Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van esetleg olyan, aki amennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esetleg olyan, aki amennyire csak lehetett, kihagyta a szüleit/rokonságot az esküvőből?

Figyelt kérdés

A párommal nem vagyunk túl nagy hívei a házasságnak, de az EU-n kívülre szeretnénk települni, ezért elengedhetetlen, hogy összeházasodjunk. Viszont ha arra gondolunk, hogy a családjainkat egy nap erejéig össze kell eresztenünk, és fel kell vállalnunk őket a barátaink előtt, kitör minket a jeges veríték. Természetesen mindkét ágról akadnak olyan rokonok, akiket szeretünk, kedvelünk, vállalhatónak tartunk (nagyszülők), viszont a legtöbb rokon (szülők) teljességgel elviselhetetlen lenne egy ilyen fontos napon, pláne, ha a két család találkozna. Kitörne az apokalipszis. Azt meg nyilván nem tehetjük meg, hogy csak azokat hívjuk, akik szimpatikusak. 30 felé járunk, anyagilag teljes mértékben függetlenek vagyunk, így arra nem szorulunk rá, hogy ők fizessék a lagzit.


Már az is megfordult a fejünkben, hogy csak nekünk kellene jelen lennünk az anyakönyvvezető előtt a két tanúval, aztán négyen elvonulni ünnepelni, meg egy fotós és kész. A családot meg leszerelnénk azzal, hogy összehívunk egy formális, éttermi vacsorát, ahol találkozhatnak egymással és beszélgethetnek, de a párom szerint ebből is szörnyen nagy sértődés lenne.


Úgy néz ki, kénytelenek leszünk "elviselni" őket, akkor viszont lehet, hogy a barátainkat kellene kihagynunk a buliból, mert nem feltétlenül vállalhatóak előttük a rokonok. Valószínűleg konfliktusok, viták, botrányok is várhatók, mert abban sem értenek egyet, hogy ki támogat minket az elköltözésben és ki nem. Nem szeretnénk a barátainkat is belerángatni egy ilyenfajta veszekedésbe, pláne nem az esküvőnk napján.


Van esetleg olyan, akinek valahogy meg kellett osztania a lakodalmat a család és a barátok, illetve az igazi szerettei és a többi csatolmányrokon között?


Nagyon szívesen fogadnánk a tippeket, viszont ha egy mód van rá, az ilyen "miért nem szeretitek a szüleiteket? miért nem vagytok képesek felvállalni a rokonaitokat?" jellegű eszmefuttatásokba most ne menjünk bele. Ha ismernétek őket, talán ti is megértenétek.



2018. máj. 4. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Muzsikus romák vagytok?
2018. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Az esküvő rólatok szól, nem másról.
2018. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Azt hívsz meg és azt nem, akit akarsz. Én sem hívnám el a szüleim. Nem olyan a kapcsolatunk. Két tanú és kész.
2018. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi így házasodtunk. Két tanúval. Két perc volt kb. A tanúk barátok voltak, nem családtagok. Ezután együtt írtunk egy emailt amiben tudhattuk, hogy egybekeltünk. Előtte persze már tudták mit tervezünk. Engem nem érdekelt megsértődnek-e. A család egyik része nem tud viselkedni, miattunk alakítottuk így.
2018. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak a barátaink voltak meghívva az esküvőnkre, szülők vagy rokonok nem, jó okunk volt rá, igaz az én rokonaimmal alapból nem is tartok semmiféle kapcsolatot. Tökéletes volt így, akinek meg nem tetszik, az legyen az ő baja, rég kinőttem abból, hogy érdekeljen mások véleménye vagy hogy meg akarjak felelni bárkinek is.
2018. máj. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezt úgy zongoráztuk le, hogy hívtunk 2 tanút és utána a szűk családi körrel elmentünk vacsizni, megünnepelni. Én nem tartom a családommal a kapcsolatot, eszembe sem jutott, hogy közöljem velük a hírt. 15 éve vagyunk együtt, szóval nem múlik a nagy esküvőn semmi. :)
2018. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak a szüleinket, testvéreinket hívtuk meg, és 2-2 barátot. Egyikünk sem akart felhajtást, a lakodalom gondolatától kirázott a hideg. Anyakönyvvezető, majd kicsit összeültünk, és ennyi volt. Nem volt flancos ruha, beállított műfotók, mégis 8 éve jól működik a dolog.
2018. máj. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi két tanúval házasodtunk. 23 éve tart:)
2018. máj. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Kései Sirató ***** válasza:
Én vendégként voltam olyan egyházi esküvőn, ahol a rokonok voltak csak jelen. AZ ifjú pár a polgári esküvőre viszont csak a barátait hívta meg.
2018. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Barátnőmék a polgárit családdal ünneplik, másnap lagziznak velünk, a barátokkal egy jót. :)
2018. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!