Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a nők 40%, a férfiak 60%-a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nők 40%, a férfiak 60%-a csalja a házastársát, partnerét akkor nem elavult a házasság intézménye szerintetek? Vagy ettől függően előnyös társadalmilag, főleg a gyerekek miatt?

Figyelt kérdés
2019. okt. 21. 12:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%

utálom ezeket az arányokat...


40% / 60%


ne legyél olyan biztos ebben, a nagy részéről az embereknek nem is tudnak.

2019. okt. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Ez régen is ugyan így volt, csak nem verték nagydobra. És nem volt internet, ahol ki lehetett teregetni a szennyest. Plusz a lebukás is ritkább volt, hiszen nem maradtak digitális lábnyomai a megcsalónak. Ahogy régen, jelenleg is tíz gyermekből legalább kettő nem a vélelmezett apától van. Franciaországban nem véletlenül tiltották be az apasági tesztet. A világ nem változik, bármennyire is az ellenkezőt gondolják sokan.
2019. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem, hogy mégis mit szeretnél ebből megtudni.

Ha nem akarsz házasodni, ne tedd, nem kötelező. A mai világban simán megteheted ezt, ha férfi vagy, ha nő, lesz benne partnered. Hidd el, a gyereket baromira nem fogja érdekelni, hogy van-e papír, vagy sem, ha anyu meg apu boldog és kiegyensúlyozott. De igazából teljesen mindegy, hogy van-e papír, vagy sem, akik csalni akarnak, párkapcsolatban is megteszik, nem csak miután aláírták a nyomtatványokat.

És akkor megint ott vagyunk, hogy nem is a házassággal van baja egyeseknek, hanem a monogámiával. De akkor ne éljen úgy, ne hazudjon, ne verjen át másokat, se saját magát. Aki egész életében össze-vissza akar dugni, vagy csak néha félrejárni, az játsszon nyílt lapokkal.

2019. okt. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen lehet, hogy még ennél is rosszabb a helyzet, de akkor érdemes egyáltalán házasodni?
2019. okt. 21. 12:49
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Linkeld a hivatalos statisztikát.
2019. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

Mindannyian tudjuk,hogy még hozzávetőlegesen se lehet megmondani hány% az aki már lépett félre.

Én hiszek a házasság intézményében még akkor is, ha mindkét fél részéről egy hosszú kapcsolat során ez egyszer-kétszer /nem többet!/ előfordul, titokban tartva, a másikat nem megalázva.

Jó, lehet mondani,hogy megalázó az akkor is ha nem tud róla a másik, és gerinctelen az, aki ilyet tesz.

Ráadásul én nem tudok olyan világot elképzelni ahol mindenki szabadon él, szabadon vállal gyereket, bárkitől, aztán jön egy következő, akivel él egy darabig, majd egy másik, aki már hozza a gyerekét...

Igen, szükséges a házasság intézménye mert stabilitásra mindenkinek szüksége van.

2019. okt. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem. Miért, ha élettársak lennének, akkor nem csalná? Ó, dehogynem. A megcsalás nem azért van, mert drága és macerás a válás, hanem azért, mert a másik nem meri elengedni az egyik kapcsolatot a másik miatt, mert azért valamilyen szinten előnyt jelent neki.


Minden harmadik házasság nem végződik válással egyébként is. A válások aránya nagyjából egyezik az általad említett megcsalási aránnyal... Nincs relevanciája tehát a házasságnak ebből a szempontból. Emellett pedig azok a házasságok tartanak ki a leginkább, ahol a párok idősebb korukban házasodtak először (25 fölött). Akinek tehát ez egy megalapozott döntés, annak azért jelent valamit, illetve van is értelme. A megcsalásról nincs információm, de az esetek többségében a megcsalás kiderül és a kapcsolat végét vonja maga után. Ha annyira gyakori lenne a megcsalás azoknál, akik nem fiatalon, a szerelem hevében házasodtak, akkor nem lennének ezek a számok.


