Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kezdeben hasonlóak voltak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdeben hasonlóak voltak az elépzeléseink, most viszont egyre jobban különböznek. Tényleg nálam van a hiba?

Figyelt kérdés

Januárban kezdtük komolyabban gondolkodni az esküvőn, amit jövőre szeretnénk majd tartani. Igen, nagyon sok idő van még addig, de persze már csomót ötletetlünk, hogy mit hogyan csináljunk majd. Én úgy kezdtem az egész történetet, hogy írtam egy vendéglistát az én családoról, hogy hány emberrel számoljunk majd. A vőlegényemet is erre kértem, de egyszer sem állt neki, csak annyit mondott, hogy nyugodjak meg, írjam meg az enyém, és ő is majd annyi ember fog meghívni az ő családjából is. Így kikalkuláltunk kb 70 embert, és gondolkodtunk a továbbiakon, költségvetésen. Fejben már megvan az étterem, a fotós, a videós.. (mind ismerős, de azért jövő hónapban terveztük lefoglalni őket).


Erre most kezd el gondolkodni azon, hogy mekkora is az ő családja, és biztos, hogy nem fog beleférni 35 főbe az egész, mert nagyon sok olyan ember van, akivel már akár évek óta sem találkozott, de tuti megsértődne ha nem lenne meghívva, de ha már meghívja, akkor muszáj a családját is, meg ezt is, meg azt is... még mindig nem volt hajlandó egy kib_szott listát írni, de ahogy meséli, hogy mennyi emberről van szó, csak az ő oldala lenne vagy 60 ember. ÉÉéés éppen ezért kitalálta, hogy így már nagyon drága lenne az egész, mi lenne ha inkább csinálnánk egy 2 tanus esküvőt, aztán legfeljebb elmennénk utána haverokkal inni egyet... Hát köszi.


De hozzátette, hogy szerinte nem vagyok normális, amiért olyan embereket hagyok ki a listámról, akik rokoni szál szerint közeliek hozzám. Viszont én nem a rokoni közelségek alapján válogattam az embereket, hanem aszerint, hogy kivel milyen a kapcsolatom. Pl a nagybátyám hiába anyám testvére, nem vagyunk már beszélő viszonyban évek óta egyéb dolgok miatt. És így van még pár ilyen rokon, akikkel nincs közeli kapcsolatom, nem voltunk sosem kifejezetten jóba stb.

Én úgy gondolom, hogy csak olyan embereket hívok meg az esküvőmre, akik nem kifejezetten keresik a botrányt, mert fontosnak tartom, hogy a nagy napomon azért jól is érezzem magam anélkül, hogy folyamatos plussz stresszben legyek.


Mindig rendes lakodalmas esküvőt terveztünk, és ez a két tanus dolog nem tetszik. Tudom hogy k_csög vagyok, de az én létszámommal még simán vállalható egy normális esküvő, és persze, hogy rosszul érint, hogy azért nem tudnánk nagyot tartani, mert fél a sértődéstől, ezért a jövő hetet is meg akarja hívni...


Gondolom ez miatt most elítéltek, de biztos vagyok benne, hogy ez nem egyedi eset, mert mindegyik család különböző. Úgyhogy akik voltak már hasonlóképpen, hogy hidalták át a problémát?

Köszi


2018. márc. 11. 13:51
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

*elképzeléseink

*tanú


bocsi az elütésekért, gyorsan akartam írni, mert pár kör vita után már ideges vagyok a tanácstalanság miatt akkor is ha írok róla.

2018. márc. 11. 13:54
 2/32 anonim ***** válasza:
77%

Ha eredetileg neki is hasonló elképzelései voltak, és csak mostanában változott, akkor lehet, hogy megijedt, vagy nem akarja igazán az esküvöt.


A helyedben beszélnék vele, és ha továbbra sem juttok egyezségre, akkor halasztanám az egészet, mert akkor még nem érett a kapcsolat a házasságra.

2018. márc. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
16%

1. Az esküvőnek még konkrét időpontja sincs, de te már most túlpörgöd az egészet. Kérdés az, hogy: minek?

2. Az ilyen "éveken át tervezgetek, ötletelek, vendéglistát írok, 2 évvel korábban fotóst foglalok" -esküvők az első házassági évfordulót sem szokták megélni, már ha lesz egyáltalán esküvő belőlük...


Én a helyedben most még a kapcsolatommal foglalkoznék ilyen intenzitással, mert van vele problèma, nem is kevés! Bár úgy tűnik, neked nem fontos a pasid, csak esküvő legyen, meg fotós, meg násznép, meg csinnadratta...

2018. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

7 éve vagyunk együtt, és fontos a párom.

