Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet egyedi egyházi esküvőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet egyedi egyházi esküvőt tartani?

Figyelt kérdés
Olyat, mint a filmekben, hogy elmondjuk egymásnak a saját eskünket is.

2019. júl. 23. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
beszéld meg az eskető pappal, lelkésszel
2019. júl. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem. Maximum a hivatalos ceremonia után. Az esküvői szertartásnak elég kötött menete van.
2019. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A polgárin megteheted. Az amcsiknál más a szabályozás, nálunk a templomi ceremónia eléggé kötött eskü tekintetében. A polgárin viszont azt csinálsz amit akarsz szinte, annyi, hogy a kötelező elemeknek (igenek, aláírás, gyűrűk) benne kell lennie. A többi szabad variálás.
2019. júl. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Olyan lehet, hogy kihagyjátok, mert amúgy nem kötelező része az egyházi házasságkötésnek (külföldön általában nem is szokás ez a rész az egyházi esküvőnek). Bár szerintem annál szebbet nem nagyon lehet mondani, ami az egyházin az eskü, de csak úgy átírni vagy mást mondani nem lehet, mert ez van a szertartáskönyvben. Az ilyen jellegű igényekre ott a polgári.
2019. júl. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem semmi bajon a katolikus esküvővel, amíg tényleg rólunk szól, de az már undok dolog, hogy az eskübe belefoglalják, hogy a leendő gyerekeink is katolikusok legyenek. Én mindig is úgy gondoltam, hogy én is éretelmes gyerek voltam, és értelmes felnőtt is vagyok, és nem akarom, hogy burokban éljen a gyerekem, hanem ismerje meg a világ vallásait, és ami tetszik neki és közel érzi magához, válasszon.
2019. júl. 25. 20:57
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Kedves kérdező, ezek szerint nem érted a katolikus esküvő lényegét. Ha így fogod fel, akkor jobb ha inkább nem tartasz.
2019. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__eskuv..


Azt irtad megbekeltel vele. Majd felnottkent atkeresztelkednek ha akarnak es kesz. Parom occse uugy volt nevelve mint a parom, jart hittanra, felnott koraig templomba a csaladdal, sot egy idoben pap is akart lenni, aztan felnott es maskepp dontott, csak kotelezo alkalmakkor teszi be oda a labat, eltavolodott ettol.

Ez uaz mint a nevadas. Te azt gondolod h ez szep nev lesz a gyerekednek, aztan van h o maskepp gondolja es 18evesen felvesz egy masikat.

A lenyeg szerintem h az alapok meg legyenek egy normalis erkolcsos elethez aztan majd felno es eldonti. Szavazz mar meg annyi bizalmat a gyerekednek h ertelmes felnott lesz aki kepes akar ilyen volumenu dontest is meghozni h nem lesz katolikus ha nem akarja.

2019. júl. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

"Nekem semmi bajon a katolikus esküvővel, amíg tényleg rólunk szól, de az már undok dolog, hogy az eskübe belefoglalják, hogy a leendő gyerekeink is katolikusok legyenek. Én mindig is úgy gondoltam, hogy én is éretelmes gyerek voltam, és értelmes felnőtt is vagyok, és nem akarom, hogy burokban éljen a gyerekem, hanem ismerje meg a világ vallásait, és ami tetszik neki és közel érzi magához, válasszon"


Azért foglalják bele, mert azoknak szól az esküvő, akik katolikusok. Róluk meg azt feltételezik, hogy meg vannak győződve, hogy amit hisznek, az igaz.Ez az ígéret akkor bosszantó, ha nem mind a két fél katolikus, hanem az egyik protestáns. Viszont, ha úgy értem, hogy keresztényként nevelitek a gyermekeiteket, akkor rendben van.

Miért kellene az összes vallást megismernie, hogy aztán rájöjjön, amit ti már úgy is tudtok: a keresztyén az igazi? Nem egyszerűbb, ha a saját hitetek gyakorlásán látja, hogy milyen, és ez alapján dönthessen?

2019. aug. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!