Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem akarok szülőköszöntést,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok szülőköszöntést, sem szülőbúcsúztatót, sem semmi hasonlót, de érzem, hogy rosszul esik kicsit a nevelőapámnak. Valami ötlet?

Figyelt kérdés

Apám már kicsi koromban lelépett, azért pár évig még évi 2-3 alkalommal látogatott, de mostanra már eléggé elidegenedtem tőle. A nevelőapám 8 éves korom óta van együtt anyámmal, azóta házasok már, és van egy 13 éves hugom is, a közös gyerekük.


Így az esküvőm közeledtével ugye gondolkozunk a menetrenden, programokon, és mindenkivel egyetértünk abban, hogy szülőköszöntés ne legyen. De amikor az összes szülős vonatkozású dolog szóbakerül, a nevelőapám meg sem szólal, eléggé háttérbe húzódva hallgat. Érzem rajta a feszültséget. Szerintem valamilyen szinten bántja a dolog. Nem volt felhőtlen a viszonyunk soha sem, de ha szükségem volt rá, ott volt. Pedig csak 22 volt, amikor anyámat megismerte (9 évvel fiatalabb anyámnál), és így is vállalta az egészet.


A főasztalnál egyértelműen anyám-a nevelőapám-és a húgom lesz mellettem. (apám és az ő új családja az egyik asztal végében kap majd helyet, úgysem ismernek majd jóformán senkit, és biztos vagyok benne, hogy ha egyáltalán eljönnek, hamar lelépnek majd.. )


De van még valami kis gesztus, ajándék vagy valami, amivel mégis csak meg tudnám lepni, aminek örülne, de mégsem szereplős?

Köszi


2018. aug. 4. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Menj oda hozzá még az esküvő előtt négyszemközt, és mondd el neki, hogy mennyire hálás vagy. Amiket itt leírtál: hogy nem volt felhőtlen a viszony, mégis mindig számíthattál rá, hogy szereted (ha igaz), és köszönöd neki, hogy melletted állt. Egy doboz bonbonnál vagy üveg bornál nem kell nagyobb ajándék. Ezt akár a többi szülővel is megcsinálhatjátok, biztos hogy jól fog esni nekik.
2018. aug. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%
Sosem éreztem ennek létjogosultságát, az esküvő a párról szól, nem anyósról, apósról. Mi egymással foglalkoztunk, nem jópofiztunk a szülőkkel, mégsem lett belőle sértődés - miért lett volna? Értelmes, felnőtt embereknek ezt fel kéne fognia.
2018. aug. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem is csináltok konkrét szülőköszöntőt, meg lehet kérni az anyakönyvvezetőt, hogy emlékezzen meg róluk egy mondatban. Az nem szereplős, mert csak a beszéd része, de mégis nekik szól.
2018. aug. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem értem miért nem jó a szülőköszöntő a polgári szertartás keretében. KB. Egy mondatot mond az anyakönyvvezető, arról hogy sok mindent köszönhettek a szüleiteknek, ti meg átadtok egy csokrot /bort. Ezzel köszönitek meg hogy felneveltek és a párodat is felnevelték. Ennyi azért jár nekik szerintem. Kikérőt meg hosszú nyálas szöveget és búcsúzást mi sem tartottunk.
2018. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!