Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek jó ötlet megkérdez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jó ötlet megkérdezni barátnőm véleményét az esküvőről? 24/F

Figyelt kérdés
5 éve vagyunk együtt és utoljára 18 évesen jött elő a téma, és akkor még esküvő ellenes volt. Azóta össze is költöztünk. Rokonok sokszor hozzák fel neki és ezt teherként éli meg. Azt mondta, hogy "pontosan tudják a véleményét az esküvőröl, én meg már gondolkozok a lánykérésen. Nem lenne fura ha rákérdeznék hogy még mindig ellene van-e? Azért gondolom, mert ha rákérdeznék az egyértelművé tenné hogy meg akarom kérni a kezét és nem lenne meglepetés, csak az hogy mikor.
2017. dec. 29. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne fura?Azért is vagytok párkapcsolatban, hogy minden benneteket érintő dolgokról őszintén kommunikáljatok.Én mindenképpen rákérdeznék, a hogyan tovább is erősen függene ettől.
2017. dec. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért fura szerintem mert ez a kérdés felér egy lánykéréssel, azt meg tudtommal nem szokás megkérdezni. Mondjuk a pofára esésnél jobb.
2017. dec. 29. 09:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
És ha felér?Miért lenne ez zavaró?Legalább megtudod a mostani gondolatait erről.Szedd már össze magad, ne dugd a fejed mindig a homokba.Mire várnál, ha már ezen gondolkodol?Jobb tudni, mire számíthatsz.
2017. dec. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp kérdezz rá. Ha továbbra sem akar - és erre nagy az esély - te meg letérdelsz elé egy gyűrűvel a tavasszal, az majdhogynem törvényszerűen szakítás...

Inkább tudj róla, hogy miképp gondolkodik, és ennek függvényében te is dönthetsz, hogy miképp képzeled a közös életeteket.

2017. dec. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nahát, nem tudtam, hogy vannak tündérmesében élő férfiak! A valóságban ez úgy megy, hogy MEGBESZÉLITEK ki hogyan képzeli el a jövőt. Házasság, bejegyzett élettársi kapcsolat, vagy csak szimplán együtt éltek. Egyúttal érdemes tisztázni a családalapítás kérdését is. Hol,mikor, mekkora családot akartok. Milyen ingatlanban akartok élni, hogyan gondolkodtok a nemi szerepekről, milyen életszínvonallal lennétek elégedettek, legyen-e háziállatotok, és ha igen, mi. Ha passzolnak az elképzelèseitek, onnantól lehet komoly kapcsolatról beszélni. 5 év után talán itt lenne az ideje ezeket megbeszélni.
2017. dec. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az utolsó mondja.

Az, hogy megkérdezed hogy még mindig esküvő ellenes-e, az nem azt jelenti, hogy megkéred a kezét. :)

2017. dec. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgessetek róla. Akár egy film kapcsán, amiben pont lánykérés van. Kérdezz rá, hogy mi a véleménye, ő nem tudná elképzelni veled, miért van az esküvő és az eljegyzés ellen stb..

Könnyen lehet, hogy változott a véleménye már. 18 évesen én sem vágytam esküvőre, de a huszonéveim közepén már igen, jobban foglalkoztatott.

Beszéld meg vele, ne kérd meg úgy, hogy nem tudod mi a véleménye róla

2017. dec. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Vezesd rá a témára. Pl gyereket nem szeretnétek majd? Sokan a gyerekvállalás előtt házasodnak össze, "család" alapítás jelképeként. ;)
2017. dec. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg. Engem is megkérdezett a barátom, akkor voltam 20 éves. Ő már dolgozott akkor pár éve, és megkérdezte, hogy amikor elvégeztem az egyetemet (még három év volt hátra), összeházasodunk-e. Megbeszéltük, hogy igen. Szóból ért az ember.

Utána azon a nyáron nyaraláskor letérdelt és megkérte a kezem (gyűrűvel, ahogy kell).

(Amúgy nálunk a családban volt olyan, hogy 24 éves srác meg akarta kérni a 18 éves barátnője kezét (2 éve voltak együtt), rendesen, gyűrűvel kérte meg, aztán a lány nemet mondott. Mert még fiatal, stb..stb... A legjobb, hogy a gyűrűt pedig nem vette vissza az ékszerész, tetejébe a srác nem is állt túl jól anyagilag, akkor kezdett dolgozni, szóval jobb lett volna puhatolózni előtte.)

2017. dec. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne, véletlenül se beszéljétek meg a dolgot. Sőt, semmi olyat ami egy életre kihatással van. Várunk pár hónap múlva a párkapcsolati problémák, majd a szakítás témakörbe.

Lehet lepontozni!

2017. dec. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!