem lesz) Beetlejuice-öltönyben ( [link] mennék, a felségem pedig zöld vagy bíborlila ruhában, mint amiben Bria Tharen ment volna Han Solo-hoz, ha nem balhéznak össze.


És amit biztosan kitiltanék a saját esküvőmről még:


- mulatós zene

- lóbányai homályos

- pap

- vőfély nevű bohóc

- CASIO-n játszó papa

- teknódízséj

- birkapörkölt

2017. dec. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%
#11 Jó a lista, de én a birkapörit engedném, mert én szeretem :D
2017. dec. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%
Akkor fehér ruhád sem lesz, mert nem vagy szűz?
2017. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

#11: Jó ez a lista.


Én még kiegészítem a menyasszonytánccal.

2017. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
82%

Másban is ennyire tartod a hagyományokat? A fehér ruha és a fátyol, mint már említették a szüzességet jelzi. Meg akkor házasság után bekötött fejjel fogsz mászkálni? Régen az is szokás volt, még nyelvileg is megmaradt, hogy "bekötik a fejét".

Szerintem ez nettó ökörség, hülye babonák amik az életet nehezítik meg.

2017. dec. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
82%

Igazából sem a fátyol, sem a fehér nem a szüzességet jelenti, de mindegy. (Régen hagyományosan koszorút viseltek a szűz menyasszonyok és fátylat azok, akiknek meghalt az előző férjük.)

De ez a gyöngyös dolog csak babona: a módosabbak viseltek gyöngyöket, és nem hinném, hogy mind sírt a házasság alatt.

2017. dec. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt veszel fel amit szeretnél.

A fehér ruhának meg az égegyadta világon semmi köze a szüzességhez. Egyszerű divat, ami valamelyik brit uralkodónő esküvője után terjedt el. Előtte a legszebb ruhájukban mentek férjhez a lányok, ami általában népviseletet jelentett.

2017. dec. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%
11# ha ennyire utálod az esküvőt akkor ne is nősülj meg.
2017. dec. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

#18


Jó nagy paraj vagy, ha azt hiszed hogy csak ìgy lehet. Van ám olyan is amikor natúr polgári szertartás, 2 tanu max 10 vendèg ès a vègèn kajáltok egy natúr ètteremben. Nem kötelező elem ez a sok baromság, mint a vőfèly meg a cigánymulatós.

2017. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ,mindenképp felveszem az ékszert amit rendeltem! :) Még sosem hallottam erről a babonáról,ezért érdekelt mások véleménye .
2017. dec. 2. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!