Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 25-30 fős esküvőre hányféle...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

25-30 fős esküvőre hányféle és mennyi sütemény legyen?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz, étteremben. Ami még fontos, hogy nem lesz hajnalig tartó, hanem délben esketés, utána egy ebéd, lényegében 13:00-17:00 óra között leszünk az étteremben, így van kibérelve.

Már tanulmányoztam itt a kérdést, van ugye torta, van szelet süti és van aprósüti.

Mi nem háznál süttetjük, hanem cukrászdából vesszük majd.

Csomagolni nem szándékozunk (nem spúrságból, csak ilyennel nem foglalkoznánk, most egy cukis süti nem olyan nagy cucc, mint a házi, hogy csomagocskát is adjunk.)

Szerintetek így mennyivel számoljuknk? Tehát ebéd, és utána beszélgetés, iszogatás, kávézás, sütizés, délután ötkor mindenki megy haza.

Köszi, ha segítetek tanáccsal.



2018. febr. 17. 11:43
 1/6 A kérdező kommentje:

Még annyi infó, hogy esküvői tortát mindenképp szeretnének, azt is kalkuláljuk bele.

Bár itt is jól jönne egy tanács, hogy hány szeletes legyen.

Köszönöm.

2018. febr. 17. 11:45
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell túlzásba vinni. 1-2 fajta szeletes sütemény bőven elég a torta mellé. Meg esetleg valami sós (pogácsa, rúd, lekváros papucs stb.)

Tortában egy 2 emeletes kisebb tortát tudnék elképzelni, így 2 íz is lehet. Nagyobb 30 - kisebb 10 szeletes.

2018. febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)


Még annyit, hogy ilyen rövid ideig tartó összejövetelnél is az van, hogy 15 dkg/fő a sós süti?

2018. febr. 17. 12:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha csak ebéd, meg iszogatás lesz, nem kell feltétlenül a sütin pörögni.


Nálunk is csak ebéd lesz, vendégvárónak aprósütiből fejenként 4-5 db-ot számolunk, fele édes-fele sós, plusz gyümölcssaláta (1 pohárnyi/fő), amiből lehet tetszés szerint venni. A mennyiségbe magunkat is számoltuk, de valószínű, hogy mi nem is szemezgetünk salikból és sütikből..


Tehát összegezve a násznép menüje: egy tál leves, főétel, esküvői torta és előtte-utána aprósütik és gyümölcssali. Mivel a leves és a főétel szép nagy adagot tesznek ki, így levezetésként az esküvői torta mellett elegendő néhány db aprósüti fejenként...mert a vendégek nem tudnának felkelni a székekből :D.


Én fejenkénkt 5-6 darab aprósütivel (fele sós, fele édes) számolnék. Vehettek többet is, maximum hazaviszitek a maradékot, vagy elosztogatjátok a vendégek között, aki szeretne vinni.

2018. febr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A hagyományok miatt akarsz többféle süteményt? Mert ha nem, akkor tök felesleges: legyen egy esküvői torta, és ha valaki akar még desszertet, akkor úgyis ott az étlap. Mivel nagyon rövid ideig tart az egész, valószínűleg nem lesz igény többféle süteményre, mivel nincs idejük újra megéhezni, pláne részegen zabálni (amikor is egy átlag esküvőn igazán fogyni kezdenek a sütemények).
2018. febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4-es, 5-ös:

Nagyon köszönöm Nektek is.

Igen ,lényegében a hagyományra gondoltam, de tényleg semmi értelme, hiszen nem lesz az, hogy tánc, lemozogja az ember, aztán falja a sütit.

Nálunk úgy lesz lényegében, hogy leves (ami egyelőre még húsleves, de úgyis előtte egy héttel ráér megmondani az étteremnek, és ha mondjuk tartósan kánikula van, akkor kicseréljük egy hideg gyümölcslevesre). Aztán vegyes bőségtálak lesznek körettel. És utána tortavágás.

Akkor egy klassz, kétszintes, két ízű torta lesz, és valamennyi aprósüti, sós és édes.

Én is azon agyaltam, hogy szelet süti már sok lenne ezen felül.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!

2018. febr. 20. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!