Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ez mennyire korrekt egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez mennyire korrekt egy esküvőnél?

Figyelt kérdés
Párom szülei nem igazán akartak fizetni az esküvőbe semmit, majd miután mondtam hogy nem baj majd én kifizetem hirtelen az apja kitalálta hogy felesbe fizessük akkor(eléggé tehetőssek). Akkor tartottunk kb 40 főnél a meghívottakkal mert szűkebbet szerettünk volna. Most viszont már az apja önkéntesen hozzá írt még kb 45 nevet hogy kik jönnek, így igazából a fél társaságot nem is ismerném és még azok után is fizessek akiket nem is ismerek és nem is hívtam. Ez mennyire korrekt?
2019. máj. 4. 07:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem az számít, hogy mennyire korrekt, hanem, hogy ti mit akartok a pároddal.


Nagy esküvő, ahol az ötöd-unokatestvérek is ott vannak, akiket csak a szülők ismernek, vagy kicsi, család+barátok.


Ha ezt eldöntöttétek akkor a paroddal együtt leültök, és megbeszelitek, hogy ki van a vendég listán, és nem boldog-boldogtalan hozzá ír neveket.

2019. máj. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a saját finanszírozásra szavazok, minthogy mások beleszóljanak az esküvőmbe.
2019. máj. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
De te nem a pároddal fizeted felesben?
2019. máj. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A menyasszonyom szülei nem akartak beleszállni a fizetésbe így az elején más volt az elképzelés is és a helyszín is, viszont mióta kitalálták a felesben fizessük több mint 2x annyian lettek a meghívottak, már beleszólnak mindenbe, nekem pedig nem szímpatikus hogy fizessek még olyan emberek után is( hozzáteszem tőlem jönnek 10-en tőlük 75).
2019. máj. 4. 08:09
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
De miért fizessenek a szülők?! Vagy a menyasszonynak nincs keresete? Minek ebbe belevonni az apát?
2019. máj. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

#5 De miért fizessenek a szülők?!


Tehetős családoknál ez még ma is szokás. Ha megtehetek, hogy segítsenek és szívesen teszik, akkor miért ne? Bár én biztos nem hagynám, pont azért, hogy ne szóljanak bele.

2019. máj. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindeni a maga meghívottai után fizet.De a ti esküvőtök,le kell őket állítani.
2019. máj. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég aljas húzás. Én seperc alatt megmondanám neki, hogy hol szervezkedjen.
2019. máj. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk az étterem költségeit a szülők fizették, annyi vendég után, ahányat meghívtak. A többi költséget pedig (fényképész, zenekar, meghívó, ceremónia, stb.) én és a férjem álltuk.


De most akkor találjátok ki, hogy mindkét oldalról beszállnak a szülők a költségekbe, vagy egyikről sem. Azt ne engedjétek, hogy csak az egyikőtők szülei fizessenek, mert abból később sértődés lesz.

2019. máj. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Joll ***** válasza:
100%
A legjobb, ha ti fizetitek és akkor nincs ilyen gond. Amúgy nálunk nekem több meghívottam volt, mert egyszerűen nagyobb a rokonság. De nem álltam emiatt én több költséget. Fel se merült. Az ajándékokat is közösnek tartottuk természetesen, nem volt ennyi meg annyi százalék. Ez se merült fel egyáltalán.
2019. máj. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!