Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti haragudtatok azokra akik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti haragudtatok azokra akik nagyon kevés nászajándékot adtak?

Figyelt kérdés

Nagyon visszafogott és olcsó lakodalom volt és még így sem hozta vissza az árát. Tehetős rokonok, barátok filléreket adtak kb.

Volt olyan akinek előtte az ők esküvőjén adtunk nászajándékot, ők meg a harmadát adták, pedig mi is átlagos nászajándékot adtunk.


2018. júl. 4. 12:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%

Az esküvő azért nem egy üzleti befektetés

De én ha oda kerülne a sor hogy esküvő 2 tanú és polgári

2018. júl. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, de a lakidalom nem rokonsag tarhalo gyulekezet.

Tudod, mig a takaro er.

2018. júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%
Szerinted ki vezeti Excel tablaban, hogy x eve ki mit adott?
2018. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
98%

Jelen. Én vezettem, de azért, hogy utána ne felejtsük el kitől mit kaptunk. A nagy ajándékozásban és szervezésben nem tudtam volna fejben tartani.


A kérdésre a válasz nem. Engem nem érdekelt milyen értékben kapunk ajándékot kitől. Olyan is volt, aki semmit nem adott nagyon-nagyon közeli családtag révén. Na ez egy picit rosszul esett, de ha egy doboz bonbont ad annak is örültem volna. Nem, ilyen mértékű anyagi gondja nincs. A gesztus is elég lett volna.

2018. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%

Mi leszartuk az ajàndékozàst, meg is mondtuk, hogy nem kérünk csak legyenek ott azok akik fontosak nekünk. A legtöbbben szerencsére be is tartottàk. 15 vendég volt, 3 ajàndékozott és 1 adott pénzt. Csak illendőségből fogadtuk el. Viszont emiatt kihült egy tizenéves baràtsàgom is. A fentiek tükrében hívtunk mindenkit. Erre az esküvő előtti este a régi baràtnőm odadobott egy üzenetet facebookra,( még véletlenül se telefon vagy sms) hogy nem jön mert nincs pénze ajàndékra...Akkor màr nem voltunk sem otthon, sem netközelben. Az esküvőn szembesültem vele hogy nem jön, csak aznap este olvastam el az üzenetet. Olyan szinten csalódtam benne, hogy azóta kerülöm...

Valójàban ez egy gyenge kifogàs volt, sose akart eljönni.

Mi amúgy az egész esküvős ajàndékozàsi mizériàt hülyeségnek tartjuk. NEM azért hívunk bàrkit mert cserébe vàrunk valamit!!! Amúgy az esküvőnk 95 ezer ft alatt kijött. 3 ajàndék plusz az egy pénzes (30 ezer), szerintem több mint a fele visszajött. De nem tudom pontosan, nem is ez érdekelt.

Utólag belegondolva Jobb is, hogy kiderült kiknek vagyunk igazàn fontosak.

2018. júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%

Nem haragudtam ott és akkor, mi is mondtuk, hogy nem várunk senkitől semmit.

Aki hozott valamit, azt elfogadtuk, megértjük, hogy ha nincs, nem ez a lényeg.

Engem az bánt, hogy a vendégek közül egyik hölgyemény (rokon) hozzámegy egy módosabb fiúhoz, és elvárják, hogy "jobbféle" nászajándékot kapjanak. Olyanok vannak a listán, hogy 150 ezres mosógép, mosogatógép, és társai.

Már arra is "finoman céloztak", hogy mi 5-en megyünk, és biztos lesz 15 ezer a kaja fejenként... (Vagyis illene 45 ezer értékben adni, 2 felnőtt+3 kisgyerek az 5 fő.) Ehez képest én kaptam két 800 ft-os törölközőt.

Most ott tartunk, hogy nem fogunk elmenni. Többe kerülne nekünk, mint amennyibe a mi kis esküvőnk került 20 főre, mindennel együtt.

2018. júl. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező írta:

"Nagyon visszafogott és olcsó lakodalom volt és még így sem hozta vissza az árát. Tehetős rokonok, barátok filléreket adtak kb."


Én csak hangosan gondolkozok most: Nem lehet, hogy annak fényében (is) nyitogatják a pénztárcájukat esetleg, hogy mennyire szolid, vagy mennyire nagystílűbb a lagzi?

(Bevallom amúgy, mi sem számítunk sokra, mert bár elegáns lesz, de lényegében egy ünnepi ebéd, utána tortavágás, iszogatás, beszélgetés. Tánc és zene nem lesz, pár órát leszünk ott, és megy haza mindenki.)

2018. júl. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%

6-os:

Nem 75 ezret akartál írni?

És de igen, pofátlanok, én sem mennék a helyetekben.

2018. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%
6-ra még: Amúgy igen, a nászajándék listából már levehető, mi az "elvárás" a pár részéről.
2018. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
97%

Mi nem vártunk semmit. 1-1 darab kaparós sorsjegyet kértünk mindenkitől, amit meg is kaptunk, illetve átlagban visszajött az esküvő fele kb.

Plusz összesen nyertünk 250 ezret, ami szerintem tök jó az eddigi szerencsénkhez képest. :)

Örültünk 5 ezer forintnak is ugyanúgy, mint az 55-nek. Nem ezért hívtuk meg a vendégeket. Persze ennek ellenére hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem jelentett anyagilag megnyugvást, hogy ennyi pénzt "visszakaptunk".


Mi egyébként mivel tudjuk kb. mennyibe kerül egy fő vendégül látása, annyit szoktunk adni, hogy ne kerüljünk a párnak semmibe. Ez 15 e/fő. Ha közelebbi, akkor többet. Átlag mi is ennyit kaptunk.


A mai világban nehéz dolga van egy fiatal párnak, ha házasodni akar. Nekünk sem volt könnyű előteremteni rá a pénzt... Minden fillérnek örültünk, de nem volt elvárás. Nem szabad így hozzáállni.

2018. júl. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!