Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mikre költöttetek és mennyit?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikre költöttetek és mennyit? Ti álltátok az egészet, vagy segített valaki? Volt olyan tétel, amit extrém olcsón sikerült kihozni?

Figyelt kérdés
Azt is írjatok le, hogy melyik városban volt az esküvő, és hány fő.
2018. júl. 1. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
160 szemely, Szekelyfold, joforman ingyen van a lagzi, az eloleget kellett kifizetni, de itt a vendegek csak boritekot adnak, alap a menu duplaja, lagzi vegen szep osszegek szoktak megmaradni, nalunk megmaradt egy kisebb kocsi ára.
2018. júl. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Ne az extrém spórolás legyen a cél, mert annak sírás lesz a vége!
2018. júl. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kaja, ami nagyon megdobja..

Nekünk templomi/polgári esküvő ingyenes, zenekar barátok szintén ingyen (ha lejátszották a repertoárt, utána lejátszóról megy tovább zene), fotó ismerőstől ingyen, videó nem kell.

A ruhával, a dekorációval lehet spórolni, ha nem kértek extrát. De a kaja az függ a létszámtól.

Bp. mellett, kb. 40 fő

2018. júl. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk nem hozta vissza az esküvő, lagzi árát a nászajándék. Meg a sok stressz...

Ha tehetném kis szűk polgárit tartanék és egy vacsorát.

2018. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Én még csak tervezem az esküvőt. Én 500-600 ezret vagyok hajlandó költeni rá. Még nem kezdtük el a konkrét árajánlat-begyűjtést, de azért nagyjából össze tudtam szedni, mire mennyi mehet el. Lehet, hogy még olcsóbban kijön.


Amivel a legtöbbet fogunk spórolni, az az, hogy nagyon szűk körű lesz az esküvő és a lagzi (csak polgári esküvő lesz amúgy) és csak egy ebéd/vacsora lesz. Olyan mac. 15 fővel számolunk egyelőre, aztán ebből lehet 20 is, ha időközben öcsém vagy unokatesóim beszerveznek vki állandót maguknak (értve ez alatt, nem egy hete ismerik egymást), mert egyelőre szinglik :).

Esküvőn semmi sallang nem lesz, amiért pluszban kellene fizetni. Nem lesz nagy lagzi, nem lesz zenekar, nem lesz éjféli töltöttkáposzta, sem nem lesz menyecskeruhám. És olyan "sallangokra" sem tervezünk költeni, mint külön dekoráció (inkább választunk egy olyan éttermet, ahol már eleve tetszetős a dekoráció, nekem meg nem fontos, hogy hú, de esküvőien nézzen ki... nem kell székszoknya, asztali futó, feldíszített üvegvázák meg ilyenek... virágnak elég a csokrom), köszönőajándék. Nem lesz a vacsorán kívül semmi külön program, így azokhoz sem kell kellékeket venni (pl. gyertyás keringőhöz gyertyát... meg homoköntés, galambreptetés, ilyesmi). Nem lesz jegyesfotózásunk sem. Nem lesznek koszorúslányaim, nem lesz dobócsokrom. Szállást senkinek nem kell fizetnie, mert mindenki helyi. Talán egy család van, akit el kell fuvarozni kocsival, mert a bácsi nem tud járni már normálisan szegény, de sztem azt anyukámék bevállalják anélkül, hogy elkérnék a benzinpénzt.


Nekem ruhaügyben szerencsém van, mert van varrónő ismerős, aki nekünk anyagárban dolgozik. Tehát ha az elegendő anyagot megveszem, ő már nem kér munkadíjat. Amúgy sem tervezek ilyen nagyon megmunkált, kicsicsázott, 20 réteg selyem/csipke stb. habcsók ruhában menni, így sztem az max. 20-25ezerből kijön. Páromnak van már öltönye, újat nem veszünk az esküvő miatt... esetleg ha kell, kicsit ráigazítja a varrónő ismerős.


Mi fogjuk fizetni az egészet.


Amire tervezünk költeni:

- étterem (a la carte gondoltuk, de azért azt is rászámítom, hátha vmi felárat adnak amiatt, hogy esküvői vacsi, pl. terembérlet vagy bármi ilyesmi... torta is csak egy pici egyemeletes lesz, de az is leginkább azért, mert kinéztem egy násznép figurát, amit valahova fel szeretnék tenni :D... arra viszont költenék, az 10.000 Ft lesz, mert kézműves... de nekem ennyit megér, mert sokat jelentene szentimentálisan)

