Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői meghívóba doktori...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői meghívóba doktori címet fel szokták tüntetni a név előtt?

Figyelt kérdés
A menyasszony és a vőlegény is orvos :-)

2018. szept. 24. 19:09
1 2
 1/15 anonim válasza:
42%
Nem
2018. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Mé' nem?

32/f

2018. szept. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha végre megszerzem esküvőig, akkor 26 ös betűmérettel lesz rajta :D
2018. szept. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%

Mé' nem 28? :D

32/f

2018. szept. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Egyértelmű, hiszen így viseli a nevét.

A párom jogász, mindenhol szerepel a neve előtt a Dr,és így is mutatkozik be.

Ez nem szerénység/nagyképűség kérdése.

2018. szept. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Az én ismeretségi körömben senki nem tüntette fel, és az anyakönyvvezetőtől sem kérték, hogy így nevesítse őket, amikor nyilatkoznak a házasságkötési szándékukról.
2018. szept. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Embere válogatja. Kaptam meghívót ugy is hogy szeretettel meghívunk Dr.Kiss Béla és Dr.Szabó Anna házasságkötésére.

De volt olyan is ahol egyáltalán nem szerepelt a Dr.

De személy szerint ugy gondolom, legyen ott, márha a személyiben is így szerepel a nevük, meg mindenhol, akkor miért ne?

2018. szept. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem fel szokás tüntetni, ha már egyszer ez a nevük hivatalos formája, akkor miért "titkolnák el"?
2018. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Az anyakönyvvezetőnél nem döntés kérdése hogy tünteti fel a nevet. Hivatalos helyen kizárólag hivatalosan használhatja.


Anyakönyvi kivonatok, személyi okmányok alapján tölt ki/állít ki mindent, a központi nyilvántartásból. Nem "csonkíthat", tehet hozzá, vehet el belőle.


Nem tudom miért kérdés ez. Szórakozóhelyen, társaságban én magam döntöm el hogy mutatkozom be, ott elhagyhatom, de egyébként miért is tenném?


Dr Kiss Bélaként veszem el Dr Nagy Ágnest, nem? Akkor így szerepeljen a meghívóban is.

2018. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Az esküvői meghívó nem okmány sem okirat, sokkal szimpatikusabb mellőzni a tudományos fokozatok és rangok használatot a civil életben, szakmaiban természetesen kötelező és javalt az alacsonyabb rendű kolléga megfékezése céljából :D
2018. szept. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!