Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért végződik a házasságok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Z. f. kérdése:

Miért végződik a házasságok nagyrésze válással?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy két alapvető hiba miatt alakulhat ez így, de érdekelne, hogy ki mit gondol róla.

Mondom, szerintem az egyik oka talán az lehet, hogy hiányzik az emberekből az önismeret és a jó emberismeret. Ezért idővel szépen lassan egyre több dolog derül ki a másikról, amit elkezdenek utálni egymásban az emberek. Ha észnél lennének, és úgy általában tisztában lenne magával az ember, hogy mit és hogyan tud kezelni, akkor lehet, meg sem köttetik a házasság.

A másik hiba, amit elkövetnek az emberek, hogy félelemből, illetve társadalmi nyomásra úgy érzik muszáj házasságban élni, és megalkusznak, és összekötik az életüket emberek, akiknek igazából az égvilágon semmi köze sincs egymáshoz.

Mit gondoltok?



2019. nov. 9. 23:21
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
84%

Mert türelmetlenek az emberek egymással. Mert nincsenek felkészülve a társas kapcsolatokra. Mert csak egy társadalmi elvárást akarnak követni a párkapcsolatokkal. Mert a szerelem bolonddá tesz az embert. Mert van, aki "ahányat lát, annyit szeret". Mert az "ő" szülei nem tudtak neki mintával szolgálni, hogy milyen is egy kapcsolat. Mert mindenkinek nagy az elvárása a másikkal szemben.

Sok oka van.

2019. nov. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
80%

Egyet nem írtatok még.

A szex miatt. Idővel a férfiaknak egyre kevesebb előjátékra van igényük, a nőknek viszont egyre többre. Nem tudják összhangba hozni. Se megbeszélni. Aztán a rossz szex miatti sértődöttség kihat minden másra.

2019. nov. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

#14, azt te honnan tudod ki a férfi, ki a nő a pontozók közül?


Azt nem tudom, miért olyan sok a válás, de hogy a legtöbb házasság azzal végződik az tán túlzás.

2019. nov. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
71%
#23as, igenis a legtöbb házasság válással végződik, nézz meg egy wikipédiát. Magyarországon jelenleg 67%. Én is az elhamarkodott házasságot mondanám, a legtöbb házas ismerősöm 1-2 év ismeretség után házasodott. Ki sem ismered a másikat ennyi idő után.
2019. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
21 vagyok: még az is ide sorolható, hogy a rossz mintát tanulják meg a gyerekek, amit továbbörökölnek a saját kapcsolataikban, és képtelenek észrevenni, hogy hol a hiba, nem tanulnak belőle, így minden folytatódik elölről addig, amíg észhez nem térnek a felek.
2019. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

#24, megnéztem. Az adott évben a válások száma 67%-a volt az adott évben megkötött házasságok számának.

Vagyis a családok száma nő.

A házasság átlag hossza húsz körüli év, és az 1000 házasságra jutó válások száma 12. Ez még egy KSH tanulmány csak nem tudtam kimásolni a linket.


De szerencsejáték, az biztos.

Mí fél év után házasodtunk 21 évesen, és 22 évíg jó is volt.

2019. nov. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem jó emberismerők az emberek

Vagy megváltoznak

Vagy megunják egymást

Vagy egy darabig álcát hordanak magukon, amíg "megkapják a másikat", és utána amikor már megvan, akkor leengedik az álcát.

Vagy pl nincs meg a jó kommunikáció.

Meg igény sincs rá bennük, hogy legyen jó kommunikáció

Meg nekik ez nehezükre is esik talán sokszor,beszélni az érzelmeikről

Vagy még önmaguk, sajátmaguk elől is megpróbálják elrejteni az érzelmeiket. A sajátjaikat megtagadják saját maguk előtt is, félnek, hogy sebezhetőek lesznek tőle, ezért inkább nem akarnak érezni,és a "kifogásolhatatlan" logikus úton közelítik meg a házasság témáját is inkább.

Aztán meg még olvastam egy ilyet, hogy egy idős házaspárhoz odament valaki, hogy mi az oka, hogy ilyen jól működik ilyen hosszú ideje a házasságuk, aszondta a néni asszem: "Tudja, mi még abban az időben nőttünk fel, hogy ha valami elromlott, azt nem kidobtuk, hanem megjavítottuk."

2019. nov. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Az elhamarkodottság a nagy fellángolás hevében közrejátszhat valoban. (nem olvtam el minden egyes korábbi kommentet.)
2019. nov. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van olyan ember is köztünk aki tapasztalatból cáfolni, vagy megerősíteni tudná a válással kapcsolatos kérdéseket?

2019. nov. 14. 13:48
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

A ferjem csaladot szeretett volna, kifejezetten fiatal apuka szeretett volna lenni, eskuvo utan rogton osszejott a baba, 13hos korara a ferjem megunta az apukasdit, eljarkalt baratkozni, majd beleszeretett az egyik havercsajaba es a gyerek 2.szulinapjara mar a lannyal lakott. Atbeszeltem pszichologussal mert varatlanul ert ez az egesz, aki a csaladi elozmenyt es a mi kozos eletunk reszleteit is figyelembe veve azt mondta a ferjem csak azt hitte h csaladot akar, valojaban nem ismerte magat elegge egy ekkora feladathoz es nem is tudott felnoni hozza, magat is becsapta. Szoval az onismeret valoban hianyzott.

Szerelembol hazasodtunk, sok ev utan.

2019. nov. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!