Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen színű ruhában menjek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen színű ruhában menjek férjhez?

Figyelt kérdés
Első házasság lesz,de van már 2 gyermek.Milyen színűt választanátok?
2010. jún. 18. 21:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
66%

nyugodtam lehetsz fehérben.

nekem is van egy kisfiam.most volt az esküvőnk az édesapjával(első házasság szintén) és fehér ruhában áltam oltár elé.sőt még fátylam is volt.ezt azért írom,mert sokan mondták,h egy édesanyának nem szabadna fátylat viselni,de engem nem érdekelt ez a dolog,mert mikor még kislány voltam,akkor megfogadtam h édesanyám fátylát fogom viselni ha egyszer lesz esküvőm,és igy is lett.egyik barátnőmnek tavaly volt az esküvője(2 gyerekes anya)szintén fehérben volt.

egyébként a hagyomány szerint fehér ruhában csak a szüzek házasodhatnak,mivel az az ártatlanság jele.na akkor nem lenne sok fehér menyasszony :)))

szerintem nyugodtan vedd fel a fehéret.ez a te/ti napotok lesz.érezd magad jól abban amiben szeretnéd.

SOK BOLDOGSÁGOT!!!

2010. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
A házasság a vég kezdete, minden nap egy kicsit meg fogsz halni. Szerintem feketébe!
2010. jún. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek,aki normálisan válaszolt.
2010. jún. 19. 21:02
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
én a polgárin feketében mentem férjhez az egyházin pedig fehér menyasszonyi ruha volt rajtam.
2010. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nyugodtam lehet az a ruha fehér is ,de akár élénkebb valamilyen más színu :))amiylen tetszi de inkább ne az a hercegnos legyen iylen egyenes szabásu ,,azok nagyon elegánsak noiesek:))
2010. jún. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
48%
Fekete hm..régen ez volt az esküvői ruha színe..majd a zöld és azután lett a népicuccok, és utána jött csak a fehér... na én már fehérbe egyszer férjhez mentem ..nem jött be, most tűzpirosba fogok, tűzpiros fátyollal..szerintem abba a színű ruhába menj férjhez amihez a szíved a legjobban húz..
2010. jún. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:39 "Fekete hm..régen ez volt az esküvői ruha színe..majd a zöld és azután lett a népicuccok, és utána jött csak a fehér..."

Régebben a legszebb ünnepi ruhájukban mentek férjhez a nők (lehetett az bármilyen színű, fekete, zöld, stb.), aztán a 19. század közepén jön az úri divatba a fehér ruha (Viktória királynő esküvője után). :)

Az úri és a paraszti ruhákat illik megkülönböztetni.

A népviselet szempontjából szintén a 19. század közepén végén terjed el (átvették az úri divatból) a külön esküvői ruha csinálása, van olyan nemzetiség (pl. svábok) ahol fekete a menyasszonyi ruha, merthogy gyászolja a leányságát, szüzességét, stb., de a legtöbb viseletben fehér a menyasszony ruhája, de érdekesség, hogy több olyan tájegység, falu is van ahol a gyász színe is a fehér volt. :)

Nem tudom mit takar az az után lett a népicuccok, hiszen a polgárság és az nemesség sosem húzott népviseletet (esetleg díszmagyarra gondolhatsz), és a parasztság sem öltözött úri divat szerint, hanem a saját falujuk viseletét hordták. :)

2010. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező szerintem olyat színűt húzz ami neked tetszik, ne mások véleménye befolyásoljon, nekem például nagyon tetszenek a halvány pezsgőszínű, ekrű, tojáshéj, vagy nagyon halvány rózsaszínes menyasszonyi ruhák, ha gyerekeim lennének én valószínűleg olyat választanék nem fehéret. :)
2010. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!