Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mikor megtudják, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor megtudják, hogy nem lesz menyecske ruhám, meg menyasszonytánc, kiakadnak. Miért?

Figyelt kérdés
Oké, mi esküvőnk. De őszintén szolva, nekem hányingerem van attól, hogy 3 felé táncot betanuljunk hónapokon át drága pénzért, stresszeljünk rajta. Ismerős pár is azt mondta, soha többet. 3 táncot tanultak be fél év alatt. Másik ismerős pár még a meghívóba is beleírta, hogy a táncok alkalmával adakozzanak bőven. Nekem ettől eléggé hányingerem van, mint valami piacon, ahol dobàlják az aprót. Ráadásul tiszta amcsi hülyeség. A másik meg a menyecskeruha. Nem élsz? Hú, miért nem? Mondom, mert nem akarok? Miért neeeem? Ő..... Mert miért nem teljesen mindegy? Lesz apa lánya tánc? Persze, főleg, hogy apám 30 éve le se szar, de köszi az együttérzést. Ilyenek mennek.
2019. máj. 2. 05:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Le kell szarni! Nem mindenki engedheti magának ennyi pénzt...
2019. máj. 2. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez volt, a hideg rázott a mulatósos húspiactól, nem akartam egyáltalán, se átöltözni, se semmit.

Aztán végül meggyőztek, leginkább a férjem erősködött, hogy nem járja, hogy a kárpátaljai barátainknál, ahol egyébként nem lett volna szokás, is volt menyecsketánc, mert csomó magyar vendég volt, akkor pont nálunk ne legyen? Végül rendeltem kínából 5000 ft-ért ruhát, amit azóta is imádok, meg összeválogattam jó kis ír kocsmadalokat mulatós helyett, és bevallom őszintén, kicsit se bántam meg. Talán az volt az este legjobb része. Mindenki táncolt, még az öregek meg azok is, akik annyira nem voltak bulisak, aki addig kint cigizett, az is bejött, és szerintem fergeteges hangulat volt. Nem tanultam be semmit, ide nem is értem, minek kéne bármit betanulni, nálunk csak nyitótánc volt és ennyi, két hónapig jártunk heti 1x, nem is volt drága és gyönyörű emlék is lett.

Amúgy szerintem csak azért akadnak ki ezen, mert mindenkinél volt, mert "ez a szokás", és megütköznek, hogy ti ettől eltértek.

2019. máj. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerosodek nem tudom milyen showprodukciot csinaltak, de menyasszonytancnal nem kell semmit betanulni (meg a tobbinel se, ha nem akarod), es az aprot se dobaljak (van olyan jatek is videken, de az nem ekkor van). De ettol fuggetlenül, ha te nem akarsz akkor nem lesz. Tobbit meg le kell magasrol... nalam pl. a rokonsag 90%-a meg se lesz hivva, mert direkt kulfoldon tartjuk. Ha ezzel problemajuk lesz, hat istenem, fojenek a sajat levukben, mi pedig majd mulatunk azokkal, akikkel tenyleg akarunk, olyan formaban, ahogyan tenyleg mi akarunk. Emelle meg nekem se menyecske ruham :D. Ne foglalkozz senkivel.
2019. máj. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A menyecsketáncot nem kell betanulni.A többit meg hülyeségnek tartom.Rég voltam lagziban,de nem volt se apa lánya tánc,se az ifjú pár nem szokott.A menyecske tánc pedig azért jó,mert az a pár száz ezer forint jól jön,amit adnak.
2019. máj. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Menyasszonytáncot nem kell betanulni, ettől függetlenül egy régimódi, buta, parasztos szokásnak tartom. Alapvetően nem nézem jó szemmel - és most a szexizmus ide vagy oda - azokat a szokásokat, ahol a nő mint árucikk jelenik meg - márpedig a fél "szoksásos" esküvő erről szól. A mai világban ennek már nincs helye, ahogy rabszolgákat sem adunk veszünk, és nem szoktunk poénkodni se vele.


Más dolog a nyitótánc, apalányatánc, stbstb. Ezekben alapvetően 2 embertípus van:

- aki tud táncolni

- és aki nem, de fél évig tanulta, kínkeservvel előadja, aztán vagy borzasztóan rossz, vagy csak megmosolyogják


Az esküvő nagyon jó arra hogy ez alapján megítéljem az ismerőseimet. Mert aki nem tud táncolni, de mégis rááldoz fél évet hogy betanulja, és utána lejárassa magát, az nem több egy birkánál, aki követi a csordát, bármilyen hülyeséget csinál. Ezek az emberek kizárólag a média alapján élik életüket, gyakorlatilag 100%-ban manipulálhatóak. Namost nekem ilyen barátokra nincs szükségem. Jobb szeretek, értelmes emberek közelében lenni, akiknek van szabad akaratuk, mint birkák közt, akik csak lehúznak, és megpróbálnak engem is a kicsinyes értékrendjükbe beleillesztgetni - sikertelenül.

2019. máj. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is paraszt szokás, amivel nincs semmi baj, de ha te egy echte városi ember vagy és nincs meg a lelked mélyén a benned szunnyadó paraszt, akkor jobb hanyagolni. Nem kell másnak látszani, mint ami vagy. Menyecsketáncoljon meg menyecskeruházzon az, akiből ez belülről fakad.


A tánc betanulásáról meg annyit, hogy ne produkálja magát olyan ember, akinek nincs hozzá tehetsége. Ha egy olyan házaspárról van szó, akik élnek-halnak a táncolásért, akkor hajrá, de nincs annál szánalmasabb mint amikor ilyen falábú emberek előadást tartanak... Még ha sokat is gyakoroltak, messziről látszik, hogy nincs meg bennük a tehetség, hiányzik a szikra, kínlódva memorizált robotikus mozdulatsorokat végeznek csupán... és ezt a közönségnek néznie kell, rossz esetben még akár valami pozitívat is mondani róla ha később felmerül témaként a szülők vagy akár a pár által...

2019. máj. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mostanában az a szokás, hogy nem ajándéktárgyat, hanem pénzt adnak az ifjú párnak, és ezt általában a menyasszony/menyecske tánc alkalmával tehetik meg. Lehet, hogy amikor közlöd, hogy nem lesz nálatok ilyen, akkor hirtelen nem tudják, hogy mire számíthatnak, mikor adhatják oda az ajándékot.

Szerintem ezt is említsd meg legközelebb emellett. Valami ilyesmi formában: "Nem lesz éjfélkor menyecske tánc, de egy dobozt fogunk kirakni a főasztalhoz, és aki borítékkal készül, abba dobhatja az este folyamán."

De nyilván ti tudjátok, hogy mikor és milyen formában szeretnétek, csak adjátok a vendégek tudtára.

Az meg, hogy mikor milyen ruha lesz rajtad, és készültök-e betanult tánccal, illetve a teljes program nem tartozik rájuk, azt majd meglátják az esküvő napján.

2019. máj. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!