Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért végződik a házasságok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Z. f. kérdése:

Miért végződik a házasságok nagyrésze válással?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy két alapvető hiba miatt alakulhat ez így, de érdekelne, hogy ki mit gondol róla.

Mondom, szerintem az egyik oka talán az lehet, hogy hiányzik az emberekből az önismeret és a jó emberismeret. Ezért idővel szépen lassan egyre több dolog derül ki a másikról, amit elkezdenek utálni egymásban az emberek. Ha észnél lennének, és úgy általában tisztában lenne magával az ember, hogy mit és hogyan tud kezelni, akkor lehet, meg sem köttetik a házasság.

A másik hiba, amit elkövetnek az emberek, hogy félelemből, illetve társadalmi nyomásra úgy érzik muszáj házasságban élni, és megalkusznak, és összekötik az életüket emberek, akiknek igazából az égvilágon semmi köze sincs egymáshoz.

Mit gondoltok?



2019. nov. 9. 23:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem azért mert sokan túl korán (értsd 18-24 évesen) házasodnak. Ami aztán azzal jár, hogy rájön az egyik vagy adott esetben mindkét fél, hogy eltékozolta a legszebb éveit egyetlen emberre, valamint a családalapításra. Ilyenkor persze felmerül a kérdés, hogy miért nem lehet helyrehozni a dolgot? Helyre lehetne hozni, de sokkal könnyebb elválni, sokkal könnyebb másra hárítani a felelősséget, sokkal könnyebb a gyerekekkel megitatni saját önzőségünk és elhamarkodott döntéseink keserű levét... Minden tiszteletem azoké az embereké, akik elég intelligensek ahhoz, hogy tisztában legyenek saját korlátaikkal és felelősséget vállaljanak a saját tetteikért. Ők igazi hősök ebben a romlott világban...
2019. nov. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
77%

"Ilyenkor persze felmerül a kérdés, hogy miért nem lehet helyrehozni a dolgot?"


Mert kinőtték egymást, és másfelé vezet a fejlődési útjuk, ez nem jutott eszedbe, #1-es?

2019. nov. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
70%
#2-es Igazad van, valóban ez is egy opció.
2019. nov. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

Ez mindig így volt, és így is lesz.

Anno sem voltak olyan hű de megfontoltak a házasságok, és nem is köttettek idősebben.

Egyszerűen 30-40 éve szégyen volt válni.

Plusz a nők anyagi függetlenedése is emelte a válások számát.

Nagyapám ivott, verte a nagyimat, plusz voltak női. De a nagyim fele annyit keresett, mint ő, plusz ott volt a négy gyerek.

Nem volt hova mennie, szóval tűrt.

2019. nov. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Savlekotő ***** válasza:
52%
Mert ha megnézed olyanok házasodnak akiknek már esküvő előtt se volt sok közük egymáshoz,idegenek,semmiben nem értenek egyet,nem egyforma a szexuális igény stb sok nőnek az első ugródeszka a szülei pórázáról,és egyből keresni kezdenek egy lovaT,persze h elválnak..
2019. nov. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
47%
Nekünk a gyerekek miatt lesz vége, mert elegem van belőlük. Imádom a házastársam, de ha vége lesz, azért lesz, mert nem bírom tovább. Életem nagy tévedése, hogy szülő lettem. Sajnálom és visszacsinálnám, ha tudnám.
2019. nov. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Savlekotő ***** válasza:
23%
Meg még ott tartunk h nem szabad együtt élni megismerni egymást,szexuálisan is a hülye papír előtt,ebből aztán jön h 3 gyerek után bekattanás jön..
2019. nov. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%

Az egyik az önismeret/emberismeret. Sok embernek a racionális énje ebédszünetre megy, mikor párt választ. Persze az érzelmek döntik el, hogy egyáltalán számításba jöjjön a másik, de aki csak a fellángolásra meg a reményekre hallgat, az hamar meg fogja szívni. A szerelem nem marad intenzív eléggé és sokszor párkapcsolatban lenni embert próbáló csapatmunka, ahol nem mindegy, milyen a másik és milyen a kapcsolatotok dinamikája. Sokaknak emelett elképzelése sincs a társas együttélés íratlan szabályairól, egy kapcsolat menedzseléséről, pusztán annyira sem, hogy józan paraszti ésszel belássa, hogy a "majd lesz valahogy" nem járható út. Kellenek stratégiák, egyfajta fejlődési ütem, kijelölni a célokat, a határokat, hogy mit engedhet meg velünk a másik, a konfliktusok kezelését figyelembe venni, a buktatókra felkészülni, felkészülni egymás életvitelére, a kommunikációra és olyan meberre igent mondani, aki ezekre partner. Röviden: megfelelő társat találni és megfelelő társsá válni. Az évekkel kopik a szerelem intenzitása és tapasztalatból mondom, a kapcsolatotok sikeressége azon fog múlni, hogy mennyire vagytok képesek csapatjátékosok lenni. Hiúsági kérdés helyett beszélgetni, beismerni a hibáitokat, dacolás helyett megoldást keresni. A másikban az embert nézni, akivel ha barátok lennétek csak, akkor is kitartana a barátságotok évtizedekig. Hogy mot adtok bele a közös jóba, mennyire akartok önös hasznot húzni a kapcsolatból, mennyire vagytok önfejűek vagy döntötök a másik megkérdezése nélkül...


Azt vettem észre, hogy az emberek gyakran csak >akarnak< dolgokat. Mint egy követelőző kamasz egy kiskutyát. Hogy onnantól hogyan tovább, a választás körültekintősége, az ápolás és a felelősség... "Majd lesz valahogy"...



A másik, hogy még ma is érdemnek számít, ha valaki házasodik. Társadalmilag többre tartják, amolyan "valamit elért az életben" dolognak számít, emiatt pedig méginkább sürgetik és igent mondanak meggondolatlanul... Mert az kell. A lagzi, a névváltoztatás, a kiscsalád gratulációja, mint a mesékben. Tény, hogy ezek nagyon szép dolgok és én is nagyon szeretem az ilyesmit, de ha néhány év múlva könnyes szemmel kuporogsz az ágy szélén egy ember mellett, akitől menekülnél, ez csak egy kirakat, ami semmit sem ér.


A kutyás példánál maradva, azért van ennyi válás, amiért ennyi kutya kerül a menhelyre. Az ember akar, de nem tudja, mit kezdjen vele, miután megkapta. És a felelősség már nem kell. A nehézségek, egymás korrigálása már teher. Ahogy az is, mikor a kutya rángatja a pórázt vagy bepisil. Pedig mindkettő szép és mindkettővel jár felelősség és feladat. Viszont ha az ember jól választ és jól csinálja, nagyon is megéri és egy hatalmas élmény.

2019. nov. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
35%
A válasz egyszerű :gyerek lesz, aki miatt külön műszakba kényszerülnek a szülők, emiatt alig találkoznak, el távolodnak egymástól, eltűnik az intimitás. A szülők a munkahelyen találnak újra társra más személyében. Az eddigi társ idegen lesz. Szóval a lényeg :a gyerek miatt!!
2019. nov. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
26%
Ennyi, nem kell gyerek és máris egyszerűbb az élet.
2019. nov. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!