Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért veszi fel egy nő házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért veszi fel egy nő házasságkötéskor a férje nevét?

Figyelt kérdés
Én el sem tudnám képzelni/ még 25 év után sem/ hogy a férjem nevét viseljem. Az emberhez van közöm, a neve közömbös.
2020. febr. 15. 14:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%
Bírom, amikor valakinek ennyire nem mindegy, hogy mit csinál más. Én felvettem a férjem nevét, mert én úgy akartam, akkor most kevesebb vagyok nálad??
2020. febr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%
Ki így, ki úgy, az igaz, hogy senkinek semmi köze hozzá. De ha már témánál vagyunk, nekem a Józsefné és társai a kedvencem. El sem tudom képzelni, hogy jut eszébe bármelyik nőnek is, hogy Józsefné vagy Lászlóné akarjon lenni.
2020. febr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%

Én Z-né XY lettem házasságkötés után. Miért. Egyrészt így sokkal dallamosabb a nevem. A sajátom tetszik, egyedi de az is igaz, hogy magában túl kemény hangzású. Ebben a változatban megmaradt. A kötőjelessel nem hangzott volna jó szerintem.

A másik a családdá válás miatt. A gyerekek is a férjem vezetéknevét kapták.

2020. febr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
29%
Mert egy család lettünk.
2020. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Egy csalàd lettünk, a férjem neve része az én nevemnek. Névleg is összetartozunk. X-Y Z. verzióban vettem fel. Passzolnak, különlegesebb nevem van így. Amúgy meg tucatnév volt, sose szerettem emiatt, túl rövid is volt, még egy 2. keresztnevet se kaptam. Így egyedibbé vàlt. Ennyi. Az X Yné verziót pl soha nem vàlasztottam volna. Öreges, és nem lennék egy toldalék pasi névvel.
2020. febr. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert fel akarja. Akadjunk már le egymás életéről!
2020. febr. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
59%

Angolszász területeken pl. automatikusan Mrs. Smith leszel házasságkötés után. Vagy pl. Szlovákiában is a férj vezetékneve + ová. Mert ez a törvény és így szokás.

Ehhez képest a magyar névválasztás elég megengedő. Kb. bármit lehet, ezért sem értem, hogy miért kell más döntését firtatni. De ez is olyan dolog, mit a gyerek neve: úgyis lesznek akik megmondják, hogy miért nem jó így... Én ismerek olyat, aki örömmel szabadult a lánykori nevétől, mert vagy csúnya vagy nincs jó kapcsolata az apjával.


"El sem tudom képzelni, hogy jut eszébe bármelyik nőnek is, hogy Józsefné vagy Lászlóné akarjon lenni."

Én pl. el tudom képzelni a nevem ebben a formában, bár inkább Kovács Józsefné Nagy Katalin formában fogom felvenni valószínűleg. Anyukám is Kovács Józsefné és semmi problémája nem származott ebből (mikor házasodott, akkor már egyébként lehetett volna más is). Ez a hivatalos neve a személyin, majd egy sorral lejjebb ott a lánykori neve is, ami sosem tűnik el, amíg él az ember. Mindenki tudja a keresztnevét, eddig a 30 év alatt émg senki sem akarta "Józsefné-nak" szólítani.

Semmivel sem jobb vagy rosszabb, bárhogy veszi fel az ember.

2020. febr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Számomra ez is a családdá válás szimbóluma. Ugyanaz a nevünk, innen is látható, hogy összetartozunk. Természetesen nem kötelező, enélkül is lehet jó a kapcsolat vagy a házasság. Én csak simán a vezetéknevét vettem fel, erre sokan mondják, hogy olyan mintha a testvére lennék, dehát attól még nem vagyok :)
2020. febr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!