Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha egy külföldi állampolgár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy külföldi állampolgár turista vízumon összeházasodik egy magyar állampolgárral, akkor túllépheti a 90 napos tartózkodási limitet az ügyintézés idejére?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy tengeren túlon ilyenkor egyfajta 'megtűrt személy' státusz jár, de Magyarországon hogy megy ez? Csak mert az adminisztráció szépen el tud húzódni gondolom, ráadásul a 60-adik nap előtt házasságot kötni vízummal való visszaélés gyanújára adhat okot... (Mondjuk eleve nem értem, hogy egy bona fide kapcsolat miért lenne visszaélés, de mindegy.)

Előre is köszi a segítséget! :)



2018. júl. 26. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Már feltetted nem is olyan régen ugyanezt a kérdést az iráni pasidról, nem?
2018. júl. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az nem én voltam, sosem jártam iránival lol. De ha volt már hasonló kérdés, és jött rá hasznos válasz, akkor nagyon boldog lennék, ha esetleg be tudnád ide linkelni. :)
2018. júl. 26. 09:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha bejön valaki egy "C" típusú vízummal, majd házasságot köt egy magyar állampolgárral és ezt követően magyar állampolgár házastársára tekintettel tartózkodási kártya kérelmet nyújt be, akkor igen, jó eséllyel több lesz az eljárás ideje, mint, amit a vízummal itt tartózkodhatna, de ez nem probléma, amíg az eljárás tart, maradhat. A kérelem benyújtásakor kap egy igazolást, azzal itt lehet (viszont a schengeni térségen belül nem fog tudni utazgatni).
2018. júl. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2018. júl. 27. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!