Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akik mostanában voltak esküvőn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik mostanában voltak esküvőn mennyi pénzt adtak az ifjú párnak?

Figyelt kérdés
Évek óta nem voltam esküvőn, amikor voltam akkor is ajándékot kért a pár. Most kiemelték, hogy lesz menyasszonytánc így gondolom pénznek örülnének a legjobban. Viszont nem tudom mennyit illik adna manapság, ha ketten megyünk. Illetve borítékban szokás átadni?
2019. jún. 6. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
50E. A házasságkötés szervezési időszakában adtam a kezükbe, hogy felhasználhassák, amikor leginkább szükség van a pénzre.
2019. jún. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
10.000 Ft-os Aldis vásárlási utalványt adtam. Persze borítékban.
2019. jún. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
30ezret adtunk kreatív ajándékként (tehát arra is költöttem + saját kezűleg készítettem), plusz a menyasszonytáncba 6000 Ft értékben sorsjegyet.
2019. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ, mennyire közeli ismerős/rokon. A távolabbi barátoknak adtunk összesen 10 ezret, ebből 5 ment a menyasszonytáncba, 5 borítékban. Távoli rokonnak 15 ezer értékben adtunk ajándékot, menyasszonytáncnál nem voltunk ott. A közeli barátoknak 20-30 ezret adtunk, borítékban és menyatáncra elosztva. Én amondó vagyok egyébként, hogy ami a minimum, az a fejenkénti fogyasztás fedezése, ez átlagban egy 10-esből kijön.
2019. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Minimum annyit, amennyi a kettőtök fogyasztása élsz, maximum meg, amennyit jónak gondoltok. Közelebbi családtagok, barátok, koszorúslányok többet szoktak adni.
2019. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Fejenként 15-20k. :)
2019. jún. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A fejenként 15-20 szerintem is jó úgy nagy átlagban. Idén lesz az esküvőnk, fejenként 16 ezer a vacsora. Néhány hete voltunk egy barátnőm esküvőjén, mivel egy kis falu, gondolom, olcsóbb volt az étel, viszont fizették a szállásunkat (ötezer körül volt per fő), plusz tudom, hogy jól is jön nekik a pénz, így ketten 50-et adtunk.

Távoli rokonnak tavaly 30-at, annál kevesebbel én nem mennék oda.

De néhány éve voltunk egy esküvőn, ahol a pár és a vendégek jó része igen jól állt anyagilag, mégis a vőlegény 3 legjobb barátja és a párjaik egy 70 ezres ajándékkal készültek (hatan). Én ezt kevésnek találtam személy szerint, de csak érzkeltetni akartam, hogy ki így, ki úgy.

2019. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha távolabbi családtag, akkor fejenként 15 ezret szoktunk, de ha tesó vagy ilyesmi, tehát nukleáris család, akkor többet, ahogy megengedhetjük magunknak.

Erre azért kérdezz rá, mert ez a hozzatok ajándékot, de azért lesz menyasszonytánc is, nekem ez nem egyértelmű, hogy pénzt kérnek, nekem ez inkább azt jelenti, hogy ajándékot IS, meg pénzt IS. Mi most voltunk egy esküvőn, ahol volt esküvő utáni "gratuláció", ami ajándékátadást jelentett, de előre megmondták (benne volt a meghívóban), hogy pénzt kérnek, PLUSZ ott tudtuk meg, hogy menyasszonytánc is lesz, ez azt jelenti tehát, hogy kétszer kérnek pénzt. Ez elég kínos így, mert ha az ajándék pénzből veszek ki a menyasszonytánchoz, akkor, mivel a borítéknál látja, mennyit adtam, a táncnál meg utólag nem, az olyan béna, hogy azt látja, hogy tök keveset adtunk, de azt meg nem tudja pontosan, hogy a menyasszonytáncnál mennyit. (Utálom az esküvőket, tiszta politika... hidd el, felírják...) Szóval mi csak minimál összeget dobtunk a kosárba, hiszen az ajándékot már odaadtuk.

Én egy szép lapot vettem a pénzhez borítékkal, és a lapra írtam valami kedveset. Meg aláírtuk, és dátum.

2019. jún. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi ketten exemmel adtunk 40e-t tavaly. Egy barátnőm volt a menyasszony, régebben nagyon közeli kapcsolatban voltunk, most már nem annyira. Gondolkodtunk azon, hogy csak 30-at adjunk, de aztán 40-et adtunk. Szerintem azért sok mindentől függ a dolog, leginkább attól, mennyire közeli az illetővel a kapcsolatod.

Ja, mi borítékban adtuk. De náluk mondjuk nem volt menyasszonytánc.

2019. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy hónapja volt az esküvőnk. Pontos lajstromot nem csináltunk, de 10-15-20 ezer / fő volt a leggyakoribb.

A költség per fő olyan 18 ezer volt (kaja+innivaló), ez egy visszafogott, kisebb, rövidebb esküvő volt Pesten.

2019. jún. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!