Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői meghívás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői meghívás?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem meghívott az esküvőjére, lagzijába, ami jövő hónap elején lesz. Nagyon hajlok afelé hogy köszönöm, de lemondom a meghívást. Az egyik gyerekünk bárányhimlős lett most, valószínűleg 2 két múlva kijön a másikon is, így az egész júniust tölthetem táppénzen felváltva a férjemmel. Az esküvő ráadásul egy hétfői napon lesz (ami egy agyrém számomra, hogy hogy gondolták, de mindegy) nem is helyben, utazni kell szóval ez plusz két nap szabi megint. Ezt csak azért írom mert lesz még ugye több hét oviszünet a gyerkeknek, amit meg kell oldani.

Szóval nem akarok tuskó lenni, ha már nem megyünk el valami ajándékra gondoltam, hogy küldök a szüleimmel. Vagy ti odaadnátok a pénzt, amit akkor is ha nem mennétek el?



2019. jún. 6. 09:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem csinál belőle problémát senki, ha nem mentek el. Nálunk is volt, aki előre szólt, hogy nem fog jönni, semmi gond, nem firtattuk. Pláne ha hétköznap lesz, feltételezem, nem ti lesztek az egyedüliek, akik nem vesznek ki emiatt szabit.

Ilyenkor viszont szerintem ajándékot sem kell adni. Én legalábbis nem vártam el attól, aki nem jött. Még kellemetlenül is éreztem volna magam, ha küldenek egy borítékot úgy, hogy még egy pohár vizet sem kapnak érte cserébe.

2019. jún. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szeritnem se csinálj ebből problémát. Köszönd meg a meghívást és mondd el, hogy nem lesztek ott. Senki nem fog ezen megsértődni. Ha kérdezik, legfeljebb elmondod, hogy miért. Az írásodból lejön, hogy elég káoszos lesz az egész, így valószínűleg én sem mennék.

De amúgy ne már, hogy "hogy hogy gondolták" ez most rosszul esett. :D Nekünk pénteken lesz. Nem a rokonsághoz kell ebben is igazodni, kedves kérdező... :)

2019. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

"Az esküvő ráadásul egy hétfői napon lesz (ami egy agyrém számomra, hogy hogy gondolták, de mindegy)"

Mondjuk lehet, hogy fontos nekik az a dátum. De az ő esküvőjük, az ő dolguk, igazából nem neked kell, hogy tetsszen.. :))

Nem kell ekkora feneket keríteni ennek. Válaszolsz kultúrember módjára, hogy köszönöm a meghívást, de most nem tudjátok a családdal megoldani, hogy ott legyetek. Esetleg küldtök emellé valami szebb gratuláló lapot és kész. Nem kell ajándék ilyen esetben.

2019. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Persze rájuk tartozik a dátum, biztos fontos nekik a július 1. valami miatt. Egy pénteki napon én sem különösebben lepődtem volna meg mivel voltam már pénteken esküvőn, lagziban. Adott esetben akkor ugye szabit sem kellett kivenni, mert délután van a szertartás utána meg ott van a szombat, hogy pihenhess. De hétfői napról még nem hallottam. Nem is szóltam egy szót sem mikor hozták a meghívót, tudomásul vettem és kész. De már mikor átadta a meghívót így nyitott, hogy, igen, tudjuk, hogy hétfői nap, ne mondjatok semmit, már másoktól megkaptuk, hogy ez meg mi.
2019. jún. 6. 09:30
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Lehet, csak akkorra volt időpont. Nekem például a hétvégéktől van herótom, mindenki akkor esküszik. Nem egy szolgáltatónk mondta, hogy végre egy pénteki, amikor nincs tolongás, meg egy rakat lagzi, könnyebb is volt az étteremnek is, meg mindenkinek a miénket szervezni.

Ismerősöméknek például szerdán volt... :)

Aki ott akar lenni, úgyis megoldja. Mondjuk mi ráböktünk augusztusban egy napra csukott szemmel, és az lett, nem csináltunk ebből ügyet, de hétvégére nem akartuk. Így minden szabad volt előttünk, az étterem, a templom, a dekoros, a sminkes, mindenki mindent meg tudott oldani, hétvégén ez már nehezebb lett volna... :)

2019. jún. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

Rühellem az esküvőket, teljes szívemből, de komolyan, az egyik legértelmetlenebb és legnagyobb felhajtás családi vonalon a legtöbb kidobott pénzért.

De a rokonokéra el kell menni. Pláne, ha meghívtak. Azt nem is értem hogyan jött ki a plusz két nap szabadság.

Megmondod, hogy betegek a gyerekek, ezért vacsora után lelépsz. Ennyi.

2019. jún. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Hétfőn délután esküvő, utána keddbe átnyúló lagzi. Vagy te bemennél kedden dolgozni ha hajnalban jössz haza?
2019. jún. 6. 10:10
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Egy lagizt én sem értem, hogy miért kell két napig pihenni, ha nem részegedik le a sárga földig az ember.... Hétfőn lagzi, kedden utazás haza, szerdán meló. Ugyanaz, mint húsvétkor. 2 nap szabadságod csak van egy olyan eseményre, ami az ember életében egyszer van?!

A gyerekeket pedig rábíznám valakire, pl. anyósra, vagy aki ismer titeket. A mamák úgyis örülnek, ha unokázhatnak.


Amúgy meg ha valaki nekem azt mondaná a rokonságomból, hogy tudja előre, hogy egy hónap múlva beteg lesz a gyereke, körberöhögném, és jobb is lenne, ha azután nem lenne ott a családi összejöveteleken. Ez olyan lerázós kamuduma csak. Minden sorodból érződik, hogy csak a kifogásokat keresed, hogy miért ne legyél ott. Pedig jobb egyenesenek lenni, de legalább nem hazudozni, mielőtt lejáratod magad: mondd meg, hogy nem mész el, és kész. Inkább ne indolold, mert amiket fent felsoroltál, azok gyengécske kifigások csak.

2019. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Hiába pontozol le, nem értem, miért problémázol ezen. Én csak véleményt mondtam, mert azt kértél. Csomó lehetőséged van. Nem mentek el. Elmentek. Csak a szertartásra mentek. Lapot küldtök. Pénzt adtok. Stb.
2019. jún. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi kedves utolsó.
2019. jún. 6. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!