Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » "Otthon ülő" anyukák, ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Otthon ülő" anyukák, ti elvárjátok a férjetektől, hogy segítsen a háztartásban?

Figyelt kérdés
Egy barátnőmmel beszélgettünk, hogy a férjem semmiben nem segít. Most hogy home officeol ez sokkal látványosabb. Reggel egy szendvicset nem képes megcsinálni, be kell vinni neki. Majd a tányért, szemetet kihozni. Munkaidő után szedegetni az otthagyott bögrét, csoki papírt, chipses zqsit. Délben, ha épp nem vagyok otthon, akkor nem eszik főtt ételt. Eszik kekszet vagy leszalad valami gyors kaját venni. Hiába van főtt étel a hűtőben, nem melegít. A tányért soha nem mossa el, nagy dolog ha a mosogatóba beteszi és nem az asztalon hagyja. A szennyes a legritkább esetben jut el a szennyes kosárig, sokszor úgy kell keresgetni. Engem ezek zavarnak, de barátnőm szerint ez a dolgom, amiért eltart a férjem. És tény, hogy jóval többet keres, mint az én gyedem. És hálás is vagyok, hogy két évig itthon lehetek, csak félek hogy ezek nem fognak változni akkor sem, ha én is dolgozni fogok. Hiszen ha most nehezére esik kivinni a szemetet, akkor később sem lesz számára fontos. Vagy például később is egyszerűbb lesz megenni egy csomag chipset, mint ételt melegíteni. Vagy főzni, ha már én nem leszek itthon.
2020. ápr. 29. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek előtt mi volt?

A gyerek körüli teendőkben mennyire veszi ki a részét?

2020. ápr. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Azert ez, amit leirsz, nem az a szint h nem segit, hanem valami sokkal gusztustalanabb. Igenytelen, undorito fereg mar elnezest. Csokipapirt szedegetni utana, na a lof*aszt. Nem eszik, ha nem rakod ele? Hat akkor haljon ehen. Azert nehogymar, ennel az 5 eves lanyom is onallobb.
2020. ápr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek előtt is ilyen volt? Mert akkor nem újdonság. Viszont ha te is kapsz gyedet akkor nem nagyon kell eltartania mert te is be tudsz szállni a költségekbe. Maga utan elpakolni nem nagy dolog. Lusta. Megszokta hogy te megcsinálod helyette.
2020. ápr. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gyerek előtt is sok mindent megcsináltam előtte. De akkor nem volt ennyire látványos, mert szülőkkel laktunk. Nem kellett főzni, jobban jutott arra, hogy beüljünk valahová enni. Később napközben evett a munkahelyén, ahol egyébként el kell maguk után mosogatni. Voltaképp reggel elment, és csak a vacsorát kellett megcsinálnom.
2020. ápr. 29. 18:21
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Igen, elvártam. Akkor is dolgozna, ha a gyerek és én nem lennénk, most nehogy erre hivatkozva takarítsak felnőtt ember után. A gyereknevelés pedig abszolút kétemberes feladat, apára is szüksége van.

Az biztos, hogy ezen ő akkor se fog változtatni, ha te is teljes munkaidőben dolgozol. Te megszakadsz, ő meg urizál.


Az a vicc, hogy pár hónapja nàlunk fordított a felállás. A férjem van itthon, én járok dolgozni. Egy percig se volt kérdés, hogy munka után beszállok-e a házimunkába, vagy ha pihenő napom van, neki is jár-e egy kis extra alvás.

Nálatok is érdemes lenne cserélni egy évre.

2020. ápr. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Egyébként neked adok igazat. Az hagyján, hogy semmit nem segít, de még arra sem képes, hogy ne hagyjon mocskot maga után. És igen, később sem lesz jobb, sőt.. És hiába vagy gyesen. Ő a férjed, nem a gyereked. Ő is ott lakik, ő is eszik, ő is használ mindent. Igen is segítsen be.
2020. ápr. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igénytelenség. Idáig akkor sem süllyed az ember, amikor szállást foglal, és tudja, hogy az árban benne van a szobaszerviz, nem hogy ez legyen a mindennapi élet...


De tessék, itt egy perspektíva: nem te tartozol neki, mert jelenleg ő tart el, hanem pont, hogy te hoztál baromi nagy áldozatot azért hogy világra hozd és ellásd a közös gyerekeket.

Te elestél a keresetedtol, és kiszolgáltatottá váltál a gyereketekert, míg ő élheti tovább az életét mintha mi sem történt volna, amit ő túlságosan is kihasznál.

Mondd meg a férjednek hogy baromira ideje felnőni, pláne hogy mostmár apuka is, te pedig nem vagy sem szolga, sem csicska.

2020. ápr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, hogy elvárom. Sőt, azt is elvárom, hogy teljesen jól ellegyen a gyerekkel egymaga, amíg én beülök egy órára a kádba kicsit pihenni, vagy elmegyek itthonról barátnőzni. Most ő is home office-ol, néha igenis rá szoktam szólni, hogy rajta a sor a mosogatógépet ki-bepakolászni, a házimunka esetében meg egyértelműen ki vannak osztva a feladatok. Nálunk vasszigor van, kéremszépen :D

Az a baj, hogy a családot, a gyereket közösen akartuk. A háztartásban is közösen élünk, együtt. Attól még, hogy én most másfajta munkát végzek, nem leszek alacsonyabb rendű tagja a családunknak, hogy az összes ilyen "rabszolgamunkát" automatikusan én végezzem el. Párként, társakként kellünk ide, tudomásul véve, hogy ugyan jelenleg más szerepünk van a családi életben, igenis segítenünk kell egymást, megadva a lehetőséget a pihenésre is, de ehhez viszont az kell, hogy mindketten kivegyük a részünket a jó és a rossz dolgokból is, egyenlően.


Azt meg kikérem magamnak, hogy eltartana. Nem tart el. Egyrészt én is kapom a GYED-et, másrészt meg az nem eltartás, hogy én a közös gyerekünket gondozom. Már a munkánk jelenleg, ennyi. Nem tartozom emiatt semmiféle extra hálával felé, ahogyan ő sem kell, hogy hálás legyen nekem, amiért most szüneteltetem az egyébként nagyon ígéretes karrierem.

2020. ápr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez extra munka neked neki me a termeszetes gondolom munkahelyen se hagyja ott a csokipapirt. En ezen nem izgulnek egyen kekszet ha nem kepes csinalnj maganak egy szendvicset. Persze en is kedveskedek a paromnak neha vagy ha magamnak is csinalok felajanlom de te nem otthon ulsz hanem gyereket nevelsz... Nem lett hirtelen most tobb időd mint eddig
2020. ápr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Azért vagy Gyeden, mert az Ő gyerekét neveled... hát miféle bunkóság ez, hogy eltart? Ne bacca már meg a kanmajom, hogy lassan az is eltartás amit meg kell tenned azért, hogy család lehessetek...

Az én férjem is ilyen gyíksággal jött, aztán mondtam neki, hogy ha nem tetszik valami, maradhat ő itthon, én meg bemegyek a kis klimatizált irodámba, és pénzt keresek, vagy ha nem akar állandóan itthon maradni, felezzük a hetet... nyilván nem tetszett neki, de mostanra elfogadta, hogy nem háztartási gép vagyok, és az első a gyerek, és nem az, hogy csillogjon a lakás mint salamon golyói. Ha nem tetszik valami megcsinálja. Ennyi.

2020. máj. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!