Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőn ki legyen a tanúm?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőn ki legyen a tanúm? Nektek ki volt? Vagy kit szokás választani?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz az esküvőnk, már elég jól haladunk a szervezéssel, de ezzel elakadtunk.

A párommal úgy beszéltük meg, hogy a keresztszülők lesznek majd a tanúk. Az én nagybátyám egyben a kersztapám is, ő lenne a párom tanúja. A terv az volt, hogy a párom keresztanyja pedig az én tanúm lesz. Az ő kersztanyja nem a nagynénje, hanem az anyukájanak az egyik barátnője. Vele nem nagyon szoktunk találkozni, nem is ismerem közelebbről. Viszont a párom nagynénje a matektanárom volt, őt gimi óta ismerem, régebbtől mint a páromat és a szüleit. Nagyon sokat segített már nekem, rengeteg minden van, amiért halás lehetek neki. Most is a szervezésben mindig melletünk áll, segít amiben csak tud és támogat minket. Lehet hülyeségnek tűnik, de nekem ez meghatározó lesz az életemben, nekem nagyon fontos, hogy ki lesz a tanúm. Az én szüleim és a párom szülei is kapnak majd virágot, de ő ugye nem. Ezért is jobban szeretném, ha ő lenne a tanúm, nem pedig egy majdhogynem idegen, és biztos, hogy neki is jól esne, mert én tenyleg mindig számithattam rá.

Nemtudom máshol kit szokás tanúnak válsztani, de nálunk a családban úgy van, hogy a keresztszülőket. Anyukám nem igazán szeretné, ha ezt a hagyomanyt megtörnénk, de szerintem így jobb lenne. Mit csináljak?



2018. nov. 23. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hülye szokas ez, hogy egy idegen legyen a tanud... ha meg a sajat keresztszulod lenne az, es kozeli a kapcsolatotok, akkor meg talan. De mi kozod lenne a parod keresztanyjahoz? :D Neki meg mi koze a te keresztanyadhoz? Te jo eg. Kerj meg akit szeretnel, aztan kesz. İdegenek meg sertodjenek meg hogy nem lehetnek egy olyan embernek a tanui akihez semmi kozuk. Nem kell velük foglalkozni, azert idegenek.
2018. nov. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hű, ilyet még sosem hallottam én sem, elég abszurdnak is tartom. Mindkettőnknek közeli barát volt a tanúja, fel sem merült, hogy rokon legyen.
2018. nov. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Bátyám esküvőjén is ezzel jött hogy a keresztszülőt kell, amit én sem hallottam soha addig. De ő hajthatatlan volt. Elrángatta részeges nagybátyánkat, akivel nem volt felhőtlen a kapcsolatunk. Hát az öregnek egy normális öltönye nem volt, mint tehénen a gatya...nekem fura volt az egész, totál rombolta a hangulatot, jobban örültem volna ha barátot kér meg, én is barátnőm fogom megkérni.
2018. nov. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi meg se vagyunk keresztelve szóval nincsenek is keresztszüleink, de ha lennének se őket választanám élből, hanem akivel olyan a viszony és megfelelőnek tartjuk a szerepre.

Én például testvéremet szerettem volna felkérni, de vele megromlott a viszony az évek során, majd ezután az unokatestvéremet gondoltam, aki viszont sajnos a házasság intézménye iránt követett el elég csúnya merényletet, így nem szívesen kérném fel erre.

2018. nov. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Se nekem, se a férjemnek nincsenek keresztszüleink. Mindketten a testvérünket kértük fel tanúnak, mert mindkettőnknek nagyon jó a kapcsolata a tesóval.
2018. nov. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Nekem két, páromnak egy huga van, ők a koszorúslanyok lesznek. Nekem van még egy öcsém, de ő meg csak 7 éves. Ha megkérném párom nagynénjét, akkor lehet hogy a kersztanyja megharagudna. De én őt szeetném...
2018. nov. 25. 12:30
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt kérj meg akit te akarsz.

Én először azt a lànyt kértem fel tanúnak akit a legjobb baràtnőmnek gondoltam 11 év utàn. De rossz döntés volt. 6 héttel esküvő előtt munkàra hivatkozva lemondta a részvételt, majd 2 hétre rà , mikor màr a nővéremet kértem meg, kitalàlta hogy mégis jönne, elintézte. Mondtam neki hogy rendben de tanúnak màr màst kértem fel, nem fogom visszamondani, belement. Ehhez képest az esküvőre nem jött el, nem hívott, nem küldött smst. Előtte való este mikor màr nem làthattam odahànyt facebookra egy üzenetet, hogy nincs pénze ajàndékra ezért nem jön. Nem mellesleg nagyon jól tudta, hogy pici esküvő lesz, senkitől nem kértünk semmit, csak részvételt. Később nagyon tepert, hogy tartsuk a kapcsolatot de bevallom engem màr nem érdekelt. Azt is bevallotta, hogy nem tudott ott lenni, mert fàjt volna neki nézni a boldogsàgunkat miközben ő egyedül van...szóval puszta irigységből nem jött. Ennyi év utàn nem néztem volna ezt ki belőle... 7 év telt el...azóta sincs senkije.Lehet nem ok nélkül.

Jól gondold meg kit vàlasztasz!

2018. nov. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7. vagyok.

Lemaradt, a férjemnek az egyik haverja volt a tanúja. Nekem pedig, mint írtam, a testvérem.

2018. nov. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen megoldásról még sosem hallottam, hogy így "keresztbe" vannak a tanúk, tehát, hogy a vőlegény keresztanyja, testvére, rokona, akármije a menyasszony tanúja lesz.

Mi hívők vagyunk, de pl. nálunk egyáltalán nem szokás, hogy keresztszülő legyen a tanú. Nekem pl. nincs keresztszülőm, de ismerős, szintén hívő párnál, ahol lett volna keresztszülő és tartják is a kapcsolatot, ott sem őt kérték fel. Sokkal inkább testvért vagy közeli barátot szoktak.

2018. nov. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Felénk hagyomány hogy a keresztszülő a tanú de a saját keresztszülő. Én nem emiatt hanem mert tényleg közeli a kapcsolatom a keresztanyummal őt kértem fel tanúnak, a bátyám pedig a templomban volt a tanúm. Férjemnek mindkét helyen a testvére volt a tanú.
2018. nov. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!