- egy viszonylag normális fotós (akinek pl. van rendes portfóliója és láthatóan minőségi képeket készít... nem a krémek krémjét gondoltuk, de nem is a "kaptam szülinapomra egy fényképezőt, csináltam egy facebook oldalt, és feltettem pár képet, amin végigvittem egy színfiltert" jellegű emberkét... és fotóst azért szeretnék, mert sztem NEM, Józsi rokon az iPhone-jával nem készít jobb képeket, mint egy tényleg profi fotós)

- fodrász (sminkesen gondolkodom, mert kifejezetten jól sminkelek alapvetően, de sztem azért ilyen übertartós sminket vagy olyat, ami tuti jól mutat a fotókon, nem feltétlenül tudok)

- csokor

- meghívó (saját dizájn lenne, de nyomtatni profival, minőségi papírra szeretnénk)

- ugye ruhából a varratás. Ehhez még egy cipőt. Küves hajráfom (olyasmi, mint a tiara, csak nem olyan koronás jellegű) már van, egy kb. 500 Ft-ba került fém köves kis valami, nem feltűnően gagyi. Esetleg még egy ékszerszettet néznék hozzá, arra rááldoznék egy 25e Ft-ot, de lehet, majd vmi ünnepre kérem előtte. És olyat, amit máshova lehet hordani később.


Egyébként Bp-n leszünk.

2018. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, főleg az utolsónak ezt a részleteset. Jöhetnek még, ha valakinek van tapasztalata.
2018. júl. 2. 13:41
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Facebookon van menyasszonyi csoport (zárt, kérni kell a felvételt). Ott minden létező témáról írtak már rengeteget.
2018. júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
nekünk eg, kisvárosban lesz 50 fős lagzink. a dekort én csinálom 100%ban,wishről rendeltem meg mindent, kb 60 ezerben van, sütit/tortát család csinálja, virágokat úgy vettem és rendeltem, az összes művirág, a csokrom is én csinálom ugyancsak művirágból. menyasszonyi ruhád m külön misét ér meg: csipke felső, tüll szoknya az alja, elől rövid hátul hosszú. amikor ajánlatokat kértem varrónőtől erre a kompozícióra, 200-250ezreket mondtak rá. aztán kitaláltam, hogy nem mondom meg, hogy menyasszonyi ruha lesz és két különböző varrónőt kerestem fel. az egyikkel a szoknyat készítettem el, az került 40 ezerbe, a másikkal a csipke bodyt, az meg 25 ezer volt. szóval val álmaim ruhája a 65 ezerbe került 250 ezer helyett, csak mert nem egy helyen menyasszonyi ruhaként csináltattam.. érdemes kicsit körül járni a témát és rengeteget spórolhatsz :)
2018. júl. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk e hónap 18.-án lesz. Nekünk volt egy 400.000Ft-os korlatunk. Hát ez csak volt...részletesen leirom:

Menyasszonyi+menyecske ruha (bérlem mindkettőt), cipő: 64.000

Vőlegény öltöny, ing, nyakkendő, cipő: 67.900

Esküvő szertartás: 29.500

Gyűrű: 151.900

Virágok: 60.000

Torta: 35.500

Étel: 240.000

Ital (szeszes, mentes): 60.000 (ez még csak körülbelüli ár)

Smink, köröm (ebben anyukámé is benne van): 15.000

És most amin sporoltunk:

Nem lesz vőfély

Nem lesz zenekar

Dj-nk lesz

Magunk tanuljuk (legalábbis mostmár kellene) a nyitó táncot

Párom nagyon jó barátja az étterem tulajdonos ahol lesz a lagzi így 9500Ft helyett 5.000 Ft/főért kaptuk meg az ételt, a szeszesitalt is mi vihetjük!

A videós/fotós nászajándék

A hajamat barátnőm csinálja, mert fodrász.

Mi 48-an leszünk. Nagyon remélem, hogy legalább 0-ra ki fogunk jönni a végén.

2018. aug. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is most pont a szervezés közepén vagyok, de tételesen írok mindent, hogy tudjam mi lesz a vége. Mi kb 1.500.000-ft-ot szánunk rá, eddig így áll a listám:


*Étterem foglaló 50.000ft (a kaja végösszegébe is beleszámít)


*Hivatal+ceremóniára terembérlés 26.000ft


*Fotós egész nap+külön nap kreatív fotózás+ fotósarok a lakzi idejére berendezve fotókönyvvel 175.000ft


*Zenekar 180.000ft


*Menyasszony cipők (2db) 22.000ft


*Dekoros 70.000ft


*Gyűrűk 132.000ft


*Menyasszonyi ruha 190.000ft


A ruhámon kívül mindent mi fizetünk, a ruhámnál anyukám ragaszkodott hozzá, hogy fizeti.


A kaja még nem fix, de egy hozzávetőleges kalkuláció alapján 4500ft/fő lesz és akkor erre jön majd rá az ital is.


70fő, Baranya

2018. aug. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!