Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvő után a lakodalomban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvő után a lakodalomban már viselhetek fekete ruhát?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy illetlenség feketét venni egy esküvőre, de azt nem tudom, hogy ez csak a szertartásra igaz, vagy az azt követő lakodalomra is?
2010. aug. 11. 15:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Én 2 hete voltam esküvőn, és vagy 3 nő volt fekete ruhába. Szerintem illetlenség mindenhogy, de aztán te tudod.. Sőt, ezen az esküvőn volt aki csak egy egyszerű pántnélküli tunikába jött el, ami ráadásul fehér volt... Plusz vagy 4 emberen fehér ruha... :S
2010. aug. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nyugodtan,régen a menyasszony ruház is feketék voltak,mert a lány szüzességét vagy a lány fiatalságát gyászolták.
2010. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

szerintem nyugodtan mehetsz az esküvöre is.


ami fura nekem ha valaki teljes fehérbe megy.

2010. aug. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A lagziba mehet a teljesen fekete, de a szertartásra kombináld valamivel. Az egyik barátnőm most pl. fekete koktélruhában volt, de az öve, táskája, ékszerei, cipője piros volt. Nagyon jól mutatott, és még sem volt teljesen fekete.
2010. aug. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Talpig feketében tényleg nem illik menni, egy pántos, rövid ruha nagyon csini, egy övvel vagy blézerrel kombinálva szuper.

Hosszú fekete szoknyához nem illik fekete felsőt venni, hanem színeset. Fekete kosztumhöz is színes blúz illik, és lehetőleg csak a szoknya.

2010. aug. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A szertartásra teljesen más ruhám lesz, de a lagziba szeretnék átöltözni, és van egy fekete koktélruhám, azt szeretném felvenni. Hozzá arany kiegészítők, hogy mégse legyen teljesen fekete. Köszi a válaszokat.
2010. aug. 11. 16:04
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Feketét nem illik, hacsak nem gyászolsz, a fehéret pedig illik meghagyni a menyasszonynak. Az, hogy sokan tesznek erre az amúgy teljesen magtól értetődő szabályra, nem indok arra, hogy te is figyelmen kívül hagyd. Van még szín a palettán elég. A fekete koktélpartira illik, színházba, estélyre, nem lagziba.
2010. aug. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
41%
Tudom hogy nem ide tartozik csak gondoltam megosztom!Eredetileg ennek úgy kéne lennie hogy temetésen teljesen fehérbe kéne lenni,esküvőn pedig feketébe!Azt nem tudom miért fordult meg vagy mikor és hogyan!De most lehet is hogy nagy hülyeséget írtam de úgy olvastam valahol!
2010. aug. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: az szerintem india táján elfogadott, de biztosan nem európában :/
2010. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Pedig az utolsó azt biztos jól írta, hogy régen nálunk a hagyományos a fekete esküvői ruha volt. Más népektől vettük át a fehér mennyasszonyi ruhát.

És pont azért volt fekete, mert a leányságnak az elvesztését gyászolja. És végülis volt is mit akkoriban, hisz az volt az általános, hogy ezek után a férfi családja vált az ő családjává. Utána alig találkozott a saját szüleivel.


Viszont a gyász színe az a fekete, nem fehér a hagyományainkban is.

2010. aug. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!