Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Olyanokat kérdeznék, akik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyanokat kérdeznék, akik szűkkörű polgári esküvőt tartottak. Volt ebből sértődés?

Figyelt kérdés
Babát várok és nem azért házasodunk össze, mert annyira fontos nekem, csak szeretnénk, ha a baba házasságba születne. Persze most amúgy is kell mindenre a pénz miatta, ezért úgy döntöttünk csak egy gyors polgári esküvőt tartunk ahol a szüleink és testvéreink lesznek ott utána pedig valami kertiparty szerűség lesz anyósoméknál. Azért várom persze, hiszen nő vagyok! :) Barátnőm viszont úgy érzem nem örül neki, kerüli az esküvő témát, érdeklődik miért csak ennyi lesz stbstb láthatóan sértődött! Nekem ez annyira rosszul esik nem őt akarom kizárni de tényleg ilyen egyszerű kis valami lesz! Valaki volt már így? Örök harag lett belőle? 1 hónap van még esküvőim!
2019. márc. 4. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon jó barátnőd, akkor meg kell, hogy értse, ez most szűk körű esemény, és tényleg kell a pénz a babára.

A miénk is szűk körű volt (45-50 meghívott, nagy a család), és igen, sajnos távolabbi rokonok, pár barát megsértődött. Sajnos, nem tudtam eldönteni melyik barátokat hívjam meg, ezért nem hívtam senkit. Az kb plusz 30 ember lett volna min.

2019. márc. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez is közrejátszott meg más is, de igen, örihari lett amit nagyon sajnálok.
2019. márc. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt sértődés persze. Mikor esküvő van valahogy mindenki úgy érzi, hogy megérdemli, hogy ott legyen. Eleve párom családjában vannak vallásos emberek, mi pedig ateisták vagyunk tehát templomi esküvő nem játszott. Ez már kiverte a biztosítékot. A másik ilyen az volt, hogy a családunkat meg se hívtuk, inkább barátokat. Nem akartuk, hogy ott legyenek olyan emberek akik csak lehúznak vagy nem is szeretnek minket csak jönnének kuncsorogni. (A szüleink a telefont nem képesek felemelni, ha hívnak akkor meg vagy kell nekik valami vagy el akarják mondani, hogy mindent rosszul csinálunk.) Igazából azok közül akik tényleg szeretnek minket és fontosak vagyunk nekik senki nem sértődött meg semmin. Szerintem aki tényleg a te érdekeidet nézi és szeret az nem fog azon megsértődni, hogy nem olyan az esküvőd amilyennek ő akarta. Aki meg ilyenen vérig sértődik azzal nem is kell foglalkozni szerintem.
2019. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 marcipántea ***** válasza:
100%

Nem az én esküvőm volt, én csak tolmács voltam és azért vettem részt rajta, de két tűz közé kerültem, mikor a meg nem hívott ismerősök és távoli rokonok megjelentek a házasságkötő terem előtt. Azt se tudtam, hova kapjam a fejem, úgy összekaptak. De, maga az esküvő szép volt, hogy valami pozitívumot is említsek :)

Nézd, aki igazán szeret és kellően érett, az meg fogja érteni idővel. Lehet duzzognak egy ideig, de majd belátják.

2019. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Én ilyen esetben meghívnám a közeli barátaimat és barátnőimet. Azt írtad, kertiparty lesz. Nem kerülne jelentősebb összegbe oda néhány barátot is meghívni, bőven több vissza is jönne anyagilag (nászajándék, borítékok ilyenkor sem fognak elmaradni), a sértődés is elkerülhető lenne és meg lenne kicsit jobban adva a módja, de aztán ti tudjátok...
2019. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó, mit nem értesz a szűk körű polgárin? Az már nem hasonlít ahhoz, amit a kérdező szeretne. Nem kell egyáltalán másokhoz alkalmazkodni, aki megsértődik, az így járt. Fél kéne fogni végre, hogy nem a rokonok és barátok miatt szervezünk esküvőket, hanem a pár miatt...
2019. márc. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
És ha olyan jó barátnő, akkor ő miért nem lehet ott?
2019. márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért írtam le, hogy meg lehet ezt oldani anélkül is, hogy ne kerüljenek anyagi válságba vagy ne menjen a születendő gyerek kárára, mert a kérdő azért tart ilyen esküvőt, mert nagyobbat nem tud finanszírozni. "most amúgy is kell mindenre a pénz miatta, ezért úgy döntöttünk" - amiat írtam, azzal ez tökéletesen kiküszöbölhető és még sértődés sem lesz belőle. Másrészt ez is elhangzott: "Azért várom persze, hiszen nő vagyok! :)" Ebből a mondatból kitűnik, ha nem is lesz nagy ünnepség, de azért fontos a milyenség és igen, sokkal jobban meg van adja a módja, ha kicsi többen körbevesznek, akik szeretnek és akiket szeretünk.
2019. márc. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Azért egy elvileg "barátnőt", akit magadnak választasz a belső értékei miatt, ne hasonlítgass már egy rég nem látott rokonhoz (akiket nem te választasz) vagy huszadrangú ismerőshöz. Tényleg annyira nagy költség lett volna egy fővel több személyt meghívni? Mert nyilván nem egy jelentéktelen személy az életedben, ha ennyire szívére vette, hogy nem lehet ott az esküvődön. Ha egy tányérral több étel így földhöz vágna titeket anyagilag, hogy fogjátok kifizetni a gyerekkel kapcsolatos kiadásokat? Ja, de gondolom a babaváró buli, a babanéző meg stb. mind meg lesznek tartva, amikor a "barátnődnek" kell nyitnia a pénztárcáját :)
2019. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!