Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit szólnál ha a párod házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnál ha a párod házassági szerződést akarna kötni?

Figyelt kérdés

Nagy vagyona van.

Hogyan reagálnál rá, megértenéd vagy rosszul esne?


2019. jan. 21. 19:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

1) magyarországon a házassági szerződés nélkül is védett válás esetén a külön vagyon (ez nem az USA, nem a filmekből kell kiindulni)


2) sima ügy, miért ne kötne?

2019. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
32%
Azt mondanám, hogy ha nem hisz a házasságban, akkor ne házasodjunk.
2019. jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

OK, de az én ügyvédem is átnézi, és azt is belevesszük, ami engem véd.

Nem csak azt a felet kell védenie, akinek pénze van.

2019. jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Semmit, aláírnám. Viszont átnézetném ügyvéddel, hogy az én vagyonomat is védje. Másrészt a házasság előtt szerzett vagyon, sőt az örökség is különvagyonnak minősül a magyar jog szerint. Le lehet írni, de sok értelme nincs. A házasság alatt szerzett vagyon feleződik, ettől el lehet térni.
2019. jan. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%
Csak is így házasodnék bárkivel. Nálunk is készült pedig nem vagyunk milliomosok. Házasságot kizárólag szerelmi, és nem vagyoni alapon akarok kötni. Az anyagiakat a párkapcsolattól függetlenül kezeljük. Nem fogom a párom pénzét költeni, ő dolgozik érte. Van egy közös számlánk a közös célokra, ennyi bőven elég. Egyáltalán nem hiszek abban, hogy a házasságnak vagyonközösségnek kellene lennie. Szeretem látni, hogy mennyi pénzt költök, mennyi folyik be, mennyi az, amit a saját kis dolgaimra költeni tudok. A párom pénzét pedig nem szeretném ilyenekre felhasználni. Alap dolognak tartom ezt egy jó kapcsolatban.
2019. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
28%

5 év után a házasság előtt szerzett vagyon is közös vagyon lesz, szerződés híján.


Én kötnék, nekem is van vagyonom. Elvileg egy életre tervezzük, úgyhogy vehetjük úgy, hogy nem fontos. De ha egy 20 éves fruska combjai közé szédülne, akkor legalább papíron is emlékezni fog mindenre, amit megbeszéltünk. Minket az apám kisemmizett, mikor váltak, és egy percig nem érdekelte ez a dolog. Azóta én nem hiszek a tündérmesékben. Legyen csak minden leírva.

2019. jan. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%

"5 év után a házasság előtt szerzett vagyon is közös vagyon lesz, szerződés híján."


Ez hülyeség, dehogy lesz.

2019. jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Noblesse Oblige ***** válasza:
63%

Átvenném vele a törvénykönyv idevágó passzusait, konkrétan mit és miért akar rögzíteni.

A magyar jogrend elég jól védi a felek különszerzett vagyonát. Tehát minden ami a házasságunk előtt az övé volt az övé is marad. Plusz pl. örökség is csak az övé... stb.

Azt pl megértem ha nem akarja hogy a vállás után a vállalkozása kvázi a mi vállásunk miatt haljon meg mert úgy gondolja, hogy a fele az enyém lesz (mert nem).


De ha nagyon félti a jövőjét és csak miattam akar esküvőt én szívesen felajánlom azt az opciót, hogy hagyjuk az esküvőt francba és menjük el helyette valahova nyaralni, lazulni, sportolni... valamire amit élvezünk mindketten.


Nem tartom rossz dolognak a házassági szerződést, az sokkal rosszabb amikor valamelyik fél külön iratni akar olyan dologra, ami az alap jogrend szerint sem illeti meg a másik felet: avagy nincs tisztába az őt és párját megillető jogokkal, csak dobálózik fogalmakkal és iratokkal és nem tudja milyen tartalom van mind emögött.


Mielőtt feldobod a házassági szerződés fogalmát előtte illik megnézni a téged megillető jogokat mind házasság, mind együttélés esetére. És ha van kétes pont, amire a törvény hatálya nem terjed ki akkor szívesen megvitatom vele a feltételeket.

2019. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%

"5 év után a házasság előtt szerzett vagyon is közös vagyon lesz, szerződés híján."


Ez nem igaz!


A mindennapi használati tárgyakra vonatkozik csak, amik kb 5 év alatt el is kopnak.



Ingatlan, befektetés, céges tulajdon (kb ami számít) sosem lesz közös.

2019. jan. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
2019. jan. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!