Én úgy gondolom, ettől nem kell félni. Nem a házasság rontja el a kapcsolatot, hanem a két ember és ha valaki megfontolja ezt a döntést és hivatalosan hűséget fogad, az a fogadalom sok más jogi vonzata mellett egy erősebb tartást is adhat a kapcsolatnak... Ha pedig a szomorú oldalt nézem... A szüleim 15 éven keresztül perelték egymást, mert nem voltak házasok és nem volt vagyonjogi szerződés sem (házassággal vagy anélkül). És mivel az élettársi kapcsolatra is sajátos szabályok vonatkoznak (anélkül, hogy bármit meg kellene kötni, mint a házasságnál), édesanyámnak észrevétlenül lett tulajdonjoga és ugyanilyen alapon követelhette a közös vagyon egy részét is. Nincs rendelkezés? 1:1 arányban oszlott majdnem minden, ez pedig az ő esetében meglehetősen nyereséges volt. :)

2019. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

4: Ha engem kérdezel, akkor igen, de én szentimentális vagyok. Más meg mást mondana. Itt a kérdés inkább az, hogy Te hova sorolod magadat? Illetve képes vagy arra, hogy meglegyen a bizodamad a másikkal kapcsolatosan. (ne tartozzon oda) :)


5: Na erre én is! 🤔

2019. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Egy olyan világban ahol minden ember előtt ott a lehetőség, hogy meg tudjon állni a saját lábán, a nők ugyan úgy tudnak maguknak biztos egzisztenciát építeni igen, kifejezetten elavult dolognak gondolom a házasságot. Bármiféle szentimentális dolgot félretéve a házasság egy papír vagyonközösségről. Ami biztos nagyon jó dolog amíg együtt éltek, csak utána az egyik fél hatalmasat fog bukni rajta. Talán nem is a házasságnak járt le az ideje, inkább ennek a minden vagyonunk közös baromságnak. Számomra felfoghatatlan ha valakinek ennyire nincsenek céljai, nulla törekvés van arra, hogy mint önálló ember felépítsen valamit és gyűjtögessen a saját céljaira is.

A házassággal leginkább az a baj, hogy nagyon sok ember rossz motivációk miatt akarja. Bizonytalan a kapcsolatában, vagy éppen szeretne magának ő is egy nagy napot amikor minden róla szól, vagy azért akarja mert már minden barátja megházasodott stb stb. És emiatt 1-2 év után úgy házasodnak, hogy nem is ismerik egymást és nagyon nem a megfelelő emberrel kötik össze az életüket. A legtöbb esetben még valós érzelmek sincsenek csak "tulajdonképpen megfelel ő is". Emiatt nem működnek a házasságok, mindenki annyira siet és annyira kell neki ez a bizonygatás, hogy át sem gondolja, hogy a megfelelő emberrel köt-e házasságot. Egyszerűen nem fogják fel, hogy 2-3 évig baromi könnyű egy kapcsolatot fenntartani úgy, hogy minden szupi legyen, viszont erre nem lehet alapozni egy házasságot.

Semmi baj nincsen azzal, ha egy kapcsolat nem tart örökké. Nagyon kevés ember van aki tényleg megtalálja a számára tökéletes partnert. Ez régen is így volt, ezerszer szarabb kapcsolatok voltak mert tényleg pár hónapon belül kötelező volt a házasság-gyerek és nem lehetett elválni. Nehogy azt hidd, hogy jobbak voltak a kapcsolatok, a legtöbbnek ugyan úgy nem volt létjogosultsága mert nem szerették egymást és nem működött közöttük. Csak éppen lenézett dolog volt kilépni belőle. Ugyan úgy volt megcsalás, erőszak, rengeteg veszekedés. Ilyen esetekben meg én úgy gondolom, hogy inkább menjenek szét akkor is ha 20 éve házasok.

Azt meg kifejezetten felháborítónak tartom amikor valaki ezt a gyerek érdekének tartja. Már azt sem értem minek a gyerekhez házasság. Aki gondoskodni akar a gyerekéről az házasság nélkül is fog, aki meg nem annak eleve nem kell gyereket szülni (persze ehhez az kellene, hogy ismerjék meg a felek egymást rendesen és ne ennyire felelőtlenül vállaljanak gyereket). Aki el akarja hagyni a családját az el fogja akkor is ha házasság van, és a gyerekről sem fog gondoskodni. Ezért én abszolút nem értem miért gondolja úgy a nők többsége, hogy biztonságosabb házasságba szülni.

Az viszont maximálisan kiborít amikor a "gyerek miatt" maradnak együtt. Nem hiszem el, hogy ezek az emberek nem képesek belegondolni, hogy mennyire megsebzik a gyereket egész életre egy rossz párkapcsolati mintával. Hogy mennyit árt a gyereknek ha soha nem lát szép, szerelmes gesztusokat, jó párkapcsolatot. Egy szar kapcsolat SOHA nem lesz a gyerek érdeke. Neki is sokkal jobb lenne a válás.

2019. okt. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nincs "hivatalos" adat, ezt egy az angol Sun magazin hozta le két éve. [link]
2019. okt. 21. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!