Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy mondjam meg a menyasszony...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg a menyasszonyomnak hogy szeretnék házassági szerződést aláíratni vele?

Figyelt kérdés
Nekem jól megy, ő meg alig keres valamit. Ugye a törvény szerint a házasság alatt bevitt vagyon fele-fele arányban oszlik meg, a valóságban pedig úgy néz ki hogy a nő visz mindent. Vagy alapítok még egy céget, aminek a válás után a bevétel fele az övé lenne mikor kb. azt se tudja milyen cég az. Meg persze a cég felét is megkapná.
2014. ápr. 2. 11:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/106 anonim ***** válasza:
71%

Tudod az a ciki, hogy még összes sem házasodtatok, és te már a váláson kattogsz!!!

Szerintem keress egy olyan nőt aki veled egy szinten van anyagilag, és a mostani párodat pedig hagyd boldognak lenni mással aki tényleg igazán szereti!

2014. ápr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/106 anonim ***** válasza:
82%

Ezt így el mered mondani neki, amit leírtál?

Mik a terveid a házasságról? Megosztott otthoni munkák, vagy a férj pénzt keres, a nő háttérországot teremt? Mert válás esetén arra is gondolj, hogy mennyi munkát beletett ebben az esetben a házasságba, amit nem feltétlenül lehet pénzzel kiszámolni.

Ő segít neked abban, hogy nyugodt háttérországod legyen, amíg te megkeresed a SAJÁT vagyonod. Ezt is vedd figyelembe, amikor elzárod tőle a kereseted.

2014. ápr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/106 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem se vedd el. Mi lesz, ha szerencsétlen teherbe esik, és majd kapja a 25000 Ft-os gyest, amíg a te gyerekedet neveli.

Ja, a házassági szerződésbe belevenném azt is, hogy mindenki mossa a saját alsóneműjét, meg ruháját, és takarítson maga után, mert ingyen azért a nő se dolgozik.

2014. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/106 A kérdező kommentje:
Ha nincsenek hátsó szándékai akkor gond nélkül aláírja gondolkozás nélkül.
2014. ápr. 2. 11:45
 5/106 anonim ***** válasza:
77%
Ha ennyire nem bízol meg benne,akkor miért veszed feleségül?Kérdezz meg egy ügyvédet a céges dologról,mert én nem hiszem,hogy az is feleződne ha váltok.Én nem tudom erre a választ,mindenesetre elgondolkodtató,hogy még csak a menyasszonyod,de te már a váláson agyalsz.
2014. ápr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/106 anonim ***** válasza:
93%

Így, ahogy itt is leírtad. Szerintem valamennyire jogos az igényed.

De mondjuk ha születik gyereketek, akkor a vele otthon töltött idő miatt a nő kiesik a munkából, önhibáján kívül, ezt pl nem jogos felróni neki, arról nem beszélve, hogy a gyerek/gyerekek miatt az előrelépési lehetőség szinte nulla. Meg ha te sokat dolgozol/keresel, emellett ő főz/mos/takarít rád, az is munka, még ha pénz nem is érkezik érte.

Szóval ehhez kell egy jó ügyvéd, hogy olyan szerződés szülessen, amivel te is jól jársz, de az ő érdeke sem sérül.

2014. ápr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/106 anonim ***** válasza:
89%
Alapvetően amúgy egyetértek a házassági szerződéssel, de ahogy kifejted, az eléggé "bicskanyitogató", hogy úgy mondjam, gondolom ezért jöttek olyan válaszok, amilyenek jöttek. Mondd neki, ahogy akarod, akár így is, de ne csodálkozz, ha megbántod vele. No nem azért, amit mondasz neki, hanem ahogy mondod, illetve, hogy rögtön azt feltételezed, meglépne a fél pénzeddel. Nincs bizalom. Inkább ne házasodj!
2014. ápr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/106 anonim ***** válasza:
83%

"Ha nincsenek hátsó szándékai akkor gond nélkül aláírja gondolkozás nélkül."


Elnézést, jelenleg neked vannak hátsó szándékaid.

Egyébként tényleg az is legyen benne, hogy te moss, főzz és takarítsd magadra. Te aláírnál egy ilyen szerződést, hogy semmit nem fog rád dolgozni otthon? Neeem? Nahát...

2014. ápr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/106 anonim ***** válasza:
78%

"Nekem jól megy, ő meg alig keres valamit."

Ha szeretnéd, az lenne a normális egy házasság során, hogy ami az enyém az a tiéd is. Hogy nincs olyan hogy én és ő. Stb. Szerintem ne nősülj, mert nem szereted. Aki nem tudja feltételek nélkül elfogadni a másikat, aki anyagi kérdést csinál a szerelemből is, az nem szerelmes. Házasodni meg csak úgy érdemes. Ez nem egy céges döntés amit ész érvekkel kell alátámasztani. Vagy érzi az ember, hogy a másikkal akarja leélni az életét, vagy nem.


Amúgy nem is értem, hogy miért kellene egy nőnek annyit keresni mint egy pasinak. A nő nem csak a pénzét teszi bele a kapcsolatba, hanem a munkáját is. Elmegy dolgozni, majd hazamegy kimosni a sz.ros gatyádat, közben megfőzi a vacsorádat, majd kitakarít, kivasal, no meg idővel gyereket nevel. Ennek válásnál tudod pénzbeni értéke van, hiszen te csak azért tudsz éjt nappallá téve dolgozni, és sok pénzt keresni, mert ő megteremti neked a hátteret.


Ha erre most az lesz a reakció, hogy házvezető nő van, és nem kell neki tennie semmit, meg biztos csak a pénzedet akarja, akkor hagyd ott, mert az írásod alapján szerintem te megint az a webes céges vagy.

2014. ápr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/106 anonim ***** válasza:
86%

Én nem írnám alá a helyében. Addig rendben van, hogy amit eddig megteremtettél, az a tied, de amit a házasság alatt szereztek, az miért nem közös?

Ha a férjem ennyire anyagiaskodna, én nem mertem volna hozzámenni és gyereket szülni neki. Én jóval kevesebbet keresek, mint ő (gyed). Sokat dolgozik, ebből az következik, hogy minden más elintézni való, háztartás, gyereknevelés rám marad. Ha válnánk, ezt pénzben hogyan lehetne mérni? Vagy akkor engem simán kitehetne, mert én semmi anyagi hasznot nem hoztam számára?


Szerencsére egyikünk sem így gondolkodik, már csak azért sem, mert bármikor fordulhat a kocka. Bárki elvesztheti a munkáját, vagy lehet tartósan beteg, akkor a házastársnak (ebben az esetben nekem) kell megoldania az anyagi problémákat.

2014. ápr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!