Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A római katolikus esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A római katolikus esküvő szövegében mindenképpen benne van, hogy a gyermekeinket is római katolikus hitben kell nevelnünk?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy vegyesházasságok esetében kell mindenképpen arről is nyilatkozatok tenni, hogy a gyermekeiteket római katolikus hit szerint fogjátok nevelni (sorok között olvava = keresztelni, elsőáldozni, erőltetni a templomba járást stb).


Mi mindketten római katolikusok vagyunk a párommal, voltunk elsőáldozóak és bérmálkozóak is. Én magát a hihet komolyan gondolom, az egyházzal már vannak fenntartásaim, igazából a hit kérdéseiben sokkal inkább a reformátusokkal értek egyet, de ez azért legyen titok. Nem tetszett az sem gyerekkoromban, hogy ezt az egészet erőltették, olyan külsőséges szerintem. És én meg akarom adni a gyerekemnek a választási lehetőséget, nem fogom esküvel megfogadni, hogy mindenképp úgy fogjuk őt nevelni, ahogy azt az egyház akarja.


Szóval hogy egyértelműnek veszik-e, hogy római katolikus hitben fogjuk őket nevelni, így inkább rá se kérdeznek, vagy ez így is úgy is elhangzik a fogadalomban?


Isten fontos nekem és a hit is, nagyon, és nem csak azért szeretnénk templomban esküdni, mert milyen szép, hanem mert komoylan gondoljuk. De a gyerek élete az a gyereké, nem Indiában meg Törökországban vagyunk, hogy mindent helyette döntsek el. Nem helyes.


Elhangzik-e ez a gyerekekre vonatkozó eskü mindenképpen a római katolikus templomban? Mert ha igen, megyek a reformátusokhoz.


28/N



2019. júl. 13. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos arra nem tudom a választ, hogy elhangzik-e. Viszont ha katolikus esküvőt akartok mindenáron, és esetleg benne van ez a rész is, kénytelen lesztek rámondani az igent. Utána meg a világon senki nem fog felkeresni titeket, hogy mégis miért nem vitted oda a gyereket is.
2019. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
jegyes.hu
2019. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Majd meggyónod, hogy hazudtál, oszt annyi
2019. júl. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

#1. A kérdező nem akar esküt tenni, majd megszegni azt, mert a morális keretei nem engedik, csakhogy tiszta legyen.

32/f

2019. júl. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy meg arra esketik, hogy hitére neveli-e a gyermekét, nem pedig arra, hogy elrugdalja-e heti 3 szor hittanra, egyszer templomba, áldozni, bérmálni stb, szóval ha a gyereket ő maga neveli (szülőként amúgy is ez a dolga), akkor esküjét maradéktalanul teljesítette.

32/f

2019. júl. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es, köszönöm, ezt valahogy én is kitaláltam. Ha elolvasod, akkor azt írtam, hogy ha mindenáron katolikus esküvőt akar és esetleg elhangzik a gyerekre vonatkozó rész, akkor mi az, amit választhat.
2019. júl. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Végül megbékéltem a dologgal, mert a párom sem akar veszekedni az ő családjával, az ő családja hihetetlenül szeretetreméltó és ők sem a rosszat tanítanák az unokáknak. Egyetlen mondat miatt (amit máshogy is lehetne majd értelmezni) nem fogok balhézni.
2019. júl. 13. 20:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen,benne van. Nekem többek között ezért volt református esküvőm katolikusként.
2019. júl. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Benne van, de vegyesházasság esetén a katolikus féltől kérdezik csak meg. A másiktól nem - nyilván nem lenne értelme.

Illetve vegyesházasság esetén ugye kell a helyi ordinárius engedélye (nyilván ma már nem ritka a vegyesházasság így ezt megadják), csak nem a katolikus fél nyilatkozik arról, hogy tudja, hogy a párjának a katolikus hit szerint kell majd nevelnie a gyereket.

Kis ellentmondást érzek nálad, hogy írod, hogy külsőséges (?) a katolikus hit és nem értesz egyet az egyházzal, viszont mégis eszerint akarsz házasságot kötni. Itt nem a leendő gyerek hitbeli nevelését kéne átgondolni, hanem az egyházzal való kapcsolatot. A házasság a római katolikus egyházban szentség. És mint olyan, közösségi szentség. Ha nem érzed magad katolikusnak, akkor miért szeretnél ebben a közösségben házasságot kötni?

2019. júl. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A szülők, nagyszülők miatt. Mindkét család rümai katolikus, de eléggé csak felszínesen, pl. minden héten járnak templomba, nem dolgoznak vasárnap (de bent már lehet, mert nem látják), nem is imádkoznak otthon, nem beszélgetnek a Bibliáról...de mégis mekkora hatalmas probléma lenne meg tiszteletlenség velük szemben, ha ezt nem vállaljuk el a párommal.
2019. júl. 17. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!