Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért veszi fel egy nő házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért veszi fel egy nő házasságkötéskor a férje nevét?

Figyelt kérdés
Én el sem tudnám képzelni/ még 25 év után sem/ hogy a férjem nevét viseljem. Az emberhez van közöm, a neve közömbös.
2020. febr. 15. 14:28
1 2
 1/18 anonim válasza:
87%
Mindenkinek saját döntési joga.
2020. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Maga miatt, vagy a külső megítélésért. Ezer okból. Én se tenném soha!
2020. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
77%
Azért veszik fel, mert egy család lesznek, a gyerekeik is a férj vezetéknevét kapják. Ez egy régi hagyomány, de nem kötelező.
2020. febr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Én a sajátomtól (a vezetéknevemtől) szabadulni akartam, eredetileg azt terveztem, hogy az anyai mamám családnevét veszem fel, de anyukám meggyőzött, hogy ennyire ne akarjam vérig sérteni apámékat.


Szerencsém volt, mivel a férjem vezetékneve tetszett, meg az én keresztnevemmel jól is hangzik, így esküvő után a vezetéknevem végül lecseréltem az övére.


Olyan -nés verzióban nem gondolkodtam, tőlem az idegen, de megértem, ha másnak az tetszik.


Nem vagyunk egyformák.

2020. febr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Mert tetszik nekik, mert így látja jónak, mert ez a szokás, mert csak.

Nem mindegy neked? Te nem vetted fel. Más meg igen.

2020. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 szamo77db ***** válasza:
24%
Így hirdeti a nagyvilágnak, hogy talált egy olyan bolondot, aki feleségül vette.
2020. febr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Benyovszky Oszkár ***** válasza:
20%
Az osszetartozast jelenti, a ferfihez tartozik a nő, és nem fordítva.
2020. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Benyovszky Oszkár ***** válasza:
0%
Ja tényleg!
2020. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
88%
Én szabadulni akarok a családnevemtől, apámmal olyan távol állunk egymástól amennyire lehet, így én 100%-ig felveszem a pàrom nevét. De pl, volt szobatársamnak tetszett a férjének a vezetékneve, ugyanakkor büszke volt a sajátjára is, mert olyan előkelőnek érezte magát tőle (tényleg hangzatos a vezetékneve) így ő a -né megoldás mellett döntött. De mindenkinek szíve joga eldönteni mi tetszik neki
2020. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
30 eve vagyok házas de nem vettem fel a férjem nevét. Mar akkor sem tetszett ez a megoldás.
2020. febr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!