Nem tudom milyen két évvel előre foglalásokról beszélsz, a legtöbb helyen 1 év körüli időt szoktak számolni a szervezésre, és ha jövő hónapban foglalunk, akkor marad majd még 11 hónap. Persze az időpontot nem írtam, mert nem gondoltam, hogy valaki ebbe fog belekötni, mert nem arról szól a kérdés, de jövő márciusra teveztük eredetileg.

2018. márc. 11. 14:18
 5/32 anonim ***** válasza:
98%
3# ne haragudj, de ha nem vagy tisztában a dolgokkal minek szólsz hozzá? Ha valaki mostanában lakodalmas esküvőt akar akkor legalább 1 évvel le kell foglalni. Ezen nincs mit vitatkozni. És most idejöhet 20 ember, verni a mellét hogy két hónap alatt 100 fős esküvőt szervezett tojok rá. Mikor mi 1,5 évvel az esküvő előtt lefoglaltuk a helyet, már volt több foglalása is az étteremnek. Ez nem azt jelenti hogy 1,5 évig szerveztük az esküvőt, hanem azt, hogy annyival előbb lefoglaltuk a szolgáltatókat. Utána pedig vártunk. És az, hogy ki meddig marad együtt baromira nem függ attól, hogy mennyi ideig szervezték az esküvőt és mennyit költöttek rá. Baromira utálom, mikor benyög valaki ilyen hülyeséget. Tény, hogy sokan át se gondolják ezt az egészet, de ez úgy is csak utólag derül ki. Viszont hülye aki ilyeneket mond. Kb. minek kellett csokiszökőkút az esküvőre mikor úgy is elváltak....
2018. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Nyugi, az esküvőszervezés majdnem mindenhol kész cirkusz. Szinte mindenhol van valami gebasz, amit meg kell oldani. Te vagy együtt 7 éve a barátoddal, Te ismered, Te tudod, mire vágyik. Amit leírtál, abból nekem úgy tűnik, van egy piszok erős megfelelési kényszere. Ezért akarja az ezer éve nem látott Manci nénit meg az ő Cili cicáját is meghívni. Nehogy sértődés legyen, nehogy valaki rosszat gondoljon róla. Ezzel nem sokat tudsz kezdeni. Hagyd, hadd mondja el a barátod ő milyen esküvőre vágyik igazán. Már ha akar egyáltalán esküvőt. Nem lesz könnyű ezt kiszedni belőle, mert zsigerből azt fogja mondani, amit te hallani akarsz. Meg akar felelni neked (is). Nagyon fontos, hogy ne sértődj meg, ha egyszer végre kiböki az igazat. Talán indíts onnan, mennyire gondolta komolyan ezt a 2 tanús dolgot. Arra azért számíts, hogy az esküvőt leginkább a menyasszony szervezi. A vőlegénynek egy kicsit púp a hátán ez az egész felhajtás. Nagyon sok bosszúságtól és sèrtődéstől kíméled meg magad, ha ezt elfogadod. Nem arról van szó, hogy a férfi nem akarja az esküvőt, vagy nem akar téged. Az esküvővel járó macerát nem akarja. Jó lenne, ha tudnátok erről őszintén, sértődés terhe nélkül beszélni.
2018. márc. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ítéllek el, mi is így gondolkoztunk mint te, amikor az esküvőnket szerveztük.


Nehéz bármiféle tanácsot adni. Korábban nem beszélgettetek arról, hogyan képzelitek el az esküvőtöket? Pénz megvan rá?


Lehet, hogy ritka kivételek vagyunk de nálunk nem voltak viták a szerevezés körül, igaz mi mindent magunknak fizettünk. Szerintem nem túl jó ómen, ha már egy örömteli esemény megszervezése is ennyi vitát szül. Mi lesz, ha lakást vesztek, gyerek születik? Ezek sokkal komolyabb problémákkal fognak járni! Persze nem azt mondom, hogy ne menj hozzá de sürgősen tisztázzátok a dolgaitokat!

2018. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
92%
Sosem értettem az olyan embereket, akik még a huszad ági rokonokat is meghívják az esküvőjükre, csak mert rokon. Én személy szerint baromi nagy butaságnak tartom, hogy olyan emberek vegyenek részt ezen a napon, akiket 5 évente egyszer látok pár órára. Ez a ti napotok, azok legyenek ott, akik tényleg fontosak nektek és ismernek titeket. És ha sértődés lesz? Kit érdekel egy kvázi vadidegen véleménye?
2018. márc. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: Még hozzátenném, hogy fodrászt a menyasszonyi frizurámhoz 11 hónappal előtte már alig tudtam foglalni (megyei jogú 200 ezres város).
2018. márc. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értve, már szinte mind le volt kötve.
2018. márc